• Обновено
HAITOY 60W 12V Преносни Свитлива Monocrystalline Соларен Панел Комплет за Автомобил RV Морски Брод Караван Исклучување Мрежа Систем Кампување Приколка и Други Батерија Полнач

HAITOY 60W 12V Преносни Свитлива Monocrystalline Соларен Панел Комплет за Автомобил RV Морски Брод Караван Исклучување Мрежа Систем

DEN 6124.56
Достапно за вашата нарачка

Залиха

✅Свитлива и лесна : Овој соларен панел фотонапонски модул има моќ на 60 W, но дебелината не е само 2.5 cm, а тежината е само 2.6 kg, што го прави полесно да се инсталира, транспорт, висат и расклопување. ✅Висока Реализација Ефикасност : Направен од monocrystalline силикон соларни ќелии Количка за Соларен Панел може да се конвертира до 23-24% од сончевата енергија во слободна енергија за производство на енергија.Answer : ___________________________ Note : Облачно временските услови или недостаток на сончева светлина ќе влијаат на нејзиниот излез. ✅Водоотпорен и Супер Издржливост : На 60 W соларен панел е направен од висок квалитет водоотпорен оксфорд ткаенина, која не само што не е водоотпорен но, исто така, тешко носи .Тоа можат да го издржат слаби врнежи од дожд и снег и е идеален за патување, кампување, планинарење, земјотреси, елементарни непогоди и други итни полнење.Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид : сливните кутија не е водоотпорен и ве молиме чувајте го сув. ✅Се стави Многу На Моќ Во Вашата Батерија Банка : моќен висока реализација ефикасност со висока ефикасност monocrystalline соларна ќелија, ќе се добие поголема моќ, ефикасност и ако панелот е помал од традиционален модел.Максимизира систем за излез од страна на намалување на несовпаѓање на косата. ✅Повеќе Сцени : Нашиот соларен панел компатибилен со повеќето батеријата пакет&преносни напојување, одговараат за паметни телефони и таблети, gps, дигитални фото апарати, итн.апсорбира, како и многу сонце, како и целосно наполнете го вашиот уред како е можно поскоро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Преносни Соларен Панел Држачи за Полнење 120W 18V, Количка за НАС Соларен Панел со USB КК 3.0 Порти и 18V DC Излез за Преносни Генератор
 • Обновено

Преносни Соларен Панел Држачи за Полнење 120W 18V, Количка за НАС Соларен Панел со USB КК 3.0 Порти и 18V DC Излез за Преносни Генератор

DEN 4074.48

【Висока Реализација Ефикасност】Изградени Форма на Висока Ефикасност Monocrystalline Соларни Ќелии, Со ефика�

Asixx Соларен Панел Полнач, 6V 12.W Отворено Мулти-Функција Преносни Водоотпорен Соларен Панел Полнач за Итни Светилка Фан, за Активности
 • Обновено

Asixx Соларен Панел Полнач, 6V 12.W Отворено Мулти-Функција Преносни Водоотпорен Соларен Панел Полнач за Итни Светилка Фан, за Активности

DEN 338.16

Опис : Овој предмет е дизајниран за понуда за континуирано напојување.На соларен панел е направен од ква

AIMTOM Преносни Соларен Полнач – 60W Количка за Соларен Панел со 5V USB и 18V DC за iPhone, Таблет, Лаптоп, Камера, Мобилен Телефон,
 • Обновено

AIMTOM Преносни Соларен Полнач – 60W Количка за Соларен Панел со 5V USB и 18V DC за iPhone, Таблет, Лаптоп, Камера, Мобилен Телефон,

DEN 3359.76

☀️ ИСКОРИСТУВАЊЕ НА МОЌТА НА СОНЦЕТО : На AIMTOM 60 W виткање соларен панел е тука да им помогне да ги искори�

PAXCESS 60W 18V Преносни Соларен Панел, Надвор Мрежа Количка за Соларен Полнач со USB КК 3.0&Type C Излез, Компатибилен со Rockpals/Jackery/Flashfish
 • Обновено

PAXCESS 60W 18V Преносни Соларен Панел, Надвор Мрежа Количка за Соларен Полнач со USB КК 3.0&Type C Излез, Компатибилен со Rockpals/Jackery/Flashfish

DEN 525.60

【ОСТАНЕ ОБВИНЕТ за МОЌТА НА СОНЦЕТО】: На Paxcess 60 W преносни соларен панел торба е интегриран со високо е�

Преносни Количка за 60W 18V Соларен Панел Полначот со DC Излез Компатибилен за Повеќето од Надворешна Моќ Станица Генератор Итни
 • Обновено

Преносни Количка за 60W 18V Соларен Панел Полначот со DC Излез Компатибилен за Повеќето од Надворешна Моќ Станица Генератор Итни

DEN 1017.36

ПРЕНОСНИ КОЛИЧКА за СОЛАРЕН ПАНЕЛ 60 W 18 V Дизајниран е за преносливоста и foldability.доаѓа со флексибилни пот

1000W Соларни & Ветар Колекции Дома Off-Grid Систем за напојување 12V Батерија:400W Ветерната Турбина Генератор + 600W Моно Соларен
 • Обновено

1000W Соларни & Ветар Колекции Дома Off-Grid Систем за напојување 12V Батерија:400W Ветерната Турбина Генератор + 600W Моно Соларен

DEN 191.76

Хибрид Соларна withstands високи ветрови (2400 Pa) и снег товари (5400 Pa) Корозијаотпорни алуминиумска рамка овозм

GGX ЕНЕРГИЈА 100 Вати Преносни Соларни Ќелии Соларен Панел за Полнење 12V за Куќа Батеријата на ФОЛКСВАГЕН Eurovan Camper/Weekender
 • Обновено

GGX ЕНЕРГИЈА 100 Вати Преносни Соларни Ќелии Соларен Панел за Полнење 12V за Куќа Батеријата на ФОЛКСВАГЕН Eurovan Camper/Weekender

DEN 354.96

Набори до 40cm x 26cm за лесни за складирање.Меки Рабови Патува и да нема остри рабови.Тешки трајни панели ид

iTODOS Соларен Панел Задолжен за Arlo од Суштинско значење центарот на Вниманието Камера, 11.8 Ft Отворено Моќ Полнење Кабел и Прилагодливи
 • Обновено

iTODOS Соларен Панел Задолжен за Arlo од Суштинско значење центарот на Вниманието Камера, 11.8 Ft Отворено Моќ Полнење Кабел и Прилагодливи

DEN 863.76

❤Уникатен Дизајн : На соларен панел е специјално дизајниран за Arlo од Суштинско значење центарот на Вним

ATEM МОЌНОСТ 200W Преносни Соларен Панел - Склоплива Соларен Полнач Monocrystalline со 20A MPPT Полначот Контролер 5V USB Излез за
 • Обновено

ATEM МОЌНОСТ 200W Преносни Соларен Панел - Склоплива Соларен Полнач Monocrystalline со 20A MPPT Полначот Контролер 5V USB Излез за

DEN 1812.00

☀️【MONOCRYSTALLINE СОЛАРНИ ќелии】 Со премиум ПЕТ филмови постигнување на светло пенетрација стапка од 95%, Ао�

Sortfle Соларен Панел Полнач, 12V Соларна Батерија Полнач Работи за Соларен Погон Електрични Ролетни со Батерија Мотор
 • Обновено

Sortfle Соларен Панел Полнач, 12V Соларна Батерија Полнач Работи за Соларен Погон Електрични Ролетни со Батерија Мотор

DEN 1679.76

На соларен панел одговара на внатрешноста на прозорецот панел и потоа поврзани со батерија на пакет кој

MEGASOLAR 100W Соларен Полнач Соларен Панел Две Укината, со Соларен Контролер USB PD Тип-C 90W и КК 3.0 и DC 12v 15v 20v Излез, за
 • Обновено

MEGASOLAR 100W Соларен Полнач Соларен Панел Две Укината, со Соларен Контролер USB PD Тип-C 90W и КК 3.0 и DC 12v 15v 20v Излез, за

DEN 5263.92

Новите два укината дизајн за вашата весела кориснички искуства.Три во едно.вклучувајќи USBА, USBC и DC излез.

Winghome Соларен Панел за Патека Камера, Соларни Држачи за Полнење за Игра Камера Трага Cam Елени Фидер со 16 Fts Голема Кабел DC
 • Обновено

Winghome Соларен Панел за Патека Камера, Соларни Држачи за Полнење за Игра Камера Трага Cam Елени Фидер со 16 Fts Голема Кабел DC

DEN 1823.76

16 Ft Продолжување на Кабелот : На winghome соларен полнач е опремен со три 16инчен кабли, која може да се прилаг