• Обновено
1300x900mm (51 x36) 150W W6 Dual-Раководител на Co2 се Меша Ласерски Машина Engraver Метал & Не-Метални Ласерски Машина за Сечење со W6 RECI Ласерски Цевка (за Сечење) + W2 RECI (за Гравирање) Дв

1300x900mm (51 x36) 150W W6 Dual-Раководител на Co2 се Меша Ласерски Машина Engraver Метал & Не-Метални Ласерски Машина за Сечење

DEN 837.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Параметар-W6 Врв Моќ : 147.5 W;W6 Договор Ласерски Моќ : 130 W.W2 RECI Ласерски Цевка Договор Ласерски Моќ : 90 W Гравирање Површина : 1300*900mm(51 x 36" Инчи); Max.Гравирање на ветер : 0-60000mm/мин.Max.Сечење Брзина : 0-30000mm/мин.Повторете Позиционирање Точност : ±0.01 mm.Configuration (конфигурација)-Ласерски Тип : Reci W6 CO2 Laser Цевка.Чиста Циркулација на Вода за ладење.(S&Вода Чилер CW5200 +CW3000 Опремени).Ruida на Системот за Контрола : DSP,Поврзан со USB.Фокусирајќи се Леќа&Ретровизори : Американски ⅱ ⅳ и Сингапур бранова Должина.YAKO Висока точност Stepper Мотор&Driver.PML Линеарна водич железнички од Тајван.Софтвер-Графички формат поддржан од : bmp./hpgl.(plt.)/jpeg./dxf./аи./линија;//dwg./аи./лас.Поддршка Auto CAD, Core Draw Излез Директно.USB контролен систем (им овозможува на машината работи без да се поврзете на компјутер).Применливи-Широко се користи во електрична енергија, лим обработка, spaceflight, електроника, метрото делови, автомобилот производство, електрична опрема, лифт опрема, реклами, осветлувањето на хардвер, се прикажат опрема, метални производи и други индустрии.Главно се намали 1.5 mm нерѓосувачки челик.Услуга-Бесплатен Превозот.ETA : 45-75 дена од страна на Морето.Испорака до вас од страна на камион со liftgate.Мотокар услуга не е достапна.1 Година Гаранција.Далечински помош,Клиентите и Техничка Поддршка.Англиски јазик Прирачник за Корисникот и Демо Видео понудени од страна на dongle заедно со машина.Нудат консултантски услуги, примерокот е процес експеримент, избор на опрема, обука.Пакување Листа Огледало×3 Воздушна Пумпа Индустриски Фан Фокус Владетел Reci W6 Co2 Laser Цевка + CW5200 S&Вода Chiller Reci W2 Co2 Laser Цевка + CW3000 S&Вода Чилер 1300x 900mm (51" x36") Сечилото worktable +Саќе Workbentch+Кревање Workbentch Red Точка Покажувачот*2 Open Покрие Protection Warning Light Auto Blowing Socket на Rotary Parameter Peak Моќ : W6-147.5 W W2-100 WLaser Цевки : W6 RECI Ласерски Цевка(За Сечење) + W2 RECI Ласерски Цевка (За Гравирање) W6 Договор Ласерски Моќ : W6130 W W2-90 WPower Опсег : W6 е 130 W-160 W W2 е 80 W-100 W Гравирање/работна Површина : 1300*900mm(51" x36") Max.Гравирање на ветер : 0-60000mm/мин.Max.Сечење Брзина : 0-30000mm/мин.Повторете Прецизноста на Позиционирањето : <±0.01 mm Cutting Ласерски Тип : Reci W6 CO2 Laser Цевка.servicelife >10000 H.Ласерско гравирање Тип : Reci W2 CO2 Laser Цевка.услуга време >15000 H.Advantages Ample Работен Простор-отворањето околу машината е наменета за широк спектар на ласерски проекти.Ruida Систем за Контрола-DSP,Поврзан со USB.Поддршка онлајн/офлајн работење, прилагодлив за сечење, брзина и моќ.Одговара Corel Draw/Auto CAD и други напредни софтвер.Компатибилен со Win7, Win8, Победа 10, Vista, Win XP и 2000 година. НЕ се компатибилни со IOS систем.Интуитивен Ruida контролер со дигитален LCD дисплеј.Намалување 1-1.5 mm нерѓосувачки челик.Ве молиме Имајте во предвид : ETA : 45-75days.Вклучува 25-45 дена на Море + 15-20 дена за истовар и испорака.Испорака до вас од страна на камион со liftgate.Мотокар услуга не е достапна.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

30wFiber Ласерски Означување Машина JPT Ласерски Влакна Ласерски Engraver Машина Опремена 80mm Ротари Оска и Гравирање Површина 175×175mm
  • Обновено

30wFiber Ласерски Означување Машина JPT Ласерски Влакна Ласерски Engraver Машина Опремена 80mm Ротари Оска и Гравирање Површина 175×175mm

DEN 2616.00

Ласерски Тип : JPT ЛП+ Ласери.Повторување Курс : 1400k HZ.Одбор за контрола : BJ JCZ одбор(во Оригинал) Програма : EZC

108PCS Гравирање Алатка за Полнење, Мултифункционални Жичен Ротари Engraver Пенкало DIY Минијатурни Сандер Алатка во Собата, Погоден
  • Обновено

108PCS Гравирање Алатка за Полнење, Мултифункционални Жичен Ротари Engraver Пенкало DIY Минијатурни Сандер Алатка во Собата, Погоден

DEN 455.76

Гравирање Алатка за Полнење овозможува engrave го персонализирате или да ги красат речиси секоја површина

MathRose А5 Ласерски Engraver CNC 20W, Ласерско Гравирање Машина за Сечење 5000mw, со Фиксен Фокус Око за Заштита DIY Ласерски Означување
  • Обновено

MathRose А5 Ласерски Engraver CNC 20W, Ласерско Гравирање Машина за Сечење 5000mw, со Фиксен Фокус Око за Заштита DIY Ласерски Означување

DEN 7175.76

✅【Нови око за заштита дизајн】На ласерска заштитна маска совршено заштита на вашите очи,филтер УВ свет

ã€redã€'DIY Електрични Гравирање Engraver Пенкало Издлаби Алатка за Накит Метал и Стакло Електрични Гравирање Пенкало+Мал Клуч+2
  • Обновено

ã€redã€'DIY Електрични Гравирање Engraver Пенкало Издлаби Алатка за Накит Метал и Стакло Електрични Гравирање Пенкало+Мал Клуч+2

DEN 413.04

Карактеристики.Работи со прецизност и удобност на речиси секоја suace â€", вклучувајќи стакло, метал, дрво

FunPa Мушка Занает Комплет DIY 15 Мрежа Избрани Боја Шарм Мушка Поставите Накит Одлуки Наоѓање Earring Обрачот Одлуки за Полнење
  • Обновено

FunPa Мушка Занает Комплет DIY 15 Мрежа Избрани Боја Шарм Мушка Поставите Накит Одлуки Наоѓање Earring Обрачот Одлуки за Полнење

DEN 2385.60

Образовните : Правење нараквици со DIY хривнија комплет може да се развие вашето дете креативност и негув

Gugxiom Вратило Рачка, Електрични Микро Engraver Пенкало Лесно да Операција Вратило Handpiece за Вратило Машина за Обработка на Накит
  • Обновено

Gugxiom Вратило Рачка, Електрични Микро Engraver Пенкало Лесно да Операција Вратило Handpiece за Вратило Машина за Обработка на Накит

DEN 1164.00

Направен од висок квалитет на метал, силни и издржливи во употреба.Ви овозможува брзо и лесно да ги пром�

SCULPFUN S9 Ласерски Engraver, 90W Ефект CNC Ласерско Гравирање Машина за Сечење, за 0,06 mm Ултра-тенок Ласерски Зрак Shaping Технологијата,
  • Обновено

SCULPFUN S9 Ласерски Engraver, 90W Ефект CNC Ласерско Гравирање Машина за Сечење, за 0,06 mm Ултра-тенок Ласерски Зрак Shaping Технологијата,

DEN 7439.76

90 W Ефект Ласерски Зрак Shaping Технологијата : S9 користи најновата 5.5 W ласерски зрак shaping технологијата лас�

CAMFive Ласерски 2 x 100W CO2 Двојно Цевка Машина & Engraver CMA6348T Работна Површина 63x48 Машина за Сечење и Гравирање на Дрво,
  • Обновено

CAMFive Ласерски 2 x 100W CO2 Двојно Цевка Машина & Engraver CMA6348T Работна Површина 63x48 Машина за Сечење и Гравирање на Дрво,

DEN 1396.80

Двоен (2) од СПИ 100 W CO2 laser цевки (Двојно Производство) 63" x 48" работна површина.Голема Големина дизајн.Може д

Ласерски Engraver А5 Про 40W, ЦПУ Curving Нерѓосувачки Челик & Метал Машина Издлаби Големина 410x400mm, DIY Graving Куче Ознака со
  • Обновено

Ласерски Engraver А5 Про 40W, ЦПУ Curving Нерѓосувачки Челик & Метал Машина Издлаби Големина 410x400mm, DIY Graving Куче Ознака со

DEN 10319.76

Ако не е инсталиран, треба да носат заштитни очила.Нови око за заштита дизајн : Заштитна маска игра многу

Метал гравирање алатки, метал гравирање алатка за Истражуваат & Истражуваат Еден гравирање машини, алуминиум, високо-брзински челик,
  • Обновено

Метал гравирање алатки, метал гравирање алатка за Истражуваат & Истражуваат Еден гравирање машини, алуминиум, високо-брзински челик,

DEN 1704.00

ПРАКТИЧЕН и ПРАКТИЧНА настава : Со оваа резба совет можете да etch пластика, акрил и меки метали (бакар, бро