• Обновено
Urbani Трифли Truffle Возбудувања, Бела и Трифли Porcini, 6.4 Унца Може да

Urbani Трифли Truffle Возбудувања, Бела и Трифли Porcini, 6.4 Унца Може да

DEN 479.52
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ОД ФАРМАТА ДО ТРПЕЗАТА.Со овој сос, благодарение на Urbani е избор на само најдобрите состојки од Италија, сега можете да креирате и да уживате во неверојатно вкусни truffle јадења со леснотија.Совршен за да се зголеми вкусот на секој оброк.ГУРМАНСКИТЕ ВКУС ВО НЕ-ВРЕМЕ, само се загрее во тавата и го стави врз тестенини или да ја користите за мезе како што crostini или bruschetta.Со лесно може да се отвори систем можете да имате truffle оброк подготвен за само неколку минути.НАЈДОБРИТЕ СОСТОЈКИ, Сите автентичен италијански состојки во комбинација со најдобрите италијански трифли ќе изненади на непцето и го подигнете стил на секоја пригода благодарение на префинетост дека само трифли може да понуди.Без Вештачки Ароми - Сите Природни - НЕ-ГМО, - Сертификат - Без Глутен - Вегетаријанска.БЕЛА ТРИФЛИ И PORCINI : совршен сос создадена за сите видови на тестенини.Вкусни на тост леб и пржени јајца.Најдобар начин да уживате е со класичен бел truffle рижото.Стил : Бела Трифли и Porcini Бела трифли и porcini е класична : сега ќе можат да го пробаат овој вкусна комбинација во неколку лесни чекори!.Додадете сос на вашиот рижото или tagliatelle и вашите гурмански специјалитет храна е подготвен да им служи.Совршен за entrees : да се Загрее на сос во тава со текот на ниска температура, се шири на тост леб и да им служи.Посебно за Тестенини : да се Загрее на сос во тава со текот на ниска температура и едноставно да ја додадете во вашите омилени тестенини.Вкусни на месо или риба : да се Загрее на сос во тава со текот на ниска температура и drizzle во текот на вашиот избор на варени или печени месо или риба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата