• Обновено
XJJZS 0~225degree LCD Дигитален Агол Пронаоѓач Ниво Protractor Inclinometer Агол Метар Дух Ниво Пронаоѓач Мерач W/Перница

XJJZS 0~225degree LCD Дигитален Агол Пронаоѓач Ниво Protractor Inclinometer Агол Метар Дух Ниво Пронаоѓач Мерач W/Перница

DEN 4073.52
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Направени од високо квалитетни Алуминиумски Легури, лесен, цврст и издржлив.LCD голем екран обезбедува лесно дигитални читање.Сино осветлување, лесно може да се прочитаат во текот на ноќта или во darkplace.Висока резолуција до ±0.5°, голем мерен опсег 0~225°.Со држете го копчето, можете да го заклучите вашиот мери читања.Направени од високо квалитетни Алуминиумски Легури, лесен, цврст и издржлив.LCD голем екран обезбедува лесно дигитални читање.Сино осветлување, лесно може да се прочитаат во текот на ноќта или во darkplace.Висока резолуција до ±0.5°, голем мерен опсег 0~225°.Со држете го копчето, можете да го заклучите вашиот мери читања.Без работат во 5 минути, тоа автоматски ќе се исклучи за да се продолжи на батерии живот.Тоа исто така може да се користи како дух ниво за брзо мерење на хоризонтални и вертикални агли.Со пренослива торба, удобен за носење.Карактеристики : Материјал : Алуминиум Легура Мерен Опсег : 0~225° Мерење на Точност : ±0.5°Резолуција : 0.1° Напојување : 1 x 9 V 6 F22 Батерија( Не се вклучени)Димензија : 400 x 50 x 22mm/ 15.75" x 1.97" x 0.87"Тежина : 450g оперативна процедура : 1. Вклучете го агол метар.2. Се одвиваат на арм за мерење на агол, LCD ќе се прикаже на читања.3. Усвојување на компаративниот метод за мерење на агол или да поставите lineation агол.4. Можете да ја зацврсти на Задржете го Копчето за заклучување на агол invariable кога цртање агол линија.5. Отворете го светлото кога зрак е темна.Претпазливост : не се движат на шрафовите и компоненти по случаен избор.Ве молиме да се справи со вашиот агол метар со нега, се користи дури и сила за да ја ротирате Ротирате Рака, и не користете премногу сила.Don' t задржи светлото во позадина ќе се отвори за долго време.Кога нисконапонски Аларм иконата се појавува на екранот, ве молиме да ги смените батериите на Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Агол Ниво 1 x Пренослива Торба ве Молиме овозможи 1 - 2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Дигитални Агол Пронаоѓач Protractor, 2 во 1 Агол Пронаоѓач Владетел со 7inch/200mm за Машини/Столар/Изградба/DIY Алатки (2 Батерии
 • Обновено

Дигитални Агол Пронаоѓач Protractor, 2 во 1 Агол Пронаоѓач Владетел со 7inch/200mm за Машини/Столар/Изградба/DIY Алатки (2 Батерии

DEN 359.76

????【2 во 1 Дигитален Агол Пронаоѓач】TBVHOMM protractor има функција на еден владетел и protracting алатка.Комбинација�

CHICIRIS Електронски Ниво Protractor, 0.01° Точноста 0-200° Компактна Големина Заклучување Knob Дигитални Агол Пронаоѓач за Мебел
 • Обновено

CHICIRIS Електронски Ниво Protractor, 0.01° Точноста 0-200° Компактна Големина Заклучување Knob Дигитални Агол Пронаоѓач за Мебел

DEN 424.56

[ДИГИТАЛЕН ДИСПЛЕЈ] агол пронаоѓач е дигитален дисплеј дизајн, можете директно набљудување и мерење на �

Дигитални Електронски Inclinometer Агол Пронаоѓач Водоотпорен IP65 Protractor Ниво Мерач со V-Мило Магнетна База Секогаш Исправени
 • Обновено

Дигитални Електронски Inclinometer Агол Пронаоѓач Водоотпорен IP65 Protractor Ниво Мерач со V-Мило Магнетна База Секогаш Исправени

DEN 957.60

ВИСОКА ТОЧНОСТ : Овој дигитален ниво е добра алатка за професионална, па дури и за аматерски работници с�

JKJF 360 степени Кружни Protractor Пластични Круг Владетел Образец со 16 Кругови за на Училиште, Канцеларија, Дома - 4Pcs 4 Бои
 • Обновено

JKJF 360 степени Кружни Protractor Пластични Круг Владетел Образец со 16 Кругови за на Училиште, Канцеларија, Дома - 4Pcs 4 Бои

DEN 167.76

Пакет листата : 4 парчиња 360 степени Кружни Protractor, секоја боја има 1 buc.Материјал : Направен од висок квалит

WJCCY Дигитални Агол Пронаоѓач Protractor Електронски Ниво Box 360 степени Дигитални Inclinometer Агол Мерење Алатка со Магнети за
 • Обновено

WJCCY Дигитални Агол Пронаоѓач Protractor Електронски Ниво Box 360 степени Дигитални Inclinometer Агол Мерење Алатка со Магнети за

DEN 4103.52

ABS Пластика куќиште (мала тежина и трајни).Во однос / апсолутна мерење осветленост во било која позиција.�

GemRed Дигитални Агол Пронаоѓач Алатка, 2 во 1 Агол Колосек, од не ' Рѓосувачки Челик 7inch/200mm Дигитални Protractor за Машини/Столар/Изградба/DIY
 • Обновено

GemRed Дигитални Агол Пронаоѓач Алатка, 2 во 1 Агол Колосек, од не ' Рѓосувачки Челик 7inch/200mm Дигитални Protractor за Машини/Столар/Изградба/DIY

DEN 383.76

【Точни Податоци】 На Gem Red дигитални агол пронаоѓач се однесува првата светска Capacitance Зафатнина Трансду�

Goick 2 во 1 Дигитален Protractor-2 во 1 Дигитален Protractor Прецизност Магнетни Алуминиум Легура Мерење на Агол Владетел 8in
 • Обновено

Goick 2 во 1 Дигитален Protractor-2 во 1 Дигитален Protractor Прецизност Магнетни Алуминиум Легура Мерење на Агол Владетел 8in

DEN 316.80

[Безбеден и сигурен] Строга контрола на квалитетот и стандардот индустриска производ стандарди за гара�

XJJZS Мини Дигитален Inclinometer ПРО 360 Степени Електронски Алуминиум Легура Protractor Магнет База на Дигитални Bevel Кутија Агол
 • Обновено

XJJZS Мини Дигитален Inclinometer ПРО 360 Степени Електронски Алуминиум Легура Protractor Магнет База на Дигитални Bevel Кутија Агол

DEN 3608.64

Алуминиум легура куќиште( мала тежина и трајни).Relativelabsolute мерење осветленост во било која позиција.Агол

ChgImposs 0-180 Степен Агол Пронаоѓач, од Нерѓосувачки Челик Круг Главата Ротари Protractor Скала Агол Пронаоѓач Прилагодливи Двојно-рака
 • Обновено

ChgImposs 0-180 Степен Агол Пронаоѓач, од Нерѓосувачки Челик Круг Главата Ротари Protractor Скала Агол Пронаоѓач Прилагодливи Двојно-рака

DEN 311.04

Тркалезната Глава го прави возможно да се зацврсти на protractor против објекти да се држи во место, како и ќе

UOEIDOSB Мини Дигитален Protractor 360° Висока Прецизност Дигитални Goniometer Inclinometer Дигитални Ниво Агол Пронаоѓач Агол Мерење
 • Обновено

UOEIDOSB Мини Дигитален Protractor 360° Висока Прецизност Дигитални Goniometer Inclinometer Дигитални Ниво Агол Пронаоѓач Агол Мерење

DEN 2662.56

Агол и наклонот читање на конверзија.Релативна апсолутна размена / мерење во било која позиција.Пренос

Дигитални Ниво Inclinometer, Инженеринг Пластични Дигитални Агол Пронаоѓач Мерач Bevel Кутија Protractor Inclinometer Меур Ниво Алатка
 • Обновено

Дигитални Ниво Inclinometer, Инженеринг Пластични Дигитални Агол Пронаоѓач Мерач Bevel Кутија Protractor Inclinometer Меур Ниво Алатка

DEN 875.76

Висока ЧувствителностSmart технологијата сензор, да се подобри точноста со прецизно се прикажува во мере�

XJJZS 360 степени Метал Агол Мерач Електронски Дигитални Protractor Inclinometer Агол Пронаоѓач Ниво Кутија Метар Мерење Алатки
 • Обновено

XJJZS 360 степени Метал Агол Мерач Електронски Дигитални Protractor Inclinometer Агол Пронаоѓач Ниво Кутија Метар Мерење Алатки

DEN 5468.16

Степен и процент на наклон при обратувањето.Светлото во позадина функција може да се гледа јасно во тем�

TenNuoDa Ниво Inclinometer,Магнетни Електронски Дигитален Дисплеј Агол се Измери Точна Protractor за Различни Агли и Ниво на Мерење
 • Обновено

TenNuoDa Ниво Inclinometer,Магнетни Електронски Дигитален Дисплеј Агол се Измери Точна Protractor за Различни Агли и Ниво на Мерење

DEN 1034.40

Seiko Производство : Широка примена, широко се користи во различни агол и ниво мерења на локации и слично.У�