• Обновено
Заварчик Поправка Род Поправка Род Месинг Лемење Прачки за Заварување Жица 0.8 mm/1.0 mm/1.2 mm/1.6 mm/2mm/2.5 mm/3мм/4mm/5mm/6mm (Дијаметар : 1.2 mm x 2m 1pc)

Заварчик Поправка Род Поправка Род Месинг Лемење Прачки за Заварување Жица 0.8 mm/1.0 mm/1.2 mm/1.6 mm/2mm/2.5 mm/3мм/4mm/5mm/6mm

DEN 407.52
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Облик : Тркалезна;.Дијаметар : 0.8 mm/1.0 mm/1.2 mm/1.6 mm/2.0 mm/2,5 mm. /3.0 mm/4.0 mm/5.0 mm/6.0 mm;.Точка на топење : 890 да 905 степен centigrade;.За различни форми на заварување,заварување заеднички сила може да стигне до база на метални сила 90%.Оваа заварчик род е право со високи перформанси според строго правило.Дувачкиот Лемење Прачки TIG Заварување Жица 0.8 mm/1.0 mm/1.2 mm/1.6 mm/2mm/2.5 mm/3мм/4mm/5mm/6mm-Модел : S221-Суров материјал : месинг-Compostions : (1)Со 59%61%;(2) Sn 0.8%1,2%;(3) Si 0.15%да 0.35%;(4) Zn рамнотежа.-Облик : Тркалезна; Дијаметар : 0.8 mm/1.0 mm/1.2 mm/1.6 mm/2.0 mm/2.5 mm/3.0 mm/4.0 mm/5.0 mm/6.0 mm;-точка на Топење : 890 да 905 степен centigrade;-Препорачуваме заварување температура : 910 да 954 степен centigrade-за Да го користите со copperflux во прав.Забелешки : 0.8 mm&10мм&12mm е преполна со тркалање,1.6 mm/2.0 mm/2.5 mm/3.0 mm/4.0 мм е исправен.Висока отпорност на абење,Високо-inadhesion отпор,Ниска температура отпор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Auniwaig 20pcs Круг Челична Прачка 2.6 мм Дијаметар на 100 mm Должина ХСС, Струг Бар Акции Алатка за Вратило Опрема Вежба Стругови
  • Обновено

Auniwaig 20pcs Круг Челична Прачка 2.6 мм Дијаметар на 100 mm Должина ХСС, Струг Бар Акции Алатка за Вратило Опрема Вежба Стругови

DEN 311.76

【Да одговара на Вашите Потреби】 Челични Прачки може да биде лесно да се намали и формирана во замена на

KolotovichTool 1-1/8 1.125, Дувачкиот C360 Тркалезни Бар Род 36 Должина H02 Солидна Нови Струг Бар Акции Индустриски Метал ДЕ-4021DU
  • Обновено

KolotovichTool 1-1/8 1.125, Дувачкиот C360 Тркалезни Бар Род 36 Должина H02 Солидна Нови Струг Бар Акции Индустриски Метал ДЕ-4021DU

DEN 1437.60

Одличен квалитет на материјалот.Суровини се произведени според висок технолошки стандарди, овозможува

Дувачкиот Лемење Прачки, Жици Стапови Поправка на Ниска Температура Заварување Род 2mm Кол 10Pcs за Фрижидери за Цевки за клима уред
  • Обновено

Дувачкиот Лемење Прачки, Жици Стапови Поправка на Ниска Температура Заварување Род 2mm Кол 10Pcs за Фрижидери за Цевки за клима уред

DEN 991.20

За Ладно Заварување : Поседуваат добри механички својства, добра отпорност на абење, одлична флуидност,

Плоштад Карбонски Влакна Цевки 10x10x8.5x330mm Внатрешниот Круг(со Дијаметар од 8.5 мм),Pultruded Карбонски Влакна Прачки 2 парчиња
  • Обновено

Плоштад Карбонски Влакна Цевки 10x10x8.5x330mm Внатрешниот Круг(со Дијаметар од 8.5 мм),Pultruded Карбонски Влакна Прачки 2 парчиња

DEN 287.76

100% Јаглерод Влакна.Должина : 400mm.Функција : Многу силна и светлина ,висока спроводливост.Употреба : Кампу�

Axwadf Месинг Круг Род H59 Бакар Cu Метал Бар Акции Солидна Прачка за DIY Занаетчиски Работи, 2 ПАРЧИЊА, 500mm во Должина,Дијаметар
  • Обновено

Axwadf Месинг Круг Род H59 Бакар Cu Метал Бар Акции Солидна Прачка за DIY Занаетчиски Работи, 2 ПАРЧИЊА, 500mm во Должина,Дијаметар

DEN 343.20

Материјал : H59 Месинг Круг Род.Тоа е една од широко се користат обични месинг сорти.Добар во електрична с�

QWORK Прачки за Заварување, со Дијаметар од 1/8 инчни Алуминиумски Лемење/Универзална Ниска Температура Прачки за Заварување, 20
  • Обновено

QWORK Прачки за Заварување, со Дијаметар од 1/8 инчни Алуминиумски Лемење/Универзална Ниска Температура Прачки за Заварување, 20

DEN 141.84

Добро Направени : Тоа е eutectic алуминиумсилициум заварување жица содржи 12% силициум, кој има пониска точка

XMRISE Волфрам Прачка Прачки Стап Бар Висока Чистота Цврстина Легиран Челик Круг Игла Научни Истражувања 100mm Суровини,Кол.0.32/8мм
  • Обновено

XMRISE Волфрам Прачка Прачки Стап Бар Висока Чистота Цврстина Легиран Челик Круг Игла Научни Истражувања 100mm Суровини,Кол.0.32/8мм

DEN 398.40

[Димензија] : 4inches / 100mm во Должина.Дијаметар : 0.32" / 8мм , 0.4" / 10мм , 0.48" / 12mm , 0.56" / 14mm(Големина може да се прилаго

Bettomshin 3Pcs 3.28 Ft Должина ЈП Заварчик Пластични Прачки за Заварување Прачки, 0.2 Инчи Широка 0.1 Инчи Дебела за Цевки Dustbin
  • Обновено

Bettomshin 3Pcs 3.28 Ft Должина ЈП Заварчик Пластични Прачки за Заварување Прачки, 0.2 Инчи Широка 0.1 Инчи Дебела за Цевки Dustbin

DEN 231.84

【ДИМЕНЗИИ】 Должина : 1 M / 3.28 Ft;Width : 5mm / 0.2 Инчи;Дебелина : 2,5 mm / 0.1 Инч 【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】 ЈП Зав

Заварување прачки ABS/PP/ПВЦ/ЈП Заварување Род Браници, Поправка прачки за Обновливи Пластични Заварувачи, 50 Парчиња Трајни и Привлечни
  • Обновено

Заварување прачки ABS/PP/ПВЦ/ЈП Заварување Род Браници, Поправка прачки за Обновливи Пластични Заварувачи, 50 Парчиња Трајни и Привлечни

DEN 1881.60

ПВЦ прачки за заварување ПВЦ пластика резервоарот за вода, ПВЦ цевки, ПВЦ пластика врати и и пластични п�

Utoolmart Круг Челични Шипки, 2.7 mm ХСС Струг Бар Акции Алатка 100mm Долго, за Вратило Опрема Вежба Стругови Здодевен Машина Вртење
  • Обновено

Utoolmart Круг Челични Шипки, 2.7 mm ХСС Струг Бар Акции Алатка 100mm Долго, за Вратило Опрема Вежба Стругови Здодевен Машина Вртење

DEN 206.16

【Спецификации】 Дијаметар : 2.7 mm / 0.11 инчен ; должина : 100mm / 3.94 инч .Highspeed челик род е со комбинација на цв�