• Обновено
ASICS на Жените Гел-ДС Тренер 25 Трчање

ASICS на Жените Гел-ДС Тренер 25 Трчање

DEN 1678.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Синтетички-и-мрежа.Произведено во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.Погон Trusstic Технологија - Имитира сврзното ткиво во подножјето, преку создавање тензија како нога влегува во погон фаза.AHAR Плус Outsole - Стратешки позиционирана во критични области на outsole, овој исклучително издржлив соединение е за 50% повеќе издржливи од стандардните ASICS Висока Триење Гума.FLYTEFOAM Технологија - Обезбедува лесен амортизирање.ГЕЛ Технологија - Тапацир обезбедува одлични шок апсорпција.Конструиран мрежа горниот.На ГЕЛ-ДС ТРЕНЕР 25 работи чевли од ASICS е одличен избор за тркачите кои сакаат да одат брзо.На чевли, помага да се постигне оние работи цели со голем одговара околу midfoot и лесни FLYTEFOAM технологија во midsole за snappy одговор.ПОГОН TRUSSTIC технологија во чевелот е outsole отсликува нога е лигаментите, создавање на моќен лост да се бутам вашиот чекор.ГЕЛ технологија во rearfoot исто така додава тапацир за да се намали интензитетот на шок по влијание.Специјализирани панел на внатрешноста на чевли помага обезбедува одлична целокупната одговара, whiel новиот contoured sockliner огледала на природната форма на нога за да се промовира поголема удобност.Покрај тоа, целосната земјата контакт дизајн на outsole формулира една успешна транзиција од нога штрајк до пети off.Удобно, моќни и светлина, ГЕЛ-ДС ТРЕНЕР 25 чевли има сè што треба да ги собереш вашето темпо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Ад Тец Мажите е Лесен Чисто и Водење Руно Merino Волна Спортски Чевли - Природно Мирис Eliminator и Дише Шок Абсорбента ЕВА Outsole
  • Обновено

Ад Тец Мажите е Лесен Чисто и Водење Руно Merino Волна Спортски Чевли - Природно Мирис Eliminator и Дише Шок Абсорбента ЕВА Outsole

DEN 1125.84

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Merino Волна.Увезени.Гумен ѓон.Вратил�

Owaheson Мериленд Знаме Унисекс Возрасни Амортизирање Работи Спортски Чевли За Пешачење, Тенис Чевли Мода Патики
  • Обновено

Owaheson Мериленд Знаме Унисекс Возрасни Амортизирање Работи Спортски Чевли За Пешачење, Тенис Чевли Мода Патики

DEN 2212.80

Текстил горниот, гумен ѓон.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.НЕУТРАЛЕН : За тркач�