• Обновено
ASAMURASAKI Остриги соја сос варени искусни алги 7.1 оз (Tsukudani) Производи од Хирошима, Јапонија.

ASAMURASAKI Остриги соја сос варени искусни алги 7.1 оз (Tsukudani) Производи од Хирошима, Јапонија.

DEN 239.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Она што е остриги соја сос? .Висока класа tsuyu направени со вадење umami од свежи школки од Хирошима и се меша со овој соја сос.Во прилог на супа акции како што се bonito и кафеави поморските алги, додадете шеќер и слатка доброто во соодветен износ.Овој производ е добитник на Monde Избор Злато Награда.Тоа е остриги соја сос tsukudani роден од клиентите гласот.Тоа е зачинети со остриги соја сос, и вкусна tsukudani дека не е премногу зачинета е завршен.Исто така можете да уживате во текстурата на алги, која е богата со мирис на карпестиот брег.Лесно 80g големина.Зачувај подалеку од директна сончева светлина Бидејќи без конзерванси, се додава, го стави во фрижидер веднаш по отворањето на тоа, користете чиста chopstick, итн., и консумираат тоа како е можно поскоро без оглед на истекот на рокот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата