• Обновено
Andean Ѕвезда Органско Црвено Quinoa (3 кг.) - Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, Интегрални Житарки, Ориз Замена Подготвени да се Готви - Премија Перуанскиот полна со Витамини и Мине

Andean Ѕвезда Органско Црвено Quinoa (3 кг.) - Глутен-Бесплатно, Не-ГМО, Интегрални Житарки, Ориз Замена Подготвени да се Готви -

DEN 1077.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ЗА ЗДРАВ начин на ИСХРАНА – Нашите USDA Сертифицирани Органски Quinoa е superfood дека е 100% природен, Не-ГМО, и глутен-слободни.Традиционално се користат во breakfasts и чорби, денес тоа е важен главен throuhgout на worls и совршена замена за бел и кафен ориз.ВКУС ЌЕ ВИ се ЉУБОВТА – Нашиот единствен извор Перуанскиот quinoa е USDA уверение, па ќе добијат чиста, чиста и негување на храната која ја надополнува било исхрана.Нејзините помали saponin содржина обезбедува чувствувате сладост не се најде во quinoa одгледува во други земји.ПОМАГА за КОНТРОЛА на ШЕЌЕРОТ во КРВТА – со Овој "Антички Зрно од Андите" има низок гликемиски индекс.Тоа е полека да се вари и се апсорбира од страна на телото, што резултира со побавно и помал пораст на шеќер во крвта.ЛЕСНО ДА се ПОДГОТВИ – Додадете 1 дел quinoa и 2 дела вода со малку сол.Лесно се мијат, а потоа додадете врела вода.Се готви за 15 минути во текот ниска топлина.НАВИСТИНА ОРГАНСКО – Нашите USDA-Сертифицирани органски еден извор quinoa се одгледува и пакувани во нашата локална заедница во Перу.Нашите органски quinoa расте во Andean предели на Перу, како и на северниот и на јужниот брег на земјата.Органски quinoa е малку калории, глутен-бесплатно, висока содржина на протеини, а исто така е богат извор на растителни влакна и фосфор.Покрај тоа, таа е богата со магнезиум, железо и калциум.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата