• Обновено
WayinTop 5 Поставите 360 степени Ротари Енкодер Код Префрлете се Притисни на Копчето EC11 Дигитални Potentiometer со Switch 5 Pin се Справи со Должина 20mm и Knob Капа за Arduino Електроника П?

WayinTop 5 Поставите 360 степени Ротари Енкодер Код Префрлете се Притисни на Копчето EC11 Дигитални Potentiometer со Switch 5 Pin

DEN 215.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

【Ротари Енкодер】Овие се континуирано ротари енкодер прекинувач; Тип : Енкодер код со Прекинувач; Прилагодување метод : 360 степени Ротари; Број на цифри : 20 цифри; Игли : 5. 【Енкодер Спецификација】Бунари со Дијаметар : 6mm/0.24 инчен; Окно Должина : 20mm/0.79 инчен; Со изграден во притисни копче за префрлување (притисни да работат). 【Широко Апликација】Може да се користи за внес на податоци, како и со модерните во автомобил CD-плеери, за јачина на звук совршен за употреба со СЛИК или ATMEL микроконтролери. 【Пакет се Вклучени】5 x 360 степени Ротари Енкодер Код Префрлете се Притисни на Копчето EC11 Дигитални Potentiometer + 5 х Knob Капа.Wayin Top : Вашиот Топ Начин да се Инспирација.Зошто се ротари encoders толку кул?За разлика од една променлива отпорник/potentiometer тие имаат несогледливи патување во било која насока и бидејќи тие произведуваат дигитален "Сива код", може да се скала нивните читања од било опсег ви се допаѓа.Двојна насока прави корисни за зголемување или намалување на вредноста во рамките на една променлива или навигацијата низ менијата.Конечно, многу од овие ротари encoders дојде со центар притисни копче, која може да се користи за да го изберете ставки од менито, ресетирање на бројачот или да направи нешто што може да се мисли на што би можеле да одговараат на еден притисни на копчето.Спецификации : Ротари Вратило Должина : Околу. 12mm Вратило вкупна Должина : Околу. 20mm Бунари со Дијаметар : Прибл. 6mm Димензија (Lx W) : Прибл. 15x12mm Оценет напон : DC 5 V Max.номинална струја (Отпорност на оптоварување) : Секоја фаза диригент : 0.5 м, Мин. 0.5 м-р Општи диригент : 1m A (MAX. 10m A, МИН. 0.5 м) Позиција : 20 Пулсот : 20 360-степен ротација Ротациона живот : Мин. 50000 циклуси се Префрлите живот : Мин. 20000 циклуси Пакет се Вклучени : 5 x 360 степени Ротари Енкодер Код се Префрлат на Дигитални Potentiometer со Switch 5 x Knob Капа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Нови Lon0167 RV30YN20S/B102 1K ohm 6mm Круг Вратило Јаглерод Филм Ротари Коси Potentiometer(RV30YN20S / B102 1K Ohm 6mm Rundschaft-Kohlenstofffilm-Drehkegel-Potentiometer
  • Обновено

Нови Lon0167 RV30YN20S/B102 1K ohm 6mm Круг Вратило Јаглерод Филм Ротари Коси Potentiometer(RV30YN20S / B102 1K Ohm 6mm Rundschaft-Kohlenstofffilm-Drehkegel-Potentiometer

DEN 280.32

Име на производ : Јаглерод Potentiometer;Модел : RV30 YN20 S / B102;Технологија : Јаглерод Состав;Отпор Вредност : 1 K ohm.Т�