• Обновено
Overvoltage и Undervoltage Заштитник DC 12V/24V/36V/48V Заштита Реле со LED Светла за DC Мотор, 35mm Водич Железнички(DC48V)

Overvoltage и Undervoltage Заштитник DC 12V/24V/36V/48V Заштита Реле со LED Светла за DC Мотор, 35mm Водич Железнички(DC48V)

DEN 532.56
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ВОДИЧ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ТИП Компактна големина и Стандард на модуларната структура, водич железнички тип на инсталација, лесно да се инсталира.Во РЕАЛНО ВРЕМЕ СЛЕДЕЊЕ Реално време следење на dc overvoltage и undervoltage грешки, брз одговор и висока стабилност.ЛЕСНО ОПЕРАЦИЈА Без дополнителни помошни напојување е потребно. 2 групи на нормално отворени и нормално затворени контакти.КАРАКТЕРИСТИКА-И во текот - напон и под - напон вредноста може да биде прилагодена.Overvoltage регулатива опсег : 13-17v, Undervoltage прилагодување на опсегот : 10-14v.СО LED СВЕТЛА Overvoltage Undervoltage Заштитник е опремена со 2 индикатор светла го покажуваат различни услови за работа, лесен за употреба.Карактеристики : Стандард модуларната структура, водич железнички тип на инсталација во Реално време следење на dc overvoltage и undervoltage грешки Без дополнителни помошни напојување е задолжително И во текот - напон и под - напон вредноста може да биде прилагодена Акција време може да се прилагоди во 2 групи на нормално отворени и нормално затворени контакти 2 индикатор светла го покажуваат различни услови за работа Типични апликации : dc мотор, батерија,UPS-от напојување, dc малиот менувач на брзини, dc панел, индустриски систем за контрола Спецификација : Заштита функција : во текот на напон, под напон Модел : DVRD - 12/24/36/48(Изборен) Номинална напон : DC 12 V/24 V/36 V/48 V(Изборен) Мониторинг коло : еднонасочна струја коло Заштита функција : во текот на напон, под напон Overvoltage регулатива опсег : 13-17v Undervoltage прилагодување на опсегот : 10-14v Акција одложување range : 0.1-15s Display mode : нормален, акција 2 LED светла го покажуваат работниот статус Контакт форма : 2 сет на нормално отворени и нормално затворени контакти Контакт капацитет : 6 A 250 VAC (resistivity) за Инсталација : 35mm водич железнички Вкупната димензија : 79 * 23 * 79mm / 3.1 * 0.9 * 3.1 во Тежина : 200 g / 7.1 оз(прибл.) Пакет листа : 1 x Overvoltage Undervoltage Заштитник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

DC 5-24V 4-Канал Мултифункционален Доцнењето Реле Switch Модул 3 Начини Тајмер Реле Одбор за Моќ, Контрола на Апликации
  • Обновено

DC 5-24V 4-Канал Мултифункционален Доцнењето Реле Switch Модул 3 Начини Тајмер Реле Одбор за Моќ, Контрола на Апликации

DEN 743.76

Кратко притиснете : притиснете копче време е помалку од 2 секунди.Оперативен напон : напојување 1,DC 6.По ре

YWBL-ПОТ Прилагодливи Циклус Тајмерот Модул, DC 5V 12V 24V За вклучување/Исклучување Реле Модул за Машина за Тест на Повторувачки
  • Обновено

YWBL-ПОТ Прилагодливи Циклус Тајмерот Модул, DC 5V 12V 24V За вклучување/Исклучување Реле Модул за Машина за Тест на Повторувачки

DEN 282.96

Тоа е тајмер реле модул со висока прецизност, стабилен и сигурен перформанси.Тајмерот модул е широко се