• Обновено
DADAKEWIN 25ml SO2 Гас Собирање Шише Гас Собирање Апарат со Перфорирани Филтрирање Плоча Јасно Borosilicate 3.3 Стакло SO2 Апсорпциона Цевка Лабораторија Glasswares - Пакување од 1 (Голе?

DADAKEWIN 25ml SO2 Гас Собирање Шише Гас Собирање Апарат со Перфорирани Филтрирање Плоча Јасно Borosilicate 3.3 Стакло SO2 Апсорпциона

DEN 1327.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Направени од borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемиско-отпор.Премиум Материјали : SO2 Гас Собирање Шише е направен од Borosilicate 3.3 Стакло материјали, која има многу низок коефициент на термичка експанзија, околу една третина од обична чаша.Отпорна на висока температура и Отпорни на 200 ° C, температура на промените.главната перформанси индекси на SO2 апсорпција шише се соодветно земање на проток, апсорпција на ефикасноста и отпорноста капка под услов на пополнување на одредена сума на апсорпција на течноста.Обновливи : Тоа може да се користи од страна на перење со топла вода, што е повеќе еколошки и нема да предизвика загадување на животната средина.Одлично за Професионални Лаборатории, Училници Супериорен хемиски издржливост и топлина толеранција.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.Боја : Clear Material : Glass Heavy Должност Reusable Pack на 1 : SO2 Гас Собирање Шише 25ml SO2 Гас Собирање Шише : за Животната средина апсорпција bottle If за било која причина не сте ги задоволи со овој производ, ве молиме контактирајте со нас.Ние, исто така, имаат различни labware, добредојде за купување на стока.Нашата Продажба Service1, Ние и ветуваме на увид на производи внимателно пред пратката и за производите, ќе биде соодветно спакуван, Сепак, според нашите искуства во Кина, на производи од стакло транспортира до корисниците ќе имаат кршење стапка од околу 5%, Тоа е исто како магија правопис и неизбежна.Значи, кога ќе го примите пакетот, бидете сигурни дека за да се отвори предната страна на курир и проверете го тоа веднаш.ако постои било оштетување на стоката, можете да правите фотографии и да контактирате со нас во рок од 24 часа, ние ќе соработуваме со вас да го реши проблемот, ние сме многу жал за тоа. 2, Ако вашиот пакет е изгубен за време на транспортот, ние и ветуваме да ви вратат во целост.Ние сме, исто така, многу жал за оваа ситуација.3, Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ни пет-ѕвезда пофалба, која може да ни помогне да се направи подобро.Ви благодарам многу!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

АЦЕ Стакло 8648-65 Притисок Цевка, Заврши со 7 Пред-Печат Клипот Вентил, 150 psi, 13 мм Дијаметар, 20.3 cm Долги, 8 mL Капацитет
 • Обновено

АЦЕ Стакло 8648-65 Притисок Цевка, Заврши со 7 Пред-Печат Клипот Вентил, 150 psi, 13 мм Дијаметар, 20.3 cm Долги, 8 mL Капацитет

DEN 2678.40

Заврши со #7 Предпечат Клипот Вентил 13mm Дијаметар 20.3 cm Долга.Земја на потекло : сад.Аце Стакло притисок це

uxcell 25Pcs 45ml Стакло Тест Цевки со Плута Затки, Рамни База, 25x120mm, Складирање Сад за Научни Експерименти Партија Декорации
 • Обновено

uxcell 25Pcs 45ml Стакло Тест Цевки со Плута Затки, Рамни База, 25x120mm, Складирање Сад за Научни Експерименти Партија Декорации

DEN 239.76

[Size] Капацитет : 45ml; Внатрешен Дијаметар : 22mm / 0.87"; Цевка со Дијаметар : 25мм / 0.98"; Цевка Должина : 120mm / 4.72".

RONRONS 50 Парчиња 8ml Јасно Пластика Тест Цевки со Затки, Refillable Лабораторија Центрифуга Цевка Сад Eyelash Четка за Складирање
 • Обновено

RONRONS 50 Парчиња 8ml Јасно Пластика Тест Цевки со Затки, Refillable Лабораторија Центрифуга Цевка Сад Eyelash Четка за Складирање

DEN 263.76

Пакет се вклучени : ќе добиете 50 парчиња на refillable тест цевки, транспарентни дизајн ви овозможува да се на

Geeyu ZHaonan - Мал Тест Цевки, 10 Компјутери 12x60mm, Круг Дното Цевка Шишенцето, Лабораторија Транспарентна Пластика Тест Цевка,
 • Обновено

Geeyu ZHaonan - Мал Тест Цевки, 10 Компјутери 12x60mm, Круг Дното Цевка Шишенцето, Лабораторија Транспарентна Пластика Тест Цевка,

DEN 1699.20

Сосема нов и висок квалитет.Лесен , едноставен дизајн.Пластични транспарентен тест цевка со капа.Идеале

BUHUOJIANGWU Транспарентна Пластика Тест Цевка 5 Компјутери 15mm100mm Тешко Пластични Транспарентен Тест Цевка со Капа, 10ml Цевка
 • Обновено

BUHUOJIANGWU Транспарентна Пластика Тест Цевка 5 Компјутери 15mm100mm Тешко Пластични Транспарентен Тест Цевка со Капа, 10ml Цевка

DEN 2018.40

Сосема нов и висок квалитет.Лесен , едноставен дизајн.Пластични транспарентен тест цевка со капа.Високо

MUHWA 100PCS Cryo Цевки со Багажник, 1.8 ml Cryvials со Силиконски Запечатување Прстен, PP Примерок Цевки со Навој Капа (Ззп-Јасно)
 • Обновено

MUHWA 100PCS Cryo Цевки со Багажник, 1.8 ml Cryvials со Силиконски Запечатување Прстен, PP Примерок Цевки со Навој Капа (Ззп-Јасно)

DEN 2296.80

Материјал : ПП.Температурата опсег : 180 ºC да 121ºC;Пакет : 100 Pcs / Решетката.Надворешните капа на cryvial има зап

Yosoo Здравје Опрема 10pcs 5ml Пластични Ампули со Капи, Замрзнати Тест Цевки со Силиконски Заптивка за Лаборатории Училишта Научна
 • Обновено

Yosoo Здравје Опрема 10pcs 5ml Пластични Ампули со Капи, Замрзнати Тест Цевки со Силиконски Заптивка за Лаборатории Училишта Научна

DEN 186.96

[Лесно може да се Прочитаат] : Ова 5ml пластични ампули со капи е поставено на 15ml калибрација, кој е лесен з�

Baluue 6pcs/ Set Пластични Тест Цевки Шишенцето Јасно Лабораторија за Одгледување Цевка Лабораториски Експеримент со Снабдувањето
 • Обновено

Baluue 6pcs/ Set Пластични Тест Цевки Шишенцето Јасно Лабораторија за Одгледување Цевка Лабораториски Експеримент со Снабдувањето

DEN 225.36

Високо квалитетни и безбедни материјали го прават тоа имаат добро чувство на допир, практична и издржл�

10pcs 20ml Пластични Тест Цевки Центрифуга Цевки Круг Дното со Капа ЕП Цевка ПЦР Цевка Примерок Примерок Лабораторија
 • Обновено

10pcs 20ml Пластични Тест Цевки Центрифуга Цевки Круг Дното со Капа ЕП Цевка ПЦР Цевка Примерок Примерок Лабораторија

DEN 359.52

Устата Дијаметар : 21mm.Дното Дијаметар : 19.5 mm.Должина : 110mm.Оваа 20ml цевки се за 800,8001 центрифугални машини!!!..

20Pcs 12x100mm Транспарентен Лабораторија Јасно Пластика Тест Цевки со Corks Капи Училиште Лабораториски Прибор, Свадба Корист Подарок
 • Обновено

20Pcs 12x100mm Транспарентен Лабораторија Јасно Пластика Тест Цевки со Corks Капи Училиште Лабораториски Прибор, Свадба Корист Подарок

DEN 2253.60

Материјал : Пластични , Тип : Тест Цевка Со Корк.Големина : Надворешниот КОЛ е 12mm, Должина е 100mm.Јачина на з�

6PCS 40ml/1.37 оз Јасно Пластика Тест Цевка Со Завртка Капа Рефил Празен Повеќенаменски Експеримент Партија Декорација Роденден на
 • Обновено

6PCS 40ml/1.37 оз Јасно Пластика Тест Цевка Со Завртка Капа Рефил Празен Повеќенаменски Експеримент Партија Декорација Роденден на

DEN 234.48

Тестот цевки се изработени од PET пластика, тешко да се скрши.Нетоксични и екопријателски, нема штетни за