• Обновено
Органски Азија Фузија Општи Тсо Сос, 15 Унца - Не-ГМО, Органски Сертифицирани, Кошер & Глутен Слободни (2 Парчиња)

Органски Азија Фузија Општи Тсо Сос, 15 Унца - Не-ГМО, Органски Сертифицирани, Кошер & Глутен Слободни (2 Парчиња)

DEN 1869.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

СОВРШЕН ПРИЛОГ НА БИЛО која ОД ВАШИТЕ ОБРОЦИ : Нашата Зачинета Општи Тсо Маринада & Потопување Сос е одличен додаток на било која од вашите омилени домашни јадења за вашето семејство, изгледа очекуваме.Додадете некои вкус вашиот вечера со нашите зачинета, tangy сос!.АВТЕНТИЧНИ АЗИЈА ФОРМУЛА : Кошер-уверение и глутен слободни, нашите Зачинета Општи Тсо е уметнички помеша со глутен слободни органски tamari соја сос и најдобрите органски состојки, вклучувајќи органски црвен пипер, ѓумбир и цимет давање на тоа дека автентични Општи Тсо вкус сте жедни.Ги ЗАДОВОЛИ ЖЕЛБИ БЕЗ ВИНА - Нашата marinades, преливи и потопување сосови ви дадат токму тоа што сте во потрага за вкусни автентични Азија вкус—со додадена корист!Нашата линија на Органски Азија Фузија сосови се сите заверена USDA Органски, глутен-бесплатно, не-ГМО проектот потврдена и кошер уверение.Дополнително, нашите Општи Тсо се состои од само 30 калории по порција!Сето ова, додека одржување на автентична Азија вкусот на вашето семејство ќе уживате.ЗЕМЕТЕ БИЛО ПРОМЕШАЈТЕ ФРАЈ ОД НЕВКУСНА ДА ВКУСНО : Нашата славна Зачинета Општи Тсо Маринада & Потопување Сос карактеристики совршено зачинета и tangy залак, што го прави одличен сос да се користи за пилешко, месо, зеленчук, ориз, тестенини, тофу, крилја, и многу повеќе!.Го ПРАВИ ЗА ГОЛЕМ ОДМОР ПОДАРОК : Ова е совршен за следните празници, како што може да се заврши подарок кошница и вклучуваат нашите ОПШТИ ТСО заедно со нашите 5 други Органски Азија Фузија Сосови—НИЗОК НАТРИУМ TERIYAKI, TERIYAKI, SWEET & КИСЕЛО, ТОСТ СУСАМ, & МЕД TERIYAKI.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата