• Обновено
Fineliner Цртање Пенкало, Ohuhu Сет од 8 Pack Ултра тенка Линија Цртање Маркери Црно Мастило + Перат Боја Пенкала за Рок ликовна Уметност, Ohuhu 30-Акрилна боја Маркер Пенкало со ?

Fineliner Цртање Пенкало, Ohuhu Сет од 8 Pack Ултра тенка Линија Цртање Маркери Црно Мастило + Перат Боја Пенкала за Рок ликовна

DEN 1533.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

8 ИЗБРАНИ парична КАЗНА ЛИНИЈА ЦРТАЊЕ ПЕНКАЛА : Отклучување на неограничени можности на 8 избрани fineliner пенкала за сигурен цртање искуство!Изберете од совет големини-0.05—0.2 мм, 0.1—0.25 mm, 0.2—0.3 mm, 0.3—0.35 мм, 0.5—0.45 мм, за 0,7—0.5 mm, 1.0—1 милион и Б—Четки.Вие никогаш не ќе го привлече истото повторно!.БРЗО СУШЕЊЕ И ЗГАСНАТ-ДОКАЗ ЦРНО ПЕНКАЛО : Не дозволувајте smudges уништи вашата работа—се задржи квалитетот на вашата работа во врвот-врвот состојба бидејќи овие пенкала не крварат, слабее или тест.Тие се sunproof и вода-отпорни, како и, така да може да смета на квалитет за да може да трае со години да дојде.Употреба со сите видови на пенкала и хартија : маркери, акварел маркери, боја, молив, честитки, коверти и изградба на хартија-одлично за убава скицирање, куршум journaling, fineliner цртање и многу повеќе!. 30 РАЗЛИЧНИ БОИ : Подготвени да ослободете ја вашата креативност?Потоа се нурне во 30-боја делукс акрилна боја пенкало за полнење, која вклучува бела, скарлет, розова виолетова, chrysanthemum розова боја, светло розева, портокалова, orangered, златна, диња жолта, жолта, walnutcolor, златно кафена, кафена, сребро сива, виолетова, Пруски сина, темно сина, небо сина, светло сина, светло сина, нане зелена, трева зелена, емералд зелена, темно зелена, црна, француски црвена, phalaenopsis, кафе, светло кафеава и вино црвено.МАЗНА ПАМУК CORE ПЕНКАЛО СОВЕТИ : го Отклучите вашиот неограничен имагинација користејќи го носат-отпорни, и издржливи боја пенкало совети.Уживајте во согласност со мастило проток и користење на 1-3мм пенкало совети за двете фини детали и големи површини. (Забелешка : пенкала пишуваат вертикално да се создаде ширина од 1mm фини линии, додека на пенкала пишуваат 45° за да се создаде ширина на 3мм на смели линии.).ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 1 Сет на Fineliner Цртање Пенкало, Ohuhu Сет од 8 Pack Ултра тенка Линија Цртање Маркери, 8 Избрани Совет Големини, 7 парична Казна Совет Маркери со Четка Совет, Црно Мастило за Маркери Сликарство, Назад на Училиште Подарок Картичка Writting + 1 Сет на Перат Боја Пенкала за Рок ликовна Уметност, Ohuhu 30-Акрилна боја Маркер Пенкало со Памук Core Пенкало Совет за DIY Керамички, на база на Вода Акрилик Мастило за Порцелан, Метал, Дрво, Платно, Платно, Боја Маркер.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 1 Сет на Fineliner Цртање Пенкало, Ohuhu Сет од 8 Pack Ултра тенка Линија Цртање Маркери, 8 Избрани Совет Големини, 7 парична Казна Совет Маркери со Четка Совет, Црно Мастило за Маркери Сликарство, Назад на Училиште Подарок Картичка Writting + 1 Сет на Перат Боја Пенкала за Рок ликовна Уметност, Ohuhu 30-Акрилна боја Маркер Пенкало со Памук Core Пенкало Совет за DIY Керамички, на база на Вода Акрилик Мастило за Порцелан, Метал, Дрво, Платно, Платно, Боја Маркер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

9 Избрани Пастел, Нагласи Pen Set Обоени Гел мастило Пенкало 0.5 mm Rollerball Точка Пенкало за DIY Фото Албум, Црна Хартија,Подарок
 • Обновено

9 Избрани Пастел, Нагласи Pen Set Обоени Гел мастило Пенкало 0.5 mm Rollerball Точка Пенкало за DIY Фото Албум, Црна Хартија,Подарок

DEN 191.76

ШАРЕНИ МАСТИЛО РЕФИЛ Мастило боја НЕ е сличен легален начин да пенкало капа,постојат 6 ombre мастило бои �

LIKESIDE Деца Цртеж Акварел Pen Set 4MM / 0.7 ММ Флуоресценција Линиски Маркер Пенкала 4ML Мазна И Издржливи Пишување Алатка Сјајот
 • Обновено

LIKESIDE Деца Цртеж Акварел Pen Set 4MM / 0.7 ММ Флуоресценција Линиски Маркер Пенкала 4ML Мазна И Издржливи Пишување Алатка Сјајот

DEN 398.40

Флексибилност : Идеален за Возрасни Боење Книги, Рок Уметност, Сликарство, Стакло, DIY Фото Албум, Црна Cardst

Hillento Стрип Натопи Пен Збир, 6 Дрвени Пен Управувачот Уметник Цртан филм Pen Set Calligraphy Натопи Пенкала со 6 Nibs - Одлично
 • Обновено

Hillento Стрип Натопи Пен Збир, 6 Дрвени Пен Управувачот Уметник Цртан филм Pen Set Calligraphy Натопи Пенкала со 6 Nibs - Одлично

DEN 440.40

Направен од висок квалитет на дрвен материјал, лесно и conveint да ја користите.Совршен за букви, calligraphy, пос�

Plotube Calligraphy Pen Set – Вклучува Дрвени Натопи Пенкало, Антички Месинг Носителот, 11 Nibs, 7 Мастило Шише и почетнички Прирачник
 • Обновено

Plotube Calligraphy Pen Set – Вклучува Дрвени Натопи Пенкало, Антички Месинг Носителот, 11 Nibs, 7 Мастило Шише и почетнички Прирачник

DEN 636.00

✔ Calligraphy Уметност во Собата : Една исклучителна сет со дрвени пен, 7 бои шише мастило, 2 златна nibs и 10 нерѓо

10 Бои Весник Излет Пенкала 0.38 mm Боја парична Казна Точка Маркери за Цртање Пенкала Porous Fineliner Пенкало за Пишување Белешка
 • Обновено

10 Бои Весник Излет Пенкала 0.38 mm Боја парична Казна Точка Маркери за Цртање Пенкала Porous Fineliner Пенкало за Пишување Белешка

DEN 306.96

Fineliner 10 Парчиња во БРИЛИЈАНТНИ БОИ, 0.38 mm парична Казна Точка, Избрани, СУВА БЕЗБЕДНО, Минимални Крварат П�

Стакло Натопи Пенкала, 5Pcs Calligraphy Натопи Pen Set Акрилик Натопи Пенкало Станот/Круг Совет Цртан филм Сликарство Алатка Уметност
 • Обновено

Стакло Натопи Пенкала, 5Pcs Calligraphy Натопи Pen Set Акрилик Натопи Пенкало Станот/Круг Совет Цртан филм Сликарство Алатка Уметност

DEN 230.16

Calligraphy Натопи Pen SetМазна пишување и континуирано мастило, не е лесно да се scrape хартија.Идеален за потпишу�

Sunshilor Метален Маркери парична Казна Точка Метален Маркер Пенкала за Црна Хартија, Уметнички Рок Сликарство, Велигденски Јајца,
 • Обновено

Sunshilor Метален Маркери парична Казна Точка Метален Маркер Пенкала за Црна Хартија, Уметнички Рок Сликарство, Велигденски Јајца,

DEN 479.52

Металик Маркери Овие уметност метален маркер пенкала лесно да се контролира за 1.0 mm линии, не за многу м�

LIULIUCAI 156 Двојна Совет Четка за Напредок Пенкала за Боење Книги,Уметник парична Казна & Четка Совет Пенкало во Боја Маркери за
 • Обновено

LIULIUCAI 156 Двојна Совет Четка за Напредок Пенкала за Боење Книги,Уметник парична Казна & Четка Совет Пенкало во Боја Маркери за

DEN 998.40

【Крајната Заврши Боја Поставете】 : Dual четка пенкала имаат 156 живописни бои и Боја кодирани пен носитело

NC Акварел Вистинска Четка Пенкала Уметност Markerfor Artistsand Почетник Paintersto Боење Книги, Calligraphy, Сликарство, Цртање
 • Обновено

NC Акварел Вистинска Четка Пенкала Уметност Markerfor Artistsand Почетник Paintersto Боење Книги, Calligraphy, Сликарство, Цртање

DEN 254.16

За боење : Уживаат во живописни бои!Боење за возрасни книги, scrapbooking, скицирање, doodling, сликање, пишување и �

Луксузна Една Четка Пенкало Подарок Кутија – 20 Премиум Бои, Меки, Флексибилни Вистинска Четка Совети - на Вода Базирани Мастило
 • Обновено

Луксузна Една Четка Пенкало Подарок Кутија – 20 Премиум Бои, Меки, Флексибилни Вистинска Четка Совети - на Вода Базирани Мастило

DEN 503.76

ПРЕКРАСЕН ПОДАРОК Презентирање на нашиот предводник на Една Четка Пенкала со сосема нов луксузно паку�

67pc Ignart Акварел Четка Сет Пенкала со Маса во Мирување - 60 Флексибилни Најлон Четка Совети Акварел Маркери, Голема Големина на
 • Обновено

67pc Ignart Акварел Четка Сет Пенкала со Маса во Мирување - 60 Флексибилни Најлон Четка Совети Акварел Маркери, Голема Големина на

DEN 953.28

???????????????????? ???????????????????? ???????????? ???????????????????? : Вашиот акварел пенкала сет содржи 60 Боја Четка Маркери, 2 Вода

Lelix 120 Бои Двојна Совети Четка Пенкала Уметност Маркери со Coloring Book, Четка и парична Казна Точка Пенкала Fineliner за Возрасни
 • Обновено

Lelix 120 Бои Двојна Совети Четка Пенкала Уметност Маркери со Coloring Book, Четка и парична Казна Точка Пенкала Fineliner за Возрасни

DEN 743.76

120 БОИ & 1 COLORING BOOK : Lelix двојна совети четка пенкало сет содржи 120 светли бои пенкала и 1 coloring book!Одлично за в�

Lemical 24 Бои, Четка Фломастери Пенкала Calligraphy Watercoloring Четка Пенкала Боја Brshes Плус 2 Вода Четка Пенкала Боја Четка
 • Обновено

Lemical 24 Бои, Четка Фломастери Пенкала Calligraphy Watercoloring Четка Пенкала Боја Brshes Плус 2 Вода Четка Пенкала Боја Четка

DEN 383.76

24 ЖИВОПИСНИ БОИ & 2 ВОДА БОЈА ЧЕТКА се Обиде и да се доживее за себе.Во споредба со висок квалитет бренд п�

67pc Ignart Акварел Четка Сет Пенкала со Маса во Мирување - 60 Флексибилни Најлон Четка Совети Акварел Маркери, Голема Големина на
 • Обновено

67pc Ignart Акварел Четка Сет Пенкала со Маса во Мирување - 60 Флексибилни Најлон Четка Совети Акварел Маркери, Голема Големина на

DEN 953.28

???????????????????? ???????????????????? ???????????? ???????????????????? : Вашиот акварел пенкала сет содржи 60 Боја Четка Маркери, 2 Вода

Kuretake ЦИК CALLIGRAPHY ПЕНКАЛО ВЕРТИКАЛЕН Совет ЦРНА 3 Сет, 1mm, 2mm, 3мм, За Курзив и Готски Calligraphy Почетници, АП-Уверение,
 • Обновено

Kuretake ЦИК CALLIGRAPHY ПЕНКАЛО ВЕРТИКАЛЕН Совет ЦРНА 3 Сет, 1mm, 2mm, 3мм, За Курзив и Готски Calligraphy Почетници, АП-Уверение,

DEN 1480.80

Оваа ЦИК Calligraphy Пенкало е единствено еднострана пенкало во вертикален совет стил.Calligraphy пенкала се голе�

AROIC 24 Пакет Акрилна Боја Пенкала за Рок Сликарство - Напишам Ништо! Боја пенкала за Камен, Дрво, Метал, Пластика, Стакло, Платно,
 • Обновено

AROIC 24 Пакет Акрилна Боја Пенкала за Рок Сликарство - Напишам Ништо! Боја пенкала за Камен, Дрво, Метал, Пластика, Стакло, Платно,

DEN 516.00

【Добар Квалитет】:AROIC е Акрилна Боја Пенкала се квалитетот на врвни уметници водоотпорен, времето отп�