• Обновено
СМ SunniMix Пластични Petri Јадења, 60x15 Мм, Стерилни Petri Јадења (Пакување од 10)

СМ SunniMix Пластични Petri Јадења, 60x15 Мм, Стерилни Petri Јадења (Пакување од 10)

DEN 1982.40
Достапно за вашата нарачка

Залиха

На дното има триаголен глеѓ референтна точка за сериски dilutions. 100% Сосема Нов со врвен квалитет, корисна алатка во лабораторија.Обезбеди механичка сила да се спротивстави на кршење и да се создаде еднакво растојание на страничните ѕидови за да се помогне во намалување на кондензирана влага од тоа да биде вовлечен во сад содржина.Јасно, сода вар пластични petri сад со капак за culturing клетки и други научни апликации.Сода вар силициум пластични withstands повтори влажна или сува стерилизација, и може да се autoclaved.Опис : - Јасна, сода вар пластични petri сад со капак за culturing клетки и други научни апликации - Сода вар силициум пластични withstands повтори влажна или сува стерилизација, и може да се autoclaved - Обезбеди механичка сила да се спротивстави на кршење и да се создаде еднакво растојание на страничните ѕидови за да се помогне во намалување на кондензирана влага од тоа да биде вовлечен во сад содржината на Дното има триаголен глеѓ референтна точка за сериски dilutions - 100% Сосема Нов со врвен квалитет, корисна алатка во lab Specification : - Материјал : Пластика - Големина на Врвот Капак ( Кол.x Височина ) : прибл. 62mm x 8mm / 2.44 Инчен x 0.3 Инчен - Големина на Petri Јадење ( Кол.x Височина ) : прибл. 60mm x 12mm / 2.36 Инчен x 0.5 Инчи - Вкупниот Износ : 10 Комплети - Боја : како што е прикажано во екранот pictures Package Вклучува : 10 Групи на Културата Јадења и Lids Diverse производи; Висок квалитет; Најдобра цена; добри Услуги на клиентите; Брзо трансакцијата.Ние ќе ви даде пријатен и задоволување на шопинг искуство!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

KOOMEDA 80 Пакет Стерилна Пластична Petri Јадења, 90mm Кол × 15mm Длабоко Petri Садови со Капаци, Лабораторија Petri Јадења со 200
  • Обновено

KOOMEDA 80 Пакет Стерилна Пластична Petri Јадења, 90mm Кол × 15mm Длабоко Petri Садови со Капаци, Лабораторија Petri Јадења со 200

DEN 719.76

МЕДИЦИНСКИ ОДДЕЛЕНИЕ ПЛАСТИКА Изработени од медицински степен на ПВЦ, нашите стерилна пластична petri ја�

5 компјутери/Пакет 90mm Боро Стакло Petri Јадења Прифатлива за Мобилен Јасно Стерилни Хемиски Инструмент Култура Јадење Лабораториски
  • Обновено

5 компјутери/Пакет 90mm Боро Стакло Petri Јадења Прифатлива за Мобилен Јасно Стерилни Хемиски Инструмент Култура Јадење Лабораториски

DEN 1020.00

Материјал : Boro3.3 стакло.Пречник 90mm.Дебелина на ѕид : 2mm.Количина : 5pcs (со корица).Висока температура отпор, �

iplusmile Crystallizing Јадење Хемија Boroscilicate Стакло Лабораторија Сад со Spout Стакло за Лабораториски Колби Опрема за Лабораторија
  • Обновено

iplusmile Crystallizing Јадење Хемија Boroscilicate Стакло Лабораторија Сад со Spout Стакло за Лабораториски Колби Опрема за Лабораторија

DEN 1502.40

Киселина и алкално на корозија, висока хемиска стабилност.Совршен за училница и лабораториски settings.Шир�

VILLCASE 50pcs Стерилни за Еднократна употреба Пластични Petri Јадење Сет со Капак Совршен за Полнење за на Училиште Науката Фер
  • Обновено

VILLCASE 50pcs Стерилни за Еднократна употреба Пластични Petri Јадење Сет со Капак Совршен за Полнење за на Училиште Науката Фер

DEN 462.96

Пластични Petri Јадење Транспарентен Petri Јадења Култура Petri Сад со Капаци.Покрај тоа, ние, исто така, ќе ви о

30 Пакет Стерилна Пластична Petri Јадења со Капак,90mm x 15mm Јасно Petri Јадења со 30 Пластични Трансфер Pipettes за Лабораторија,Експериментални
  • Обновено

30 Пакет Стерилна Пластична Petri Јадења со Капак,90mm x 15mm Јасно Petri Јадења со 30 Пластични Трансфер Pipettes за Лабораторија,Експериментални

DEN 287.76

Пакување : 30 пластични petri садови со капаци и 20 транспарентен pipettes со две различни капацитети.Димензии : �