• Обновено
Смит Eastbank ChromaPop Очила За Сонце

Смит Eastbank ChromaPop Очила За Сонце

DEN 2279.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Увезени.Пластична рамка.Анти-Рефлективен леќа.Поларизирана.Анти-Рефлективен Слој на кожата.Мост : 21 милиметри.Рака : 145 милиметри.CHROMAPOP филтри специфични бранови должини на светлина што предизвика боја конфузија, за да овозможи поголема дефиниција, природната боја, и неспоредлив јасност со 100% УВ заштита во какви било услови на осветлување.СМИТ ПОЛАРИЗАЦИЈА намалување на отсјај исклучување на хоризонтални површини како што се снег, вода и асфалт и го намалува визуелната острина која предизвикува замор на очите.Ние токму усогласување на поларизираната визуелна слој во внатрешноста на нашите леќи за да ги филтрираат 99.9% од оваа "визуелна статични".АНТИ-РЕФЛЕКТИВЕН слој.Вакуум применува, Анти-Рефлективен облоги на задната страна на објективот ќе се избегне досаден sidelight рефлексии.Се РАЗВИВА Еко-Материјали за Градежништво.Нашиот комерцијален се Развива материјал вклучува 53% био-базирани материјал во нашиот инјектира-полимер очила за сонце.Смит очила за сонце се најголемите eco-friendly " очила со колекција во светот.Медиум се вклопуваат / среден покриеност; 6 база леќа кривини; Rx Компатибилен; Хидрофилна megol носот влошки за безбедна се вклопуваат и авто-заклучување на шарки; Вклучува микрофибер складирање/чистење торба; Леќа Ширина 52mm; Леќа Висина 44mm; Мост со Ширина 21mm; Храмот Должина 145mm.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Houchu Куче очила за сонце со УВ Заштита Водоотпорен Windproof Око за Заштита Милениче очила за сонце Виткање Кул Куче, Мачка Очила
  • Обновено

Houchu Куче очила за сонце со УВ Заштита Водоотпорен Windproof Око за Заштита Милениче очила за сонце Виткање Кул Куче, Мачка Очила

DEN 109.20

100% сосема нов и висок квалитет.Shatterproof и антимагла 100% UV Заштита.Заштита на очите на вашето куче од УВ зрац

Поларизирана Ноќ Возење Собере Во Текот Носат Во Текот На Читањето Читателот Очила Очила За Сонце - Големина Големи
  • Обновено

Поларизирана Ноќ Возење Собере Во Текот Носат Во Текот На Читањето Читателот Очила Очила За Сонце - Големина Големи

DEN 359.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

LensCovers Поларизирана Wraparound очила за сонце | Носат во Текот очила за сонце за да ги Покрие Очила или Рецепт Очила; Средни
  • Обновено

LensCovers Поларизирана Wraparound очила за сонце | Носат во Текот очила за сонце за да ги Покрие Очила или Рецепт Очила; Средни

DEN 1456.80

Пластична рамка.Пластични леќи.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.ПОЛАРИЗИРАНА : Овие поларизирани