• Обновено
3M 4492B 2 x 2-100 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 2 Инчи, Плоштади (Пакување од 100)

3M 4492B 2 x 2-100 Полиетилен Пена Лента, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 2 Инчи, Плоштади (Пакување од 100)

DEN 133.92
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Издржливи, висока јачина акрилик лепило.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Конструиран за сврзување во тешки затворен средини и умерена отворено клима.Индустриски перформанси се приклучи, монтажа, gasketing, и запечатување.Обично се користи за знаци, плочките со имиња, се прикажува, и апарати. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 B е црна полиетиленска, conformable, двојно обложени, затворени-cell пена лента. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492 е црна или бела, затворени-ќелија, полиетиленски пена превозникот.Тоа е формулиран за повеќе тешки внатрешна и надворешна монтажа и поврзување на апликации.На истакна функција на Пена Лента 4492 е нејзината способност да се приспособат и да се поврзе со неправилни површини.Тоа нуди добра температура отпор и долгорочна издржливост.Забрза за монтажа процес и да се постигне повеќе естетски префинета инсталација со 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4492. Оваа 1/32 во.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.Еден од нејзините истакна карактеристики е нејзината способност да се придржува кон нерегуларни супстрати.Тоа обезбедува висок крајната лепливоста на многу пластика и е формулирана да бара внатрешна и надворешна општа намена монтажа и поврзување на апликации.Заеднички користи вклучуваат автомобилската огледало сврзување, декоративни трим, плочките со имиња и други општа намена монтажа апликации.Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложени на двете страни со притисок чувствителни лепило.Лепило е заштитен со кора-далеку лагер кои можат да бидат отстранети во моментот на апликација или лево во место додека да се приклучи површини се подготвени да биде прикачен.Апликации за двојно обложени лента се наоѓаат во градежништвото, производството, уметност, и хоби.За сврзување груб или неправилни површини, 3 M Двојно Обложени Пена Ленти се пополнат празнините и да се дистрибуираат стрес рамномерно во текот на царински област.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Двојно Двострано Лента, ЈП Водоотпорен Материјал Сигурен Пена Лента Висока Температура Отпор, за Дома, за во Автомобил за Чамец
  • Обновено

Двојно Двострано Лента, ЈП Водоотпорен Материјал Сигурен Пена Лента Висока Температура Отпор, за Дома, за во Автомобил за Чамец

DEN 1687.20

На самолепливи ленти е направен од висококвалитет ЈП материјал, кој има својства на водоотпорен, висока

X-DREE 2 парчиња 5mm Ширина Дебелина 3мм Една Страна Сунѓерот Пена Лента Црна 5 Метри Должина(Нови Lon0167 2 парчиња 5mm Избрана
  • Обновено

X-DREE 2 парчиња 5mm Ширина Дебелина 3мм Една Страна Сунѓерот Пена Лента Црна 5 Метри Должина(Нови Lon0167 2 парчиња 5mm Избрана

DEN 439.20

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 23g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Сунѓерот Лента.Глав

Силна Двојно Двострано Монтажа Лента 1pcs 0.5 мм-дебелина 2mm Супер Силен Двојно страна Лепило пена Лента за Монтажа Одредување Подлога
  • Обновено

Силна Двојно Двострано Монтажа Лента 1pcs 0.5 мм-дебелина 2mm Супер Силен Двојно страна Лепило пена Лента за Монтажа Одредување Подлога

DEN 403.44

ЈП пена двострано лепило е двострано лепило направени од лепак акрилик на двете страни на ЈП foamed супстр�

X-DREE 2 парчиња 15mm Width 1mm Дебелина Dual-Двострано Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента 5M Должина(Нови Lon0167 2 парчиња 15mm
  • Обновено

X-DREE 2 парчиња 15mm Width 1mm Дебелина Dual-Двострано Лепило Shockproof Сунѓерот Пена Лента 5M Должина(Нови Lon0167 2 парчиња 15mm

DEN 274.32

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Сунѓер, PE.Net Тежина : 71g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Сунѓерот Лент�

Лепило Пена Лента-2 Ролни, Soundproofing Затворен Мобилен Пена Печат Neoprene Времето Соголување со Лепило 2 Ролни X 33Ft, Црна и
  • Обновено

Лепило Пена Лента-2 Ролни, Soundproofing Затворен Мобилен Пена Печат Neoprene Времето Соголување со Лепило 2 Ролни X 33Ft, Црна и

DEN 239.28

[Прилагодливи & Флексибилни ]Овој пакет вклучува 2 ленти од 1 / 4 во x 1 / 16 во x 33 ft пена лента, вкупно 65 метри.Н

SHOUCAN Двојно Двострано Лента, ЈП Пена Силна селотејп Дебелина 1mm Должина 30M Погодна за Отворен и Затворен, Ширина 30-50mm,30мм×30M
  • Обновено

SHOUCAN Двојно Двострано Лента, ЈП Пена Силна селотејп Дебелина 1mm Должина 30M Погодна за Отворен и Затворен, Ширина 30-50mm,30мм×30M

DEN 263.76

Димензии : Должина : 30 метри, ширина : 30мм / 35mm / 40mm / 45mm / 50mm, Дебелина : 1mm.Карактеристики : пена лента има сил�