• Обновено
CARBO Инструменти 2-1/2 Мерач на Притисок, Хром Позлатен Челик Случај, Сува, Вакуум -30 Hg/0, Назад Планината 1/4 NPT

CARBO Инструменти 2-1/2 Мерач на Притисок, Хром Позлатен Челик Случај, Сува, Вакуум -30 Hg/0, Назад Планината 1/4 NPT

DEN 214.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ASME B40.1 Одделение Б Точност и Усогласеност ± 3-2-3 % од век.Масло, Вода, Воздух, Компресор, Хидраулика, HVAC, Гасни & Течни медиуми кои не се високо вискозни или crystallizing и не корозивни или оксидирачки да бакар алуминиумски делови.Двојна Скала : psi / лента со k Pa водство.Burdon цевка тип, Месинг и Бакарни Легури Wetted Делови, од Стакло Прозорец Леќа.Хром Плочи Stee Случај.CARBO Инструменти 2 - 1/2" Мерач на Притисок, Хром Позлатен Челик Случај, Сува, Вакуум -30 in Hg/0, Назад Планината 1/4" NPT, Вода, Воздух, Компресор, Хидраулика, HVAC, Гасни & Течни медиуми кои не се високо вискозни или crystallizing и не корозивни или оксидирачки да бакар алуминиумски делови.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Зими PLP Серија Челик Двојна Скала Низок Притисок Мерач со Месинг Internals, 0-32 Вода/Оз, 2-1/2 Dial Екранот, +/- 3-2-3% Точност,
  • Обновено

Зими PLP Серија Челик Двојна Скала Низок Притисок Мерач со Месинг Internals, 0-32 Вода/Оз, 2-1/2 Dial Екранот, +/- 3-2-3% Точност,

DEN 1052.88

Надпритисок граница е 30% од целосна вредност.5" мерач е инженерски пластични горниот и долниот плоча со м

Ниска Капсула Притисок Колосек, 0-30 IWC,0-30 H2O, 0-30 WC, 2-1/2 Dial, 1/4 NPT Пониски Планината, Нула Вредноста, сигурносно Стакло
  • Обновено

Ниска Капсула Притисок Колосек, 0-30 IWC,0-30 H2O, 0-30 WC, 2-1/2 Dial, 1/4 NPT Пониски Планината, Нула Вредноста, сигурносно Стакло

DEN 592.32

21 / 2" се соочуваат со dial.опсег : 030 IWC ( нула вредноста ) 1 / 4" NPT пониски планината.сигурносно стакло на прозо�

LSXLSD Нерѓосувачки Челик Интелигентни Прецизност Дигитален Дисплеј Притисок Мерач Вакуум Вода Хидрауличен Притисок Шок-Отпорни (Боја
  • Обновено

LSXLSD Нерѓосувачки Челик Интелигентни Прецизност Дигитален Дисплеј Притисок Мерач Вакуум Вода Хидрауличен Притисок Шок-Отпорни (Боја

DEN 8549.04

Школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови.Целпритисок мерач е инстру

Воздушниот Притисок Мерач Manometer HVAC Гас Притисок Тестер Диференцијални Притисок Мерач рачен Воздушен Притисок Meterf за Системите
  • Обновено

Воздушниот Притисок Мерач Manometer HVAC Гас Притисок Тестер Диференцијални Притисок Мерач рачен Воздушен Притисок Meterf за Системите

DEN 2066.16

Тоа може да се измери максимум, минимум и просечните вредности, со задржување на податоците функција.Ра�

MEASUREMAN на 304 Нерѓосувачки Челик Случај,Изведувачот Притисок Колосек, 0-100Psi, 4-1/2 Dial Големина, 1% Точност, 1/4 NPT Пониски
  • Обновено

MEASUREMAN на 304 Нерѓосувачки Челик Случај,Изведувачот Притисок Колосек, 0-100Psi, 4-1/2 Dial Големина, 1% Точност, 1/4 NPT Пониски

DEN 407.28

За мерење на вода или воздух под притисок за изведувачи 41 / 2" големи бирање големина, 1 / 4"NPT пониски плани�

Зими PFQ Серија не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Мерач со Месинг Internals, 0-100 psi/kpa 1-1/2 Dial
  • Обновено

Зими PFQ Серија не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Мерач со Месинг Internals, 0-100 psi/kpa 1-1/2 Dial

DEN 660.96

Дувачкиот wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок.Кружни dial е исполнет со глицер�

Притисок Колосек,Течни Исполнет,2 1/2 се соочуваат со кол,0-3000 psi/бар/kpa,1/4 NPT Пониски Планината, Поликарбонат Леќа Прозорецот,
  • Обновено

Притисок Колосек,Течни Исполнет,2 1/2 се соочуваат со кол,0-3000 psi/бар/kpa,1/4 NPT Пониски Планината, Поликарбонат Леќа Прозорецот,

DEN 309.36

2 1 / 2" лице кол 03000psi / бар / kpa.исполнет со течност 1 / 4" NPT пониски планината.нерѓосувачки челик случај и рам�

СЛИК Мерач 213L-254A 2.5 Dial, 30/0 хг Вакуум psi Опсег, 1/4 Машки NPT Врска Големина, U-Менгеме Панел Планината Глицерин Исполнет
  • Обновено

СЛИК Мерач 213L-254A 2.5 Dial, 30/0 хг Вакуум psi Опсег, 1/4 Машки NPT Врска Големина, U-Менгеме Панел Планината Глицерин Исполнет

DEN 983.28

Нерѓосувачки Челик Случај и Рамки.Дувачкиот Internals и Конекција.Phosphor Бронза Bourdon Цевка.Прилагодливи Покаж