• Обновено
XJJZS Електронски Protractor Дигитални Inclinometer 0-360 Степен IP54 Дигитални Bevel Кутија Агол Мерач Метар Магнети База на Мерење Алатка

XJJZS Електронски Protractor Дигитални Inclinometer 0-360 Степен IP54 Дигитални Bevel Кутија Агол Мерач Метар Магнети База на Мерење

DEN 2987.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Преносни големина, погодно за ко - работа со други мерење алатки и зголемување на мерен опсег.Во однос/ апсолутна мерење осветленост во било која позиција.Вграден - во магнет во дното површината, што е погодно да биде прикачен на објектот мерење на работното парче.Брз приказ на мери вредноста на големиот ЛЦД екран.Податоците се одржи и наклонот функција.Мерење на опсег 4*90° Резолуција Од 0,05 Точност±0.2°Батерија : 2* AAA батерија ( не се вклучени) Материјал : Пластични Преносни големина, погодно за ко - работа со други мерење алатки и зголемување на мерен опсег.Во однос/ апсолутна мерење осветленост во било која позиција.Вграден - во магнет во дното површината, што е погодно да биде прикачен на објектот мерење на работното парче.Брз приказ на мери вредноста на големиот ЛЦД екран.Податоците се одржи и наклонот функција.Се користи за мерење на агол во автомобилската, дограма, зграда, дупчење машини итн.Пакет Содржина : 1 x Дигитален Inclinometer 1 x Корисникот Manual Note : 1. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!2. Ве молиме овозможи 1 - 2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Ве молиме овозможи 1 - 2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

UOEIDOSB L-Облик на прав Агол 90degree Машини за Позиционирање Стегање Помошни Убодни Machinist Плоштадот Mm Инчен Скала Столар Protractor
  • Обновено

UOEIDOSB L-Облик на прав Агол 90degree Машини за Позиционирање Стегање Помошни Убодни Machinist Плоштадот Mm Инчен Скала Столар Protractor

DEN 1861.44

Постојат метрички и инчни graduations во еден владетел.Алуминиум легура материјал е anodic оксидација третман, �

TOYANDONA 2 парчиња Круг Protractor Изработка на Алатки Protractor Мерење Алатка 360-степен Математика Геометрија Постави за Деца
  • Обновено

TOYANDONA 2 парчиња Круг Protractor Изработка на Алатки Protractor Мерење Алатка 360-степен Математика Геометрија Постави за Деца

DEN 194.88

Погоден за на училиште учење, исто така, одлично математика алатки за статистика училиште spplies.Одлична п

Дигитални Ниво Inclinometer, Инженеринг Пластични Дигитални Агол Пронаоѓач Мерач Bevel Кутија Protractor Inclinometer Меур Ниво Алатка
  • Обновено

Дигитални Ниво Inclinometer, Инженеринг Пластични Дигитални Агол Пронаоѓач Мерач Bevel Кутија Protractor Inclinometer Меур Ниво Алатка

DEN 875.76

Висока ЧувствителностSmart технологијата сензор, да се подобри точноста со прецизно се прикажува во мере�

ChgImposs 0-180 Степен Агол Пронаоѓач, од Нерѓосувачки Челик Круг Главата Ротари Protractor Скала Агол Пронаоѓач Прилагодливи Двојно-рака
  • Обновено

ChgImposs 0-180 Степен Агол Пронаоѓач, од Нерѓосувачки Челик Круг Главата Ротари Protractor Скала Агол Пронаоѓач Прилагодливи Двојно-рака

DEN 311.04

Тркалезната Глава го прави возможно да се зацврсти на protractor против објекти да се држи во место, како и ќе

JKJF 360 степени Кружни Protractor Пластични Круг Владетел Образец со 16 Кругови за на Училиште, Канцеларија, Дома - 4Pcs 4 Бои
  • Обновено

JKJF 360 степени Кружни Protractor Пластични Круг Владетел Образец со 16 Кругови за на Училиште, Канцеларија, Дома - 4Pcs 4 Бои

DEN 167.76

Пакет листата : 4 парчиња 360 степени Кружни Protractor, секоја боја има 1 buc.Материјал : Направен од висок квалит

CHICIRIS Електронски Ниво Protractor, 0.01° Точноста 0-200° Компактна Големина Заклучување Knob Дигитални Агол Пронаоѓач за Мебел
  • Обновено

CHICIRIS Електронски Ниво Protractor, 0.01° Точноста 0-200° Компактна Големина Заклучување Knob Дигитални Агол Пронаоѓач за Мебел

DEN 424.56

[ДИГИТАЛЕН ДИСПЛЕЈ] агол пронаоѓач е дигитален дисплеј дизајн, можете директно набљудување и мерење на �

WOYZDN 350mm Ниво Protractor Мултифункционален Дрво Триаголник Владетел Агол Владетел Столарија Алатка за Мерење Алатки
  • Обновено

WOYZDN 350mm Ниво Protractor Мултифункционален Дрво Триаголник Владетел Агол Владетел Столарија Алатка за Мерење Алатки

DEN 2171.28

Комбинираат плоштадот, bevel, protractor, дигитални ниво и брзина квадратни функции и многу многу корисни единс

UOEIDOSB Мини Дигитален Protractor 360° Висока Прецизност Дигитални Goniometer Inclinometer Дигитални Ниво Агол Пронаоѓач Агол Мерење
  • Обновено

UOEIDOSB Мини Дигитален Protractor 360° Висока Прецизност Дигитални Goniometer Inclinometer Дигитални Ниво Агол Пронаоѓач Агол Мерење

DEN 2662.56

Агол и наклонот читање на конверзија.Релативна апсолутна размена / мерење во било која позиција.Пренос

TenNuoDa Ниво Inclinometer,Магнетни Електронски Дигитален Дисплеј Агол се Измери Точна Protractor за Различни Агли и Ниво на Мерење
  • Обновено

TenNuoDa Ниво Inclinometer,Магнетни Електронски Дигитален Дисплеј Агол се Измери Точна Protractor за Различни Агли и Ниво на Мерење

DEN 1034.40

Seiko Производство : Широка примена, широко се користи во различни агол и ниво мерења на локации и слично.У�

Дигитални Агол Пронаоѓач Protractor, 2 во 1 Агол Пронаоѓач Владетел со 7inch/200mm за Машини/Столар/Изградба/DIY Алатки (2 Батерии
  • Обновено

Дигитални Агол Пронаоѓач Protractor, 2 во 1 Агол Пронаоѓач Владетел со 7inch/200mm за Машини/Столар/Изградба/DIY Алатки (2 Батерии

DEN 359.76

????【2 во 1 Дигитален Агол Пронаоѓач】TBVHOMM protractor има функција на еден владетел и protracting алатка.Комбинација�