• Обновено
Rigol DM3068 6 1/2 Цифра Benchtop Дигитални Multimeter

Rigol DM3068 6 1/2 Цифра Benchtop Дигитални Multimeter

DEN 21168.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

6 1/2 Цифра Benchtop Дигитални Multimeter со USB, LXI, GPIB, и RS-232 интерфејс стандард.Вистински 6 1/2 цифри резолуција.Лесен за мерење на AC сигнал со двоен екран.Секој сензор функција.Поддршка на повеќе температурни сензори.Rigol DM3068 6 1/2 Цифра Benchtop Дигитални Multimeter Digital Multimeter Висока точност мерења со најмногу 6.5 цифри на резолуцијата Лесно да се измери AC сигнал со двоен дисплеј за Поддршка на повеќе температура sensors The Rigol DM3068 е дигитална multimeter дизајниран со 6 1/2 цифри читања резолуција особено фитинг за потребите на висока прецизност, мултифункционален и автоматско мерење.Таа донесува многу од денешните нови технологии за да се постигне високи перформанси, бројни карактеристики во иста класа.Тоа е дизајниран да се стреми кон барањата од најголемите DMM пазарот од истражување, образование, индустриска електроника, електроника и автомобилската индустрија со нејзината иновативна технологија, индустрија-водечки спецификации, моќен мерни функции, и одлучувањето за анализа способности.На DM3068 може поддршка на 13 видови на мерни функции : DC Напон, AC Напон, DC струја, AC струја, 2-жица Отпор, 4-жица Отпор, КАПА, Диоди, Поврзување, Фреквенција, Период, Било сензор и Температура.Стандарден интерфејс : USB Уредот, USB Домаќин, LAN, RS-232 и GPIB.Вистински 6 1/2 цифри resolution Support 2,200,000 Смета што е многу повеќе бело нормална 1,200,000 се Брои.Поддршка поголема мерка низа со иста резолуција.Лесен за мерење на AC сигнал со двојно display Measure AC напон/тековни со својата зачестеност во исто време.Напонот/сегашната вредност се прикажани на главниот екран, зачестеност е прикажана на втор екран.Секој сензор function This функција ви овозможува лесно да конвертирате мери физички количина (како што се притисок, проток и температура), во количина која може да биде лесно да се мери (како што се напон, струја или отпор).На мерка на вредноста и конвертираната вредност може да биде прикажана на екранот во исто време.Поддршка на повеќе температура sensors The DM3068 може директно да се измери температурата користење на ТЦ (Therm.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Авто Спектар Метар Дигитални Менгеме Метри Дигитални Multimeter Напон Тековната Multimeter KT87N Електрични Тестер Жолта
  • Обновено

Авто Спектар Метар Дигитални Менгеме Метри Дигитални Multimeter Напон Тековната Multimeter KT87N Електрични Тестер Жолта

DEN 621.12

Напон Менгеме Метар, има Висока Резолуција, Големи позадинско осветлување на LCD Екранот ја Подобрува Ви�

Нови Lon0167 10Pcs Црвено Избрана Пластични Обложени Електрични сигурен ефикасноста Тестирање Сонда Кука за Multimeter(id:3c0 84
  • Обновено

Нови Lon0167 10Pcs Црвено Избрана Пластични Обложени Електрични сигурен ефикасноста Тестирање Сонда Кука за Multimeter(id:3c0 84

DEN 597.60

Совети : Поради различни монитори, снимање светлина, фактори на животната средина и други причини, посто

AstroAI Дигитални Multimeter TRMS 4000 Точки со AC DC voltmeter и Авто-кои се Движат Брзо Точно Мерки Напон, Струја, Отпор, Capacitance,
  • Обновено

AstroAI Дигитални Multimeter TRMS 4000 Точки со AC DC voltmeter и Авто-кои се Движат Брзо Точно Мерки Напон, Струја, Отпор, Capacitance,

DEN 639.60

Дигитални Multimeter : ШИРОК СПЕКТАР на тестови за AC / DC Напон, AC / DC Струја, Отпор, Континуитет, Capacitance, Фреквенц

Дигитални Multimeter Тестер, Мулти Метар Тестер со 4.7 Инчен Голем Екран, Авто-кои се Движат TRMS 6000 Точки Брзо Мерки, Voltmeter
  • Обновено

Дигитални Multimeter Тестер, Мулти Метар Тестер со 4.7 Инчен Голем Екран, Авто-кои се Движат TRMS 6000 Точки Брзо Мерки, Voltmeter

DEN 791.76

4.7 ИНЧЕН ГОЛЕМ ЕКРАН : Надгради дизајн со 4.7 инчен голем екран со висока дефиниција, оваа дигитални multimeter

Сса 10 километри Визуелна Грешка Локатор Влакна Тестер Детектор на Метар Универзален Полнач со ВАЛУТНА Машки да LC Женски Адаптер
  • Обновено

Сса 10 километри Визуелна Грешка Локатор Влакна Тестер Детектор на Метар Универзален Полнач со ВАЛУТНА Машки да LC Женски Адаптер

DEN 479.52

Лесно да се провери влакна грешки со визуелни , Преносни и солиден,Прашинадоказ дизајн задржи влакна ко�