• Обновено
Fairview ГР-9984 Висок Капацитет RV Camper ЛП Пропан Автоматско Changeover Модератор

Fairview ГР-9984 Висок Капацитет RV Camper ЛП Пропан Автоматско Changeover Модератор

DEN 1730.88
Достапно за вашата нарачка

Залиха

345,000 BTU е По Час Капацитет.Поставување на стандардна пропан низок притисок - 11" Водата Колона.Ако не знаете што сте купување или не се запознаени со инсталација ве молиме не го купите овој производ.Авто-Changeover ЛП Регулатор овозможува да се поврземе 2 резервоари Пропан - регулаторот автоматски ќе се префрлат во текот на втората резервоарот откако првиот снема.Монтажа завртки не се вклучени.Авто-Changeover ЛП Регулатор овозможува да се поврземе 2 резервоари Пропан и регулаторот автоматски се префрла во текот на втората резервоарот откако првиот снема (и обратно).Индикаторот промени боја за да знаете кога резервоарот е исцрпена и треба да се полни.На влезот е 1/4" SAE превртена светкаат и на штекер е 3/8" NPT женски цевка тема.Висок Капацитет Модел ГР-9984 345,00 BTU е По Час Сет на стандардни пропан низок притисок - 11" Водата Колона.Регулаторот тело е 7 1/4" вкупна Висина.Ќе ги замени сите постоечки автоматско changeover регулатор на вашата моментална RV, Патување Приколка, Pop-Up Camper или 5 Тркала.Прилагодливи гас под притисок.Исто така, има притисок допрете.Авто-Changeover ЛП Регулатор овозможува да се поврземе 2 резервоари Пропан - регулаторот автоматски ќе се префрлат во текот на втората резервоарот откако првиот снема.Индикаторот промени боја за да знаете кога резервоарот е исцрпена и треба да се полни.Нервира понудата лост да се соочи со други резервоарот ќе ресетирање индикатор и ќе ви овозможи да ги отстраните празен резервоар да се земе тоа да се полни.Издржлив и лесен за употреба.Dual сценски дизајн одржува постојана гас под притисок промена на побарувачката и услови.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Dixon STC1 Позлатен Челик Црево Фитинг, Кралот Комбинација Брадавица Навој Крајот со Knurled Клуч Зафат, 1/2 NPT Машки x 1/2 Цревото
  • Обновено

Dixon STC1 Позлатен Челик Црево Фитинг, Кралот Комбинација Брадавица Навој Крајот со Knurled Клуч Зафат, 1/2 NPT Машки x 1/2 Цревото

DEN 243.60

Кралот комбинација брадавица за низок притисок испуштање или вшмукување услуга.Се поврзува со црево на

(2 Парчиња) Besosay 1/4 Инчи MNPT Месинг Машки Индустриски Воздух Црева Спојка Конектор, Брзо се Поврзете на Воздухот Алатка Фитинг,
  • Обновено

(2 Парчиња) Besosay 1/4 Инчи MNPT Месинг Машки Индустриски Воздух Црева Спојка Конектор, Брзо се Поврзете на Воздухот Алатка Фитинг,

DEN 400.56

✅ СПЕЦИФИКАЦИЈА 1 / 4 инчи NPT машки конец × 1 / 4 инчи големината на телото, меѓусебно со повеќето производи

Legrand-да Помине & Сејмор PS620CACC20 20-Amp 125-volt Оклопни Менгеме Заклучување Полнач со Себе Центрирање Кабелот Зафат, Тешка
  • Обновено

Legrand-да Помине & Сејмор PS620CACC20 20-Amp 125-volt Оклопни Менгеме Заклучување Полнач со Себе Центрирање Кабелот Зафат, Тешка

DEN 177.60

20 A / 250 V Оклопни Connector250 volt оценка.За потешки користите апликација.Хеви метал школка изградба.Вкупна Моќн