• Обновено
3M 4492B 0.5 x 5-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи x 5 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

3M 4492B 0.5 x 5-25 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.5 Инчи x 5 Инчи Правоаголници (Пакување од 25)

DEN 180.48
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Конструиран за сврзување во тешки затворен средини и умерена отворено клима.Индустриски перформанси се приклучи, монтажа, gasketing, и запечатување.Обично се користи за знаци, плочките со имиња, се прикажува, и апарати. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 B е црна полиетиленска, conformable, двојно обложени, затворени-cell пена лента. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 е црна или бела, затворени-ќелија, полиетиленски пена превозникот.Тоа е формулиран за повеќе тешки внатрешна и надворешна монтажа и поврзување на апликации.На истакна функција на Пена Лента 4492 е нејзината способност да се приспособат и да се поврзе со неправилни површини.Тоа нуди добра температура отпор и долгорочна издржливост.Забрза за монтажа процес и да се постигне повеќе естетски префинета инсталација со 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492. Оваа 1/32 во.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.Еден од нејзините истакна карактеристики е нејзината способност да се придржува кон нерегуларни супстрати.Тоа обезбедува висок крајната лепливоста на многу пластика и е формулирана да бара внатрешна и надворешна општа намена монтажа и поврзување на апликации.Заеднички користи вклучуваат автомобилската огледало сврзување, декоративни трим, плочките со имиња и други општа намена монтажа апликации.Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложени на двете страни со притисок чувствителни лепило.Лепило е заштитен со кора-далеку лагер кои можат да бидат отстранети во моментот на апликација или лево во место додека да се приклучи површини се подготвени да биде прикачен.Апликации за двојно обложени лента се наоѓаат во градежништвото, производството, уметност, и хоби.За сврзување груб или неправилни површини, 3 M Двојно Обложени Пена Ленти се пополнат празнините и да се дистрибуираат стрес рамномерно во текот на царински област.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Пена Лента, Водоотпорен Сигурен Висока Температура Отпор Двојно Двострано Лента за Автомобил за Дома за Чамец
  • Обновено

Пена Лента, Водоотпорен Сигурен Висока Температура Отпор Двојно Двострано Лента за Автомобил за Дома за Чамец

DEN 1744.80

На самолепливи ленти е направен од висококвалитет ЈП материјал, кој има својства на водоотпорен, висока

Лепило Пена Лента-2 Ролни, Soundproofing Затворен Мобилен Пена Печат Neoprene Времето Соголување со Лепило 2 Ролни X 33Ft, Црна и
  • Обновено

Лепило Пена Лента-2 Ролни, Soundproofing Затворен Мобилен Пена Печат Neoprene Времето Соголување со Лепило 2 Ролни X 33Ft, Црна и

DEN 239.28

[Прилагодливи & Флексибилни ]Овој пакет вклучува 2 ленти од 1 / 4 во x 1 / 16 во x 33 ft пена лента, вкупно 65 метри.Н

3M VHB 5906 Постојана Врска Лента - 0.006 во. Дебели, Црни, 6 во. x 216 ft. Conformable Пена Лента се Тркалаат за Мазна, Тенки Линии
  • Обновено

3M VHB 5906 Постојана Врска Лента - 0.006 во. Дебели, Црни, 6 во. x 216 ft. Conformable Пена Лента се Тркалаат за Мазна, Тенки Линии

DEN 13937.52

Ова семејство користи модифицирани акрилни лепило од двете страни на многу conformable лепило пена јадро, об�

SHOUCAN Двојно Двострано Лента, ЈП Пена Силна селотејп Дебелина 1mm Должина 30M Погодна за Отворен и Затворен, Ширина 30-50mm,30мм×30M
  • Обновено

SHOUCAN Двојно Двострано Лента, ЈП Пена Силна селотејп Дебелина 1mm Должина 30M Погодна за Отворен и Затворен, Ширина 30-50mm,30мм×30M

DEN 263.76

Димензии : Должина : 30 метри, ширина : 30мм / 35mm / 40mm / 45mm / 50mm, Дебелина : 1mm.Карактеристики : пена лента има сил�

3M VHB 5907 Постојана Врска Лента - 0.008 во. Дебели, Црни, 1.5 во. x 15 ft. Conformable Пена Лента се Тркалаат за Мазна, Тенки Линии
  • Обновено

3M VHB 5907 Постојана Врска Лента - 0.008 во. Дебели, Црни, 1.5 во. x 15 ft. Conformable Пена Лента се Тркалаат за Мазна, Тенки Линии

DEN 505.20

VHB Лента : двојноеднострани лента е широко се користи за апликации кои бараат тенкаобврзници линии, сила

3 Ролни Двојно Пена Еднострано Лента ЈП Тркалаат Пена Лента Двојно се Соочуваат Сунѓерот Лепило за Монтажа Лента (Црна, 1/2 Инчи
  • Обновено

3 Ролни Двојно Пена Еднострано Лента ЈП Тркалаат Пена Лента Двојно се Соочуваат Сунѓерот Лепило за Монтажа Лента (Црна, 1/2 Инчи

DEN 383.76

Производ функција : пена лента имаат силна лепливоста, антиултравиолетови, температура, вода, растворув