• Обновено
Фунта Печат ORVT394x100 Viton Број-394 Стандард O-Ring, Fluoropolymer Еластомер, 70 Durometer Цврстина, 25 ID, 25-3/8 OD (Пакување од 100)

Фунта Печат ORVT394x100 Viton Број-394 Стандард O-Ring, Fluoropolymer Еластомер, 70 Durometer Цврстина, 25 ID, 25-3/8 OD (Пакување

DEN 1243.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Број 1, и IRM 902 и IRM 903. Одлична отпорност на киселини, горива, минерали и растителни масла и greases, aliphatic, ароматични и chlorinated јаглеводороди, не-запаливи хидраулични течности (HFD) и многу органски растворувачи и употреба на хемикалии.Температурата Опсег : 2 степени до 400 степени F (-16 степени да се 204 степени C).Ограничувања се на пареа, топла вода, амини, поларните растворувачи, со ниска молекуларна тежина органски растворувачи и гликол-базирани кочница течности.Амонијак гас, со ниска молекуларна органски киселини (мравја и оцетна киселина).Фунта Печат О-Прстен Viton/FKM Број-394 Стандард има одлична отпорност на висока температура, озон, времето, кислород, минерални масла, горива, хидраулични течности, и aromatics; Тоа е ко-полимер базирани соединение кое има широк хемиска отпорност и добра компресија сет вредности.КОЛИЧИНА 100. ORVT394x100.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата