• Обновено
NCCYOOT Gua ша Алатка Нерѓосувачки Челик gua ша-Наместете 4pcs -iastm Алатка Gussha Масажа Алатка Мускулите Стружење Алатка за Мекото Ткиво Терапија и Намалување на Рацете,Грбот,

NCCYOOT Gua ша Алатка Нерѓосувачки Челик gua ша-Наместете 4pcs -iastm Алатка Gussha Масажа Алатка Мускулите Стружење Алатка за Мекото

DEN 1653.12
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Metarial:gua ша алатки се направени од високо-квалитетна медицинска одделение од нерѓосувачки челик.полира со огледало-како појава,тие се трајни, да се намали триењето и да се обезбеди чувствителни поддршка.Третира Повеќе Услови : Ова меките ткива масажа алатка беше развиен за да помогне во ефикасен третман на adhesions и лузни предизвикани од страна на операции, повреди, и прекумерна употреба на мускулите.Тоа може да се зголеми протокот на крв, лимфни и телесни течности, да се подобри општата здравствена состојба на организмот, да ги намали стресот и да биде полна со виталност.Мускулите scraper : gua ша алатка користи двојно-beveled рабовите за да се намали главата, нозете, рамо, врат и болка во мускулите, специјално дизајниран за мали и средни делови на телото.Оваа graston стружење алатка gua ша метал се користи од страна на chiropractor, физиотерапевт, Occupational Therapist, Спортски Тренери или Масажа Терапевт.Задоволително производ - мускулна scraper масажа алатка е разноврсна и лесно да се справи и да го носат.Вие нема да бидете разочарани со квалитетот и перформансите на оваа алатка.Прекрасен физикална терапија алатка и sidekick алатка.Како да се користи?Тоа може да се користи со телото емулзија или масажа масло на мазна површина на кожата, потоа притиснете тешко надолу, а потоа се движи надолу мускули - т.н. триење - нежна масажа - или по пат на акупунктура меридијани, заедно кожата.На површината, нежно масажа за 4-6 инчи во време и повторување на акцијата се додека кожата се врти црвено.Најефикасен длабока масажа на телото : Користење на IASTM нерѓосувачки челик gua ша да scrape на кожата постојано ќе се забрза циркулацијата на крвта и на метаболизмот, подобрување на функцијата на имунолошкиот систем, направи на кожата ткиво еластичен, да се ублажат напнатоста во мускулите, елиминирање на млечна киселина во мускулите, и направи да се опорави од замор.Лесно да се задржи и да носат : Овој медицински одделение од нерѓосувачки челик стружење масажа алатка е здрав, статички-бесплатно, и најлесно да се чисти, со користење на само една крпа.Кога се одржа и се користи, вие ќе се чувствувате удобно и мазна, без да му наштети на вашата кожа.Одличен Подарок Идеја : Прекрасен изглед, за оние кои сакаат спорт и фитнес, ова е најдобриот подарок за нив.Масажа со нашите нерѓосувачки челик gua ша ќе направи кожата да изгледа подобро и здодевна.Бидете Внимателни ◎Во добиеше област, ако кожата го има ulceration, штета, воспаление, тоа не е соодветно да се scrape. ◎Половината, стомакот и глуждот на бремената жена не им е дозволено да scrape. ◎Не се мијат ладна вода во рок од половина час по gua ша стружење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

AEVEONE Лични Електрични Massager - 20 Обрасци & 8 Брзина и Силна Магија Вибрации & Електрични Назад Масажа - Мажи & Жени - Совршени
 • Обновено

AEVEONE Лични Електрични Massager - 20 Обрасци & 8 Брзина и Силна Магија Вибрации & Електрични Назад Масажа - Мажи & Жени - Совршени

DEN 335.76

▶【Пренослив Дизајн】 за Разлика од традиционалните големи massagers, на AEVEONE Мини Massager е мал и лесен.Тоа мож�

EXCEART Рачни Длабоко Massager Електрични Масажа на Телото Четка за Мускулите на Задната Нога Врат Рамо Нога Теле Болка (Случаен
 • Обновено

EXCEART Рачни Длабоко Massager Електрични Масажа на Телото Четка за Мускулите на Задната Нога Врат Рамо Нога Теле Болка (Случаен

DEN 7199.76

Промовира циркулацијата на крвта, се намали напнатоста и притисок, да се направи да се чувствувате опуш�

MUNA Лични Стапче Massager е Погодна за Жени или Мажи Врат Рамо Назад Тело Движење за Обнова и Секој Дел од Телото да се Опуштите
 • Обновено

MUNA Лични Стапче Massager е Погодна за Жени или Мажи Врат Рамо Назад Тело Движење за Обнова и Секој Дел од Телото да се Опуштите

DEN 1200.00

※Оваа масажа стапче има долго траење на батеријата, брзо полнење, USB магнетни полнење, полнење на мобиле

Електрични Вратот Назад Масажа Перница со Топлина, Длабоко Ткиво Месење Massager Перница за Вратот и Рамената во Долниот дел на Теле
 • Обновено

Електрични Вратот Назад Масажа Перница со Топлина, Длабоко Ткиво Месење Massager Перница за Вратот и Рамената во Долниот дел на Теле

DEN 719.76

8 Масажа јазли : Ова рамо massager доаѓа со 4 големи јазли и 4 мали јазли, кои овозможуваат масажа на вратот, ра�

HoMedics Shiatsu и Вибрации на Телото Massager Пренослив Перница со 5 Прилагодувања, Смирувачки Топлина, Обратна Функција, Рака Контролер,
 • Обновено

HoMedics Shiatsu и Вибрации на Телото Massager Пренослив Перница со 5 Прилагодувања, Смирувачки Топлина, Обратна Функција, Рака Контролер,

DEN 909.12

SHIATSU МАСАЖА : На shiatsu масажа механизам kneads длабоко да се олабави затегнати мускули, доставување на вистин

activelife Двоен Притисок Точка Вратот Ролери & Massager за Длабоко Мускулна Стимулација Предизвика Терапија, Лесни & Преносни, Ергономски
 • Обновено

activelife Двоен Притисок Точка Вратот Ролери & Massager за Длабоко Мускулна Стимулација Предизвика Терапија, Лесни & Преносни, Ергономски

DEN 215.76

ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ВАШИТЕ ТЕСНИ МУСКУЛИТЕ НА ВАШИОТ ВРАТ.Оваа вратот massager го стимулира вашиот циркулација

Noverlife Lumbar Назад Носила, Повеќе на Ниво на Горниот и Долниот дел на Грбот Носила Lumbar Поддршка за Назад Болка, се Протега
 • Обновено

Noverlife Lumbar Назад Носила, Повеќе на Ниво на Горниот и Долниот дел на Грбот Носила Lumbar Поддршка за Назад Болка, се Протега

DEN 407.76

【Флексибилни Позиција & Тешки Вршење】 Ова носила има изградба на лесни уште стабилна ABS пластика, матер

Nekteck Shiatsu Грбот и Вратот Massager со Прилагодливи Топлина и на Рака, Длабоко Ткиво Месење Електрични Massager за Рамо, Долниот
 • Обновено

Nekteck Shiatsu Грбот и Вратот Massager со Прилагодливи Топлина и на Рака, Длабоко Ткиво Месење Електрични Massager за Рамо, Долниот

DEN 1031.76

ВИСОКО ФУНКЦИОНАЛНИ И ПОДВИЖНИ Тоа доаѓа со AC адаптер (совршен за дом или канцеларија употреба) и автом�

Топла Облога Вратот Massager, Вратот Massager Прилагодливи Пулсот Сила Лесно за Чување Едноставен за Вратот Масажа(Полнење и Греење)
 • Обновено

Топла Облога Вратот Massager, Вратот Massager Прилагодливи Пулсот Сила Лесно за Чување Едноставен за Вратот Масажа(Полнење и Греење)

DEN 534.96

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

QQT Цервикален ' Рбет Massager, Безжичен Интелигентен Пулс на Вратот Massager, Домаќинство Електрични Вратот Заштитник-Redwhite
 • Обновено

QQT Цервикален ' Рбет Massager, Безжичен Интелигентен Пулс на Вратот Massager, Домаќинство Електрични Вратот Заштитник-Redwhite

DEN 976.80

1 Ниска фреквенција пулсот стимулација : инструмент симулира акупунктура од страна на пулсот, длабока м�

Лицето Масажа На Телото Cupping Терапија Постави Силикони Вакуум Вшмукување Чаша Анти Целулит Анти-Навремено Анти-Стареењето Ефект
 • Обновено

Лицето Масажа На Телото Cupping Терапија Постави Силикони Вакуум Вшмукување Чаша Анти Целулит Анти-Навремено Анти-Стареењето Ефект

DEN 222.96

АНТИ ЦЕЛУЛИТ & ПРОМОВИРАЊЕ на МЕТАБОЛИЗМОТ На cupping создава негативен притисок со цедење, така што созда�

Масажа Пиштол Длабоко во Ткивото,Мускулите Масажа Пиштол,Тивко Масажа Пиштол за Спортисти,Ударни Мускулите Massager за Болка,со 10
 • Обновено

Масажа Пиштол Длабоко во Ткивото,Мускулите Масажа Пиштол,Тивко Масажа Пиштол за Спортисти,Ударни Мускулите Massager за Болка,со 10

DEN 1319.76

????【ДЛАБОКО во МУСКУЛНОТО ТКИВО MASSAGER】Pormuloo масажа пиштол е дизајниран за длабоки мускулни третман, обно

Масажа-Пиштол-Мускулите-Massager-Пиштол Длабоко во Ткивото, Ударни Електрични Масажа Пиштол, Рачни Назад Massager за Спортисти, Телото
 • Обновено

Масажа-Пиштол-Мускулите-Massager-Пиштол Длабоко во Ткивото, Ударни Електрични Масажа Пиштол, Рачни Назад Massager за Спортисти, Телото

DEN 1199.76

????ДЛАБОКО МУСКУЛНА РЕЛАКСАЦИЈА — ВРВ ЕРА Масажа Пиштол може да длабоко олеснување на телото болка прек

Електрични Lumbar Влечење Уред,Надуени Назад Носила ,Вибрациона Масажа со Топлина ,Назад & Ишијас Болка,Релаксација Подароци за Татко/Мајка/Мажи/Жени
 • Обновено

Електрични Lumbar Влечење Уред,Надуени Назад Носила ,Вибрациона Масажа со Топлина ,Назад & Ишијас Болка,Релаксација Подароци за Татко/Мајка/Мажи/Жени

DEN 2855.52

НИ Патентиран : Електрични Lumbar влечење уред е различна од прирачникот lumbar влечење на пазарот, тоа е пове�

EBERMA 9pcs Постави Кина Традиционалната Медицинска Scrapping Плоча Здравствена заштита Guasha Одбор Масажа на Телото TherapyToo
 • Обновено

EBERMA 9pcs Постави Кина Традиционалната Медицинска Scrapping Плоча Здравствена заштита Guasha Одбор Масажа на Телото TherapyToo

DEN 215.76

EBERMA 9pcs Постави Кина Традиционалната Медицинска Scrapping Плоча Здравствена заштита Guasha Одбор Масажа на Тел�

9-Одделение Електрични Cupping Масажа Стружење Massager Терапија Тело Слим Машина, Рачни физикална Терапија Gua Ша Масажа Уред со
 • Обновено

9-Одделение Електрични Cupping Масажа Стружење Massager Терапија Тело Слим Машина, Рачни физикална Терапија Gua Ша Масажа Уред со

DEN 1583.76

2во1 ДИЗАЈН : Комбинираат gua ша масажа со cupping терапија.Преку топлина ефект, активирајте го режимот на кож�