• Обновено
Фунта Печат ORVT394x100 Viton Број-394 Стандард O-Ring, Fluoropolymer Еластомер, 70 Durometer Цврстина, 25 ID, 25-3/8 OD (Пакување од 100)

Фунта Печат ORVT394x100 Viton Број-394 Стандард O-Ring, Fluoropolymer Еластомер, 70 Durometer Цврстина, 25 ID, 25-3/8 OD (Пакување

DEN 1243.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Број 1, и IRM 902 и IRM 903. Одлична отпорност на киселини, горива, минерали и растителни масла и greases, aliphatic, ароматични и chlorinated јаглеводороди, не-запаливи хидраулични течности (HFD) и многу органски растворувачи и употреба на хемикалии.Температурата Опсег : 2 степени до 400 степени F (-16 степени да се 204 степени C).Ограничувања се на пареа, топла вода, амини, поларните растворувачи, со ниска молекуларна тежина органски растворувачи и гликол-базирани кочница течности.Амонијак гас, со ниска молекуларна органски киселини (мравја и оцетна киселина).Фунта Печат О-Прстен Viton/FKM Број-394 Стандард има одлична отпорност на висока температура, озон, времето, кислород, минерални масла, горива, хидраулични течности, и aromatics; Тоа е ко-полимер базирани соединение кое има широк хемиска отпорност и добра компресија сет вредности.КОЛИЧИНА 100. ORVT394x100.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

KFidFran Флуор Гума O-Прстени, 19mm OD 12.8 мм ID 3.1 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Возило Машини Водовод, Зелена, Пакет од 5(Fluorkautschuk-O-Ringe,
  • Обновено

KFidFran Флуор Гума O-Прстени, 19mm OD 12.8 мм ID 3.1 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Возило Машини Водовод, Зелена, Пакет од 5(Fluorkautschuk-O-Ringe,

DEN 1766.40

[Size] 19mm(0.75 Инчи) OD, 12.8 мм(0.5 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 3.1 mm(0.12 Инчи) пресек со Дијаметар [Предност] Трајни флуор �

200 Парчиња Гума О-Прстени за Полнење, Yetaida 15 Метрички Големини NBR Асортиман Колекции, се Спротивстави на Нафта и Топлина О
  • Обновено

200 Парчиња Гума О-Прстени за Полнење, Yetaida 15 Метрички Големини NBR Асортиман Колекции, се Спротивстави на Нафта и Топлина О

DEN 263.76

【ДОБАР МАТЕРИЈАЛ】Направени од високо quanlity комерцијални одделение нитрилна гума (NBR, BunaN) материјал, гол

Aicosineg Buna-N О-Прстен 24x19.6x2.2mm(ODxIDxW) Метрички Нитрилна Гума Круг Запечатување О Прстен Заптивка за Електрични Апаратот
  • Обновено

Aicosineg Buna-N О-Прстен 24x19.6x2.2mm(ODxIDxW) Метрички Нитрилна Гума Круг Запечатување О Прстен Заптивка за Електрични Апаратот

DEN 124.56

【ГОЛЕМИНА】 надворешен Дијаметар : 24mm / 0.95"; Внатрешен Дијаметар : 19.6 mm / 0.77"; пресек со Дијаметар : 2.2 mm /