• Обновено
Бернард Гранвиј ПУСТИНАТА ПЕСНАТА Александар Сива / Romberg 1927 Чикаго Програма

Бернард Гранвиј ПУСТИНАТА ПЕСНАТА Александар Сива / Romberg 1927 Чикаго Програма

DEN 479.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Ова е ретка септември 12, 1927 програма (playbill) од Националниот Туристички ангажман на ОТО HARBACH, ФРЕНК MANDEL, ОСКАР HAMMERSTEIN II и SIGMUND ROMBERG operetta "ПУСТИНАТА ПЕСНА" на Големата Северна Театар во Чикаго, Илиноис. (Производство отвори ноември 30th, 1926 година во Њујорк е Казино Театар, се пресели во Век Театар на 10 октомври, 1927 и Кралскиот Театар на ноември 2, 1927 г., работи за комбинирана 471 изведби, додека истовремено играње на патот.) ...На ансамбл актерите вклучени БЕРНАРД ГРАНВИЈ, ВИЛИЈАМ О'NEAL, ЛАРИ ЛОРЕНС, АЛБЕРТ БАРОН, ЏОН EHRLE, EDNA TORRENCE, ЏЕК ШПИГЕЛ, ТОМАС КЕЛИ, ШАРЛОТ LANSING, БЕН HENDRICKS, АЛЕКСАНДАР СИВА, БЕТИ ГАЛАГЕР, БЕТИ ХОЛМС, ЛАЈЛ ЕВАНС, МАРГАРЕТ IRVING, ALMAJANE WILDAY и ПАВЛЕ WINTON ...КРЕДИТИ : Книга и Стихови од страна на ОТО HARBACH ("Светли Очи", "Мачка и Виолина", "Roberta", Во "Firefly", "Wildflower", "Сончев", "Роза-Мари", "Песна на Пламен", "Пустината Песна", "не, Не, Nanette"), ОСКАР HAMMERSTEIN II ("Show Boat", "Пустината Песна", "Оклахома!", "Рингишпил", "Кралот и јас", "Allegro", "Цевка Сон", "Јужниот Пацифик", "Цвет Тапан Песна", "Звукот на Музиката") и ФРЕНК MANDEL; Музика од SIGMUND ROMBERG ("Maytime", "Sinbad", "Сиромашните Малку Ritz Девојка", "Цвет Време", "Студентот Принц", "Пустината Песна", "Rosalie", "Up in Central Park", "Мојата Романса", "Девојката во Розова боја Хулахопки"); Оркестар спроведена од страна на ОСКАР БРЕДЛИ; Сетови дизајниран од страна на WOODMAN ТОМПСОН; Костими дизајниран од страна на VYVYAN DONNER и МАРК ПРИСТАВАНЕ; Кореографија од страна на РОБЕРТ CONNOLLY; Изведена од страна на АРТУР HURLEY; Произведени од страна на LAURENCE SCHWAB и ФРЕНК MANDEL ...ДЕТАЛИ : 28 страница програма мерки 5 1/4" X 7 3/4" инчи и вклучува убава маска графика, полн производство кредити, фрли се во листата, сцени и музички броеви и прекрасен гроздобер рекламирање, но не фрлија на фотографии или bios-от ...СОСТОЈБА : Со исклучок на почетокот на поделбата на дното цвест, а оштетени агол на долниот десен дел и ситни edg.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата