• Обновено
Гордост На Индија - Хималаите Црна Рок Сол - Крупни Мелење, 2.2 Фунти (1 KG) - Кала Namak - Содржи 84+ Минерали - Совршени за Готвење, Тофу Scrambles, Мелница Употреба, Кујна, Рестора

Гордост На Индија - Хималаите Црна Рок Сол - Крупни Мелење, 2.2 Фунти (1 KG) - Кала Namak - Содржи 84+ Минерали - Совршени за Готвење,

DEN 311.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ХИМАЛАИТЕ ЦРНА СОЛ : Црна Хималаите сол е еден од најчистите и повеќето корисни соли во светот.Тоа е хранлива и терапевтски својства.Може да се препознае црна Хималаите солт од своите белка од јајце вкус во тофу scrambles.Тоа може да се користи во готвење и да се создаде релаксирачка бања бомби и соли за деца и возрасни.Сол во овој пакет е груб мелење, и е исклучително ретки.КОРИСТАМ ЦРНА СОЛ за ГОТВЕЊЕ : ЦРНА сол може да се користи за готвење.Додадете околу една четвртина лажичка или малку сол по порција големина дел од храна.Минералите во сол помош рамнотежа електролити, регулирање на хидратација, биланс на PH ниво, и да се подобри метаболизмот.Стави црна сол блокови во сол shaker или сол мелница.ПРИРОДНИ ВЕГЕТАРИЈАНСКА СОЛ : Гордост на Индија Хималаите црна сол е збогатен со до 84 минерали.Дополнително, тоа е глутен-бесплатно, ГМО,-бесплатно, не-irradiated, вегетаријанци, холестерол-слободни.На темно изглед на нашата црна сол која ја докажува својата чистота.Откако ќе се обиде на овој сол, вие никогаш не ќе сакаат да се користи готварска сол повторно!.ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ : Црна Сол (Кала Namak) е олеснување сол - често се користи како лаксатив и за дигестивниот помош за ослободување на запек и горушица.Безбедна за луѓето со висок крвен притисок или луѓе со ниско ниво на сол диети, како што е има пониски натриум од редовните соли.ЛЕСНО СОЛЕНА БАЊА : Да се направи совршен Хималаите солт бања, мешавина помеѓу 2 до 3 чаши на сол (120 до 150 гм) во када полна со топла вода.Нежно се вртат на соли во водата се додека не се стопи.Натопете за 10 до 40 минути за терапевтски спа третман.Дишете во пареа да invigorate вашите сетила и јасно носната пасуси.Нека сол минерали се релаксираат тесна мускулите и исцели клетки на кожата природно.Боја : Црна Сол - Крупни Мелење 2.2 Lbs Тегла.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

LUNN Природни Фини Зрна Пустината Сол | 17.63 Оз (500 Гм) | Специјално Берат во Лето | Богата со 70+ Минерали, Чиста & Нерафинирано
  • Обновено

LUNN Природни Фини Зрна Пустината Сол | 17.63 Оз (500 Гм) | Специјално Берат во Лето | Богата со 70+ Минерали, Чиста & Нерафинирано

DEN 166.80

Lunn сол е богата со 71+ минерали како Калиум,Калциум, Јод, Магнезиум, Железо, Фосфор, Сулфат и многу повеќе.У