• Обновено
Арсенал Му Завидува На Карбонски Влакна Хокеј На Мраз Стап

Арсенал Му Завидува На Карбонски Влакна Хокеј На Мраз Стап

DEN 1533.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

A92 крива и 75 flex - Завидувам сечилото на моделот се совпаѓа денес е најчесто крива шема и високи 75 flex 60" вратило (врвот на пета; 66" врвот до пети) има оптимизиран удар точка за брза пак ослободување.Направени за Вас - Наменета за искусни хокеј играч кој бара повеќе од еден стап, со користење на оптимална рамнотежа на композитни материјали да се создаде перформанси и издржливост.Било Мраз, Било Лизгалиштето - Арсенал Завист стапчиња се совршени за pick-up хокеј игри во соседството, конкурентни возрасни лиги, пиво лига за хокеј, intramural squads, и, се разбира, сте во право дома за било замрзнато езерце игра хокеј.За квалитет - Изградена на истите производни линии, како многу од големите брендови користење високи перформанси карбонски влакна композитни методите за производство и квалитет тестирање-и ние гаранција за нашиот квалитет со 45 ден гаранција.Стап Ракување & Снимање - се Чувствува одлично во рацете, со право на губење на балансирана нож-на-вратило односот, со што нашите Завист стап идеален за напред или одбранбени хокеј играчи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Proguard дух пакостник ' n Грда Хокеј Стап Восок 3.5 мл | Штити Вашиот Стап, го Намалува Снег и Мраз Израстоци и ја Подобрува Пак
  • Обновено

Proguard дух пакостник ' n Грда Хокеј Стап Восок 3.5 мл | Штити Вашиот Стап, го Намалува Снег и Мраз Израстоци и ја Подобрува Пак

DEN 227.76

ПОМАГА да го ЗАШТИТИТЕ ВАШИОТ СТАП ХОКЕЈ : хокеј На стап восок помага да се создаде вода бариера и спречу