• Обновено
Сечење на Работ Моќност 250W Мини Грид Тај Инвертер/Microinverter, за 18-50V Соларни Панели, Plug and Play

Сечење на Работ Моќност 250W Мини Грид Тај Инвертер/Microinverter, за 18-50V Соларни Панели, Plug and Play

DEN 2183.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Поедноставување на вашиот подесување со овие plug and play мрежа тај инвертери!.Доволно мала за да се качи на вашиот соларен панел или во близина на вашите домови штекер, овие мрежа тај инвертери не бараат прилагодувања, нема програмирање, и без дополнителни setup.Навистина plug and play, тоа приклучоци во било која 3 prong домаќинство штекер.Ние препорачуваме максимум 4 по домаќинство коло.Ние препорачуваме максимум 4 по домаќинство коло.Ситни : не се обидувајте да го приклучиш ова во 2 prong штекер без основа.Ова е мрежа врзани инвертер, што значи дека мора да биде поврзан на мрежа за да функционираат.Тоа не може да се користи како бекап систем кога вашата сила е надвор.Ние препорачуваме максимум 4 по домаќинство коло.Ситни : не се обидувајте да го приклучиш ова во 2 prong штекер без основа.Ова е мрежа врзани инвертер, што значи дека мора да биде поврзан на мрежа за да функционираат.Тоа не може да се користи како бекап систем кога вашата сила е надвор.За backup на системите, ние препорачуваме на нашите исклучување мрежа соларни генератори.Зошто мрежа врзани?Испраќање на соларна енергија назад на мрежа не само што им помага на форумот на вашата електрична сметка, но во некои области дури и ќе те направи профит ако генерира доволно енергија.Спецификации : Текст оценка : 260 W max @ 18-50 V DC Излез оценка : 250 W max @ 90-130 V DC (110/120 V) Мрежа барање : Стандард резиденцијални / комерцијални 110/120 V AC 3-prong receptacle, 1-фаза, 60 Hz Максимум на температурата на работа : 60 сте C Водоотпорна оценка : IP55.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

400W Ветерната Турбина Генератор + 100W Поликристални Соларен Панел + Хибрид Задолжен Контролор, 500W Сончевиот Ветар Комплет
 • Обновено

400W Ветерната Турбина Генератор + 100W Поликристални Соларен Панел + Хибрид Задолжен Контролор, 500W Сончевиот Ветар Комплет

DEN 10391.76

Хибрид Соларна Енергија од Ветер за Полнење е совршен за клиенти кои сакаат да ги добијат почеток во сол

MEGASOLAR 100W Соларен Полнач Соларен Панел Две Укината, со Соларен Контролер USB PD Тип-C 90W и КК 3.0 и DC 12v 15v 20v Излез, за
 • Обновено

MEGASOLAR 100W Соларен Полнач Соларен Панел Две Укината, со Соларен Контролер USB PD Тип-C 90W и КК 3.0 и DC 12v 15v 20v Излез, за

DEN 5263.92

Новите два укината дизајн за вашата весела кориснички искуства.Три во едно.вклучувајќи USBА, USBC и DC излез.

12V 1.7 W Соларен Панел за Елени Фидер Водоотпорен Соларна Батерија Полнач со Монтажа Заградата Алигатор Клип Фидер Соларен Панел
 • Обновено

12V 1.7 W Соларен Панел за Елени Фидер Водоотпорен Соларна Батерија Полнач со Монтажа Заградата Алигатор Клип Фидер Соларен Панел

DEN 383.76

????【Побрзо полнење】12v соларна батерија полнач користи поликарбонат материјал со висока светлина до 95%,

Sortfle Соларен Панел Полнач, 12V Соларна Батерија Полнач Работи за Соларен Погон Електрични Ролетни со Батерија Мотор
 • Обновено

Sortfle Соларен Панел Полнач, 12V Соларна Батерија Полнач Работи за Соларен Погон Електрични Ролетни со Батерија Мотор

DEN 1679.76

На соларен панел одговара на внатрешноста на прозорецот панел и потоа поврзани со батерија на пакет кој

Соларни LightBlaster за Conex Контејнерите | Соларни Цевка Светларникот | Тубуларна Светларникот напојува од страна на сонцето
 • Обновено

Соларни LightBlaster за Conex Контејнерите | Соларни Цевка Светларникот | Тубуларна Светларникот напојува од страна на сонцето

DEN 4079.76

Заличи на внатрешноста на вашиот контејнер со дневна светлина, со користење на нашиот Сончев Light Blaster сп�

Соларни уличното осветлување, Отворено Комерцијални Off-Grid Собранието, Програмабилни Контролер, Мрак за да се Зори, Light Sensor,
 • Обновено

Соларни уличното осветлување, Отворено Комерцијални Off-Grid Собранието, Програмабилни Контролер, Мрак за да се Зори, Light Sensor,

DEN 794.40

Батеријата е 12 volt, 6 ќелија, запечатени гел, база монтирани, погребан или колона се монтирани.LED светло е 5.

ATEM МОЌНОСТ 200W Преносни Соларен Панел - Склоплива Соларен Полнач Monocrystalline со 20A MPPT Полначот Контролер 5V USB Излез за
 • Обновено

ATEM МОЌНОСТ 200W Преносни Соларен Панел - Склоплива Соларен Полнач Monocrystalline со 20A MPPT Полначот Контролер 5V USB Излез за

DEN 1812.00

☀️【MONOCRYSTALLINE СОЛАРНИ ќелии】 Со премиум ПЕТ филмови постигнување на светло пенетрација стапка од 95%, Ао�

Asixx Соларен Панел Полнач, 6V 12.W Отворено Мулти-Функција Преносни Водоотпорен Соларен Панел Полнач за Итни Светилка Фан, за Активности
 • Обновено

Asixx Соларен Панел Полнач, 6V 12.W Отворено Мулти-Функција Преносни Водоотпорен Соларен Панел Полнач за Итни Светилка Фан, за Активности

DEN 338.16

Опис : Овој предмет е дизајниран за понуда за континуирано напојување.На соларен панел е направен од ква

Преносни Количка за 60W 18V Соларен Панел Полначот со DC Излез Компатибилен за Повеќето од Надворешна Моќ Станица Генератор Итни
 • Обновено

Преносни Количка за 60W 18V Соларен Панел Полначот со DC Излез Компатибилен за Повеќето од Надворешна Моќ Станица Генератор Итни

DEN 1017.36

ПРЕНОСНИ КОЛИЧКА за СОЛАРЕН ПАНЕЛ 60 W 18 V Дизајниран е за преносливоста и foldability.доаѓа со флексибилни пот

ЕКО-ДОСТОЕН 1200 Вати 24V Соларна Енергија на Системот за Полнење со Li-Батеријата и Инверторот за Барака/Home: 6pcs 195W Соларни
 • Обновено

ЕКО-ДОСТОЕН 1200 Вати 24V Соларна Енергија на Системот за Полнење со Li-Батеријата и Инверторот за Барака/Home: 6pcs 195W Соларни

DEN 576.00

[Идеално Излезна Моќност5k Wh / ден] : На 1200 W соларен панел систем може да генерира максимална 5 KWh по ден под

Jackery SolarSaga 60W Соларен Панел за Explorer 160/240/500 како Преносни Соларни Генератор, Преносни Количка за Соларен Полнач за
 • Обновено

Jackery SolarSaga 60W Соларен Панел за Explorer 160/240/500 како Преносни Соларни Генератор, Преносни Количка за Соларен Полнач за

DEN 4319.76

ЛЕСНО ДА се НОСАТ & ПОТПИРАЧОТ ВКЛУЧУВА : Мерење на само 6.6 lb, овој соларен панел е свитлива и корисна со TPE

Wagan EL8822 Соларни e Моќ генератор Преносни Соларна Енергија Генератор со 800W AC Инвертор + 60W Соларен Панел w/ USB Напојување
 • Обновено

Wagan EL8822 Соларни e Моќ генератор Преносни Соларна Енергија Генератор со 800W AC Инвертор + 60W Соларен Панел w/ USB Напојување

DEN 523.20

Соларни encase генератор преносни, сигурен, и самодоволно Сончева генератор што може да ве снабди со AC, DC и

Prettyia Количка за Соларен Панел – 200W Преносни Флексибилни Соларни Панели за Кампување, Мобилен Телефон, Таблет и Батерија за
 • Обновено

Prettyia Количка за Соларен Панел – 200W Преносни Флексибилни Соларни Панели за Кампување, Мобилен Телефон, Таблет и Батерија за

DEN 3839.52

Мала тежина, лесно да се носат.преносни и количка за дизајн одговара за патување, кампување, планинарење

1000W Соларни & Ветар Колекции Дома Off-Grid Систем за напојување 12V Батерија:400W Ветерната Турбина Генератор + 600W Моно Соларен
 • Обновено

1000W Соларни & Ветар Колекции Дома Off-Grid Систем за напојување 12V Батерија:400W Ветерната Турбина Генератор + 600W Моно Соларен

DEN 191.76

Хибрид Соларна withstands високи ветрови (2400 Pa) и снег товари (5400 Pa) Корозијаотпорни алуминиумска рамка овозм

100Watt Количка за Соларен Панел Апарат Компатибилен со Повеќето Преносни Соларни Генератор Моќ Станица, Компактен Соларни Полнење
 • Обновено

100Watt Количка за Соларен Панел Апарат Компатибилен со Повеќето Преносни Соларни Генератор Моќ Станица, Компактен Соларни Полнење

DEN 3528.00

100 W Зелена и Екопријателски Енергија, Наместо да се носи крупни powerbank или во потрага за штекер, можете да

Aiper Количка за Соларен Панел 160W со Voltmeter за Кампување, Преносни Соларен Полнач со 18V DC Излез & USB Порти Патент Торбичка
 • Обновено

Aiper Количка за Соларен Панел 160W со Voltmeter за Кампување, Преносни Соларен Полнач со 18V DC Излез & USB Порти Патент Торбичка

DEN 5519.76

Идеално одговара за надворешна живот, па дури и неочекувани испади.0 порта и 1* 5 V / 2 A USBA излезна порта, мож

Winghome Соларен Панел за Патека Камера, Соларни Држачи за Полнење за Игра Камера Трага Cam Елени Фидер со 16 Fts Голема Кабел DC
 • Обновено

Winghome Соларен Панел за Патека Камера, Соларни Држачи за Полнење за Игра Камера Трага Cam Елени Фидер со 16 Fts Голема Кабел DC

DEN 1823.76

16 Ft Продолжување на Кабелот : На winghome соларен полнач е опремен со три 16инчен кабли, која може да се прилаг

PAXCESS 60W 18V Преносни Соларен Панел, Надвор Мрежа Количка за Соларен Полнач со USB КК 3.0&Type C Излез, Компатибилен со Rockpals/Jackery/Flashfish
 • Обновено

PAXCESS 60W 18V Преносни Соларен Панел, Надвор Мрежа Количка за Соларен Полнач со USB КК 3.0&Type C Излез, Компатибилен со Rockpals/Jackery/Flashfish

DEN 525.60

【ОСТАНЕ ОБВИНЕТ за МОЌТА НА СОНЦЕТО】: На Paxcess 60 W преносни соларен панел торба е интегриран со високо е�

GGX ЕНЕРГИЈА 100 Вати Преносни Соларни Ќелии Соларен Панел за Полнење 12V за Куќа Батеријата на ФОЛКСВАГЕН Eurovan Camper/Weekender
 • Обновено

GGX ЕНЕРГИЈА 100 Вати Преносни Соларни Ќелии Соларен Панел за Полнење 12V за Куќа Батеријата на ФОЛКСВАГЕН Eurovan Camper/Weekender

DEN 354.96

Набори до 40cm x 26cm за лесни за складирање.Меки Рабови Патува и да нема остри рабови.Тешки трајни панели ид