• Обновено
Маслени Бои Уметник Кутија Сликарство Комплет - 24 Цевки на маслени Бои, 10 Боја Четки, 1 Палета Нож, 3 Платна за Сликање 1 Хартиена Подлога, 1 Наслика Палета & Дрво Фах Easel

Маслени Бои Уметник Кутија Сликарство Комплет - 24 Цевки на маслени Бои, 10 Боја Четки, 1 Палета Нож, 3 Платна за Сликање 1 Хартиена

DEN 1103.52
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ЗАВРШИ УМЕТНОСТ КОМПЛЕТ : Нашата маслени бои уметник кит е совршен професионални или стартер сликарство сет.Дрвена кутија содржи 24 масло-базирани на бои, 3 големини на платно панели, со палета нож, пластична палета, боја на четка во собата, хартија, и easel застане.ПРЕНОСНИ : Сите ваши уметнички материјали удобно се вклопуваат во дрвена кутија за складирање, што го прави лесно да се земе вашата слика снабдувањето со вас во движење.Плус, кутија за вашиот маслени бои поставени двојки како табела врвот easel, па можете да се наслика кога и каде и креативност штрајкови.ZENACOLOR КВАЛИТЕТ : Нашата 24 масло бои имаат високо concetration на пигмент за најдобри можни резултати.Користење на вашите боја нож или еден од четки во вашата боја на четка во собата, и во црна или бела боја, мешајќи бесконечен спектар на бои во вашата боја лента.БИЛО ТЕХНИКА, СЕКОЈ СТИЛ : Со овој делукс уметност бои, маслени бои четки и бои нож во собата, можете да експериментирате со различни сликарски техники и стилови.Со неколку видови на боја платно на располагање – нафта боја подлога и 3 уметноста платна за сликање – имате вкупно слобода над вашето креативно изразување.ПОДАРОК УМЕТНОСТ во СОБАТА : уметник на нафта сликарство сет е идеален за уметност снабдување подарок за почетокот и господар уметници слично.Божиќ, родендени.. секоја прилика е добар еден за да им помогне на девојките и момчињата, и млади и стари, да се откријат уметник рок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

DIAOD Најлон Сликарски Четки Сет за Уметник Масло Акрилик Сликарство, Цртање Вода Боја Боја Четка Уметност Резерви
  • Обновено

DIAOD Најлон Сликарски Четки Сет за Уметник Масло Акрилик Сликарство, Цртање Вода Боја Боја Четка Уметност Резерви

DEN 3658.56

Мултифункционален Боја Четка : 12 пакет различни форми и големини на четки, различни четка форми имаат ра

ARTIFY Стартер Сликарство Сет, Вклучува 18 Компјутери Боја Четка во Собата, 24 Бои Акрилна Боја во Собата, 3 Платно во Различни Големини,
  • Обновено

ARTIFY Стартер Сликарство Сет, Вклучува 18 Компјутери Боја Четка во Собата, 24 Бои Акрилна Боја во Собата, 3 Платно во Различни Големини,

DEN 1199.76

ЖИВ АКРИЛНИ БОИ ARTIFY 24 акрилна боја боја во собата вклучуваат 2 цевки, метални бои и 22 цевки на премиум жи�

BOSOBO Боја Четки Сет, 2 Пакет 20 Компјутери Круг Посочи Совет Paintbrushes Најлон Коса Уметник Акрилна Боја Четки за на доградба
  • Обновено

BOSOBO Боја Четки Сет, 2 Пакет 20 Компјутери Круг Посочи Совет Paintbrushes Најлон Коса Уметник Акрилна Боја Четки за на доградба

DEN 191.76

Никогаш нема да ја напушти вашите четки починка за нивните глави, во водата, испарување, или кога сушење.

9PCS Фан Боја Четки Сет, Најлон Коса Сликарски Четки Дрвена Рачка Фан Облик Долго се Справи со Четка за на доградба на Акрилни Акварел,
  • Обновено

9PCS Фан Боја Четки Сет, Најлон Коса Сликарски Четки Дрвена Рачка Фан Облик Долго се Справи со Четка за на доградба на Акрилни Акварел,

DEN 732.00

Пакет На 9пенкало се справи со е направен од високоодделение цврсто дрво, здрава и еколошки лак.На пенка�

AROIC Акварел Бои во Собата, со Акварел Бои, 48 Боја, Четка и Refillable Вода Четка Пенкало. Најдобар Подарок за Почетници, Деца
  • Обновено

AROIC Акварел Бои во Собата, со Акварел Бои, 48 Боја, Четка и Refillable Вода Четка Пенкало. Најдобар Подарок за Почетници, Деца

DEN 287.28

Различни бои : Акварел бои во собата, со 48 различни светли и убави бои, многу растворливи во вода, за да се

Детали Боја Четка Set - 5 Големини со Триаголен Рачка за Детали & Уметност Сликарство - Акрил, Акварел, Масло,Gouache,Минијатури,
  • Обновено

Детали Боја Четка Set - 5 Големини со Триаголен Рачка за Детали & Уметност Сликарство - Акрил, Акварел, Масло,Gouache,Минијатури,

DEN 287.76

ДЕТАЛИ БОЈА ЧЕТКА во СОБАТА : 5pcs минијатурни четки(ГОЛЕМИНА : 5 / 0,3 / 0,2 / 0,0,1,2,3,4,6,8) осигурајте се дека секог�

Сликарска четка 12pcs Најлон Боја Четки Пенкало Професионални Масло Акварел Paintbrush Сет со Палета на Бои и Молив Случај за Училиште
  • Обновено

Сликарска четка 12pcs Најлон Боја Четки Пенкало Професионални Масло Акварел Paintbrush Сет со Палета на Бои и Молив Случај за Училиште

DEN 4992.72

Сите во Еден Сет–Еден уметник четка поставете ги исполни сите ваши потреби.Постојат вкупно 14 компјутер

GEJUE Боја Четка Поставите 50 Компјутери Paintbrushes Најлон Коса Уметник Акрилна Боја Четки за на доградба на Акрилни Масло Акварел,
  • Обновено

GEJUE Боја Четка Поставите 50 Компјутери Paintbrushes Најлон Коса Уметник Акрилна Боја Четки за на доградба на Акрилни Масло Акварел,

DEN 1648.56

Било какви проблеми што ги имате, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние сме секогаш тука д�