• Обновено
Дигитален Дисплеј Рачни Brix Рефрактометар, 0-53% Овошен Шеќер Тестер, Автоматска Температурна Компензација, Сладост Метар Метар Brix

Дигитален Дисплеј Рачни Brix Рефрактометар, 0-53% Овошен Шеќер Тестер, Автоматска Температурна Компензација, Сладост Метар Метар

DEN 736.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Автоматска Температурна Компензација Функција : температурата на призмата се чувствува од страна на температура сензор за температура надомест на штета.NFC Снимка Функција : нема потреба да снимате со рака, само стави инструмент во близина на NFC примање на крајот на мобилен телефон или компјутер, мерење ефект е јасно на прв поглед.Водоотпорен IP65 Заштита : Со водоотпорен заштита на функцијата, таа може да се мијат директно под вода, но тоа не значи дека телото може да се излее во вода.Ве молиме не се впие инструмент во вода.Широк Спектар На Апликации : се широко користени во храна, пијалаци, овошје, земјоделското производство, индустриското производство, научните истражувања и на други полиња. 100% Гаранција : Вашето задоволство е наша најголема мотивација.Ако имате било какви прашања по приемот на производот, можете да ни e-mail и ние ќе ви ги даде задоволително решение во рок од 24 часа.Име на производ : дигитален рачен сладост meter Measuring опсег : (Brix) 0.0~53.0%Solubility вредност : (Brix) 0.1%, 0.1℃Мерење на точноста : (Brix)±0.2%/±1℃Амбиентална температура : од 10 до 40°CInstructions : Step1 : Пад 2-3 капки на примерок врз површината на рефрактометар prism Step2 : Притиснете го START button Step3 : Го мери вредноста и температурата ќе бидат прикажани во рок од 3 seconds Maintenance Совети : 1. Ве молиме да се подготват потребните алатки : хартија за крпи, алкохол, памук брисеви, чиста вода, итн.;2. Можете да чистење на рефрактометар домување прво со пригушувањето со хартиена крпа, и тврдоглави нечистотијата може да се избриша исклучување со алкохол.3. Можете да се исчисти призмата на рефрактометар со чиста вода прво.4. Потоа користете памук брис да се држиме некои алкохол на призмата, а потоа чистење на призма.Имајте на ум дека еден крај од памук брис може да биде само избриша заедно призмата еднаш.По бришење, ве молиме избришете ја од другата страна, а потоа исплакнете со чиста вода.5. По Zui, можете да го користите чиста вода за да се провери дали се рефрактометар е исчистени.6. Додека рефрактометар се чисти често и едноставно чистење работа по работење и употреба на инструментот е обезбеден, работниот век на инструмент може да биде продолжен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Алкохол Рефрактометар од 0-80% Јачина на звук Проценти Скала Опсег, за Содржина на Алкохол Мерење на Алкохол, алкохолни пијалоци
  • Обновено

Алкохол Рефрактометар од 0-80% Јачина на звук Проценти Скала Опсег, за Содржина на Алкохол Мерење на Алкохол, алкохолни пијалоци

DEN 527.76

Тоа е пренослив и потреби без батерија, тоа е лесно да се научат и употреба, дури и за нов корисник.Автома

Висока прецизност Содржина на Шеќер Детектор, рачен Овошје Brix Метар, Пијалаци Содржина на Шеќер Мерен Инструмент, 0-32% Brix Рефрактометар
  • Обновено

Висока прецизност Содржина на Шеќер Детектор, рачен Овошје Brix Метар, Пијалаци Содржина на Шеќер Мерен Инструмент, 0-32% Brix Рефрактометар

DEN 2220.00

Робустен Дизајн : мерен опсег Brix 0~50%, со мали димензии, мала тежина, лесно да се задржи и да носат.ВисокоКв

Yaami Brix Рефрактометар, 0~50% Преносни Brix Скала Спектар Мед Влага Тестер за Мед со 50ATC, Јавор Сируп, и Меласа, Пчела, Чување
  • Обновено

Yaami Brix Рефрактометар, 0~50% Преносни Brix Скала Спектар Мед Влага Тестер за Мед со 50ATC, Јавор Сируп, и Меласа, Пчела, Чување

DEN 1418.40

[Едноставно да го користите] Користење на dropper да се земе примерок од жолт и да го стави на призма.Потоа д�

Рефрактометар, Светлина Во Губење на Рачен Алат, Мала Големина Течни Слатки за Течни Шеќер Тест Домаќинство Овошје
  • Обновено

Рефрактометар, Светлина Во Губење на Рачен Алат, Мала Големина Течни Слатки за Течни Шеќер Тест Домаќинство Овошје

DEN 522.96

Рефрактометар е компактна големина и лесен во тежина, погодно да се задржи и да носат наоколу.Практична

Marvellous Алкохол Тест Рефрактометар,Професионален Рачен Алкохол 0-80% Тест Рефрактометар Тестер Метар мерен Инструмент за Тестирање
  • Обновено

Marvellous Алкохол Тест Рефрактометар,Професионален Рачен Алкохол 0-80% Тест Рефрактометар Тестер Метар мерен Инструмент за Тестирање

DEN 456.00

【Широк Спектар на Апликации】Алкохол тест рефрактометар е широко се користат во научно истражување, пр

Brix Рефрактометар,Преносни Метар Инструменти Дигиталните Brix Рефрактометар, Опсег 0-20% Рачни Пиво Овошје Шеќер Вкус Тестер
  • Обновено

Brix Рефрактометар,Преносни Метар Инструменти Дигиталните Brix Рефрактометар, Опсег 0-20% Рачни Пиво Овошје Шеќер Вкус Тестер

DEN 566.16

Точни мерен инструмент : Професионални мерен инструмент се користи за тестирање на шеќер содржина на ше

DANOPLUS Двојна Скала Алкохол Вино Рефрактометар 0~25% со ATC 0~40% Brix, Пиво Одлуки, Домашна Подготовка Содржина на Шеќер
  • Обновено

DANOPLUS Двојна Скала Алкохол Вино Рефрактометар 0~25% со ATC 0~40% Brix, Пиво Одлуки, Домашна Подготовка Содржина на Шеќер

DEN 1166.40

Тестирање на содржина на шеќер од грозје, да се предвиди што алкохол степен на вино, ние може да произвед

Fockety Батеријата Antifreeze Рефрактометар, Мека Окуларот Рачни Компактен Дизајн Antifreeze Тестер, за Удобност Додека Гледате Рачна
  • Обновено

Fockety Батеријата Antifreeze Рефрактометар, Мека Окуларот Рачни Компактен Дизајн Antifreeze Тестер, за Удобност Додека Гледате Рачна

DEN 496.56

Алуминиумско тело, здрав и мала тежина.Опремени со рачна калибрација knob, можете да ги ротирате тоа да се

Од 0 до 18% Brix Рачни Носорог Рефрактометар со Автоматска Температурна Компензација, со Ниско ниво на Шеќер Овошје, Јавор Sap, Растителни
  • Обновено

Од 0 до 18% Brix Рачни Носорог Рефрактометар со Автоматска Температурна Компензација, со Ниско ниво на Шеќер Овошје, Јавор Sap, Растителни

DEN 717.60

На Носорог Brix рефрактометар HR102 може да се измери Brix помеѓу 0 до 18%, читање резолуција е 0.1%.Површината на р

eboxer-1 Телефон Контрола Bluetooth 4.1 Bluetooth Приемник Адаптер, Монтирани Адаптер, Поддршка за да се Поврзете Слушалки, Мобилни
  • Обновено

eboxer-1 Телефон Контрола Bluetooth 4.1 Bluetooth Приемник Адаптер, Монтирани Адаптер, Поддршка за да се Поврзете Слушалки, Мобилни

DEN 1476.00

Интерфејс тип : 3.5 mm.Bluetooth верзија : Bluetooth 4.1 Батеријата спецификација : 80mah литиум батерија.Карактеристики