• Обновено
Тетоважа Матрицата Трансфер Машина, Тетоважа Матрицата Термички Печатач Тетоважа Шема Копир Печатач Уметници материјали опрема за Привремен и Постојан Тетоважи-?

Тетоважа Матрицата Трансфер Машина, Тетоважа Матрицата Термички Печатач Тетоважа Шема Копир Печатач Уметници материјали опрема за

DEN 4907.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Лесен за Користење : Не треба да го замени на делови или мастило, не светилки, цилиндри или греење елементи, што го прави ова тетоважа копир е лесен за употреба.Тетоважа термички копир печатач машина што работи и во повеќето области; тоа е речиси подеднакво добро за линии, како и избледени линии и некои нијанси.Уникатен дизајн : Лесно да се отвори и затвори за пренос на хартија маска, може да се задржи хартија уредни, лесно да ги копирате.Ќе ви овозможи да ги копирате дизајни на кожата ефикасно без грешка.Во голема мера се намали времето што го трошат на страна-сликарството и слободни вашите раце.Со високи Перформанси : Трансфер печатење машина со висока ефикасност, ниска топлина, ниско ниво на бучава и стабилни перформанси.Универзална Напон : Тетоважа Печатач со 100‑240 V напон е универзална, нема потреба да се грижите за употреба на напон.Практична Алатка : Професионални тетоважа трансфер машина, копии дизајни врз матрицата хартија брзо и ефикасно во неколку лесни чекори.Професионални топлинска копир специјално дизајнирани за тетоважа љубовници,, .Во голема мера се подобри ефикасноста на работата.Одличен Материјал : Тетоважа матрицата машина изработени од АБС материјал, заштита на животната средина, безбедноста, трајни, Термички тетоважа матрицата Copiercan се користи за долго време.Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Трансфер на Матрицата Машина Материјал : АБС Боја : Сребро Големина : Прибл. 292 x 225 x 84mm / 11.5 x 8.86 x 3.31 во Напон : 100-240 V Скенирање на Владата : ЗНД Скенирање, Резолуција : Хоризонтална : 8dot/mm Вертикална : 7.7 линија/mm Ефикасно Скенирање Ширина : Прибл. 210mm / 8.27 во Големина на Фајл : А5-A4 Датотека Дебелина : Прибл. 0.06 мм-0.15 mm Снимањето на Владата : TPH Ефикасен Печатење Ширина : 210mm / 8.27 во Производ Функција : Трансфер тетоважа линија на нацрт-save тетоважа уметник многу време.Панел Копчиња : ОГЛЕДАЛО : Префрлува помеѓу две функции : Огледало репликација и нормално репликација.Огледало репликација е стандарден режим.Кога огледало е вклучена функцијата, огледало светлината почнува да се работи.ФОТО : Конверзија помеѓу две резолуции : Слика и текст.Во image mode, светлината е активиран.DEEPNESS јас : Нормален трансфер ефект режим DEEPNESS II : Потемна боја трансфер ефект СТОП режим : Притиснете СТОП копчето да се запре пренос на КОПИЈА : Притиснете го КОПИРАТЕ копчето за да почнете пренос на ЕНЕРГИЈА : На светлината ќе биде кога снабдувањето со електрична ЕНЕРГИЈА е вклучена и работеа нормално ГРЕШКА : Светло покажува дека машината е погрешна.Кога TPH overheats, светлата се вклучи.Пакет Листа : 1 x Трансфер на Матрицата Машина 1 x англиски Настава 1 x Plug Забелешка : 1. Овој производ треба да се користи со тетоважа трансфер на хартија (не се вклучени). 2. По одреден период на користење, ако преносот на моделот е извалкан или нејасни, ве молиме внимателно отворете го поклопецот и чиста бела ролери со алкохол.

Кон својствата

Item Type:
Tattoo Transfer Stencil Machine
Material:
ABS
Color:
Silver
Size:
Approx. 292 x 225 x 84mm / 11.5 x 8.86 x 3.31in
Voltage:
100-240V
Scanning Mode:
CIS
Scanning Resolution:
Horizontal:
8dot/mm
Vertical:
7.7line/mm
Effective Scan Width:
Approx. 210mm / 8.27in
File Size:
A5-A4
File Thickness:
Approx. 0.06mm-0.15mm
Recording Mode:
TPH
Effective Printing Width:
210mm / 8.27in
Product Function:
Transfer tattoo line draft , save tattoo artist a lot of time.
Panel Keys:
MIRROR:
Switches between two functions
PHOTO:
Conversion between two resolutions
DEEPNESS I:
Normal transfer effect mode
DEEPNESS II:
Darker color transfer effect mode
STOP:
Press the STOP button to stop transfer
COPY:
Press the COPY button to start transfer
POWER:
The light will be on when the POWER supply is turned on and worked normally
ERROR:
Light on indicates that the machine is faulty. When the TPH overheats, the lights turn on.
Package List:
1 x Transfer Stencil Machine :
1 x English Instruction :
1 x Plug  :
Note:
1. This product needs to be used with tattoo transfer paper (not included). :
2. After a certain period of use, if the transfer pattern is stained or unclear, please carefully open the cover and clean the white roller with alcohol. :

Најдобри предлози во категоријата

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Тетоважа Машина за Полнење Тетоважа Ротари Пиштол Пенкало Тетоважа Напојување Касети Игли Трајна Шминка
 • Обновено

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Тетоважа Машина за Полнење Тетоважа Ротари Пиштол Пенкало Тетоважа Напојување Касети Игли Трајна Шминка

DEN 1027.20

1 Брзина, 10 V1 W r / мин, моќен, може да се користи за сенчење и обвивка.Поврзан со DC линија 2.почнувајќи напон

Професионални Тетоважа Пенкало Комплет - SOTICA Тетоважа Машина за Полнење Заврши Тетоважа Пенкало Комплет со Тетоважа Машини Безжична
 • Обновено

Професионални Тетоважа Пенкало Комплет - SOTICA Тетоважа Машина за Полнење Заврши Тетоважа Пенкало Комплет со Тетоважа Машини Безжична

DEN 3839.76

ПАКУВАЊЕ ЛИСТА тетоважата комплет вклучува тетоважа машина пенкало, Безжични Тетоважа Напојување (РКА

Серпентина Тетоважа Машина, ATOMUS 10 Обвива Серпентина Тетоважа Лагер & Shader Комплет 23000r/m Легура Тетоважа Пиштоли Машина Поставите
 • Обновено

Серпентина Тетоважа Машина, ATOMUS 10 Обвива Серпентина Тетоважа Лагер & Shader Комплет 23000r/m Легура Тетоважа Пиштоли Машина Поставите

DEN 599.76

★ Серпентина Тетоважа Машина за Полнење : Двете тетоважа лагер & shader се 10 заврши калеми.Тетоважата лагер

Ротари Тетоважа Моторни Пиштол кит, Тетоважа Лагер Shaer Тетоважа Машини, Материјали и Додатоци Алуминиум за Тетоважа Почетници или
 • Обновено

Ротари Тетоважа Моторни Пиштол кит, Тетоважа Лагер Shaer Тетоважа Машини, Материјали и Додатоци Алуминиум за Тетоважа Почетници или

DEN 318.96

ГЕНЕРИЧКИ РОТАЦИОНЕН МОТОР ТЕТОВАЖА МАШИНА ПИШТОЛ Ротари Тетоважа Машина Пиштол Погодна за различни в

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување Алатка со Силен
 • Обновено

тетоважа пиштол dragonhawk тетоважа комплет серпентина тетоважа Калеми Легура Тетоважа Машина Поставата Засенчување Алатка со Силен

DEN 354.96

НИСКО ниво на БУЧАВА РАБОТИ : Ниски вибрации го прави работата со низок глас или дури и voicelessly.Нека вашит�

Tatuaje Порцелански Бела Безжична Тетоважа Пенкало Машина ДОВЕДЕ Батеријата Со Преносни Приказ Трајна Шминка За Тетоважа Уметник
 • Обновено

Tatuaje Порцелански Бела Безжична Тетоважа Пенкало Машина ДОВЕДЕ Батеријата Со Преносни Приказ Трајна Шминка За Тетоважа Уметник

DEN 10255.68

Мозочен удар Должина : 3.5 mm.Игла издаденост : 04.5 mm.За надеж : 7.5 V9 V.За боја пакување / засенчување : 6 V8 V.ВРТЕ�

YYMM Преносни Мобилни инк-џет Печатач, Рачни Тетоважа Машина,инк-џет Печатач Маркер Облека Маица Печатење, за Лого Истекот на рокот
 • Обновено

YYMM Преносни Мобилни инк-џет Печатач, Рачни Тетоважа Машина,инк-џет Печатач Маркер Облека Маица Печатење, за Лого Истекот на рокот

DEN 12335.76

{ОНА EМАРК Е да се СОЗДАДЕ} На е безжични електронски означување на уредот.Користење на апликација на моб

Термички Копир Тетоважа Матрицата Трансфер Печатач, Копир Хартија Машина Преносни А5 А4 Хартија Печатење Уметник Постојан Тетоважи
 • Обновено

Термички Копир Тетоважа Матрицата Трансфер Печатач, Копир Хартија Машина Преносни А5 А4 Хартија Печатење Уметник Постојан Тетоважи

DEN 5440.56

【Брзо Печатење】 : Погоден за печатење тетоважа трансфер печатење на хартија и термална хартија и харти

Ротари Тетоважа Машина за Полнење, ATOMUS Тетоважа Моторни Пиштол со Напојување Подножјето на Возилото Клип Мозок се Справи со Притисокот
 • Обновено

Ротари Тетоважа Машина за Полнење, ATOMUS Тетоважа Моторни Пиштол со Напојување Подножјето на Возилото Клип Мозок се Справи со Притисокот

DEN 839.76

★ Заврши Тетоважа Машина за Полнење : Пакетот вклучува 1pc тетоважа машина, 1pc напојување со енергија каб�

Тетоважа Трансфер Машина, Термичка Тетоважа Шема Копир Печатач Сребро Тетоважа Матрицата Трансфер Принтери Tattooing Уметник Тетоважа
 • Обновено

Тетоважа Трансфер Машина, Термичка Тетоважа Шема Копир Печатач Сребро Тетоважа Матрицата Трансфер Принтери Tattooing Уметник Тетоважа

DEN 4907.76

【Висок Квалитет Тетоважа Матрицата Печатач】Тетоважа тетоважа матрицата машина е изработен од ABS школ�

YEZIQ Тетоважа Комплет, Безжични Тетоважа Машина Брзо Полнење 2400mAh Литиум Батерија Силен Мотор Професионална Тетоважа Пенкало
 • Обновено

YEZIQ Тетоважа Комплет, Безжични Тетоважа Машина Брзо Полнење 2400mAh Литиум Батерија Силен Мотор Професионална Тетоважа Пенкало

DEN 631.20

1.Безжична Тетоважа Машина е изграден во 2400m Ah литиум батерија,да обезбеди слобода на tattooing без мозок 2 Ов�

Romlon Безжична Тетоважа Комплет - Безжични Тетоважа Пенкало Комплет Ротари Батеријата Пенкало Машина со Напојување LED Дисплеј 40Pcs
 • Обновено

Romlon Безжична Тетоважа Комплет - Безжични Тетоважа Пенкало Комплет Ротари Батеријата Пенкало Машина со Напојување LED Дисплеј 40Pcs

DEN 7199.76

【ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА】 Безжични тетоважа комплет вклучува 1pcs Безжична Батеријата Тетоважа Пенкало машин�

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Безжична Тетоважа Машина Пенкало Тетоважа Пиштол 2 Батерија Машина за Полнење Материјали и Тетоважа Опрема
 • Обновено

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Безжична Тетоважа Машина Пенкало Тетоважа Пиштол 2 Батерија Машина за Полнење Материјали и Тетоважа Опрема

DEN 1670.40

Донесување на вас на следното ниво на Единствен и Удобен за безжичен tattooing, со додадена флексибилност шт

Сребрена Верзија Тетоважа Трансфер Машина Тетоважа Трансфер на Матрицата Машина за Полнење, Универзална Термички Копир Матрицата
 • Обновено

Сребрена Верзија Тетоважа Трансфер Машина Тетоважа Трансфер на Матрицата Машина за Полнење, Универзална Термички Копир Матрицата

DEN 4907.76

Со високи Перформанси : Трансфер печатење машина со висока ефикасност, ниска топлина, ниско ниво на буча

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Црна Microblading Уредот за Полнење Професионални Ротари Тетоважа Пенкало Безжична Трајна Шминка Машина
 • Обновено

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Црна Microblading Уредот за Полнење Професионални Ротари Тетоважа Пенкало Безжична Трајна Шминка Машина

DEN 2366.40

1) Прилагодување на брзината 2) за контрола на брзината 3)Вредноста игла должина 4)Може да се Батерија...

1PC Тетоважа Пиштол Носителот Тетоважа Машина Стои Јасно Акрилик Серпентина Тетоважа Машина Носителот Рек Стојат Екранот Полица Најдобри
 • Обновено

1PC Тетоважа Пиштол Носителот Тетоважа Машина Стои Јасно Акрилик Серпентина Тетоважа Машина Носителот Рек Стојат Екранот Полица Најдобри

DEN 239.76

Пакет : 1 PC Тетоважа Пиштол Носителот Тетоважа Машина Стои Јасно Акрилик Серпентина Тетоважа Машина Држ�

INKin FATO Кавер-Пен Ротари Тетоважа Машина Јапонија Coreless Моторни РКА Конектор Игли Касети за Полнење Пиштол Материјали и Опрема
 • Обновено

INKin FATO Кавер-Пен Ротари Тетоважа Машина Јапонија Coreless Моторни РКА Конектор Игли Касети за Полнење Пиштол Материјали и Опрема

DEN 959.76

На INKin FATO Тетоважа Пенкало Машина направени од авион алуминиум, управувано од страна на Јапонија Coreless Мо

Тетоважа Пенкало Комплет Легура Тетоважа Машина Заврши Калеми Тетоважа Колекции За Поставата Засенчување Боење Материјали за Професионалци
 • Обновено

Тетоважа Пенкало Комплет Легура Тетоважа Машина Заврши Калеми Тетоважа Колекции За Поставата Засенчување Боење Материјали за Професионалци

DEN 2085.60

1 Рамката на машината е направен од висок квалитет на Леано Железо,специјални површински третман,прекра

Легура Тетоважа Машина Калем, Тетоважа Машина, Тетоважа Машина Тетоважа Машина Бакар Калеми Тетоважа Машина Shader Пиштол Тетоважа
 • Обновено

Легура Тетоважа Машина Калем, Тетоважа Машина, Тетоважа Машина Тетоважа Машина Бакар Калеми Тетоважа Машина Shader Пиштол Тетоважа

DEN 316.56

♕ Безбедно и лесно да се во боја : тетоважата машина работи stably, има мазни линии, лесно е да се боја, го на�

Безжична Мини Тетоважа на Батеријата, Тетоважа Напојување Не Жица Напојување за Тетоважа Ротари Пенкало Mchine Пиштол,за Полу-трајна
 • Обновено

Безжична Мини Тетоважа на Батеријата, Тетоважа Напојување Не Жица Напојување за Тетоважа Ротари Пенкало Mchine Пиштол,за Полу-трајна

DEN 808.56

МУЛТИ ЗАШТИТА на БЕЗБЕДНОСТА : Користење на висока точни отпор capacitance уреди со покажувач на уреди и висо�

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Магнетна Привлечност Pmu Трајна Шминка Тетоважа Машина Пенкало Комплет со OLED Дисплеј Напојување Про
 • Обновено

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Магнетна Привлечност Pmu Трајна Шминка Тетоважа Машина Пенкало Комплет со OLED Дисплеј Напојување Про

DEN 5485.92

Излез : 1.512 V 2 A.излезна моќност : 24 W.Компатибилен Со Традиционалните Серпентина И Ротари Тетоважа Машини.

Jconly Безжична Тетоважа Комплет Complete - Ротари Тетоважа Пенкало Машина со 2 Пакет Безжична Напојување 40Pcs Касети Игли Мешани
 • Обновено

Jconly Безжична Тетоважа Комплет Complete - Ротари Тетоважа Пенкало Машина со 2 Пакет Безжична Напојување 40Pcs Касети Игли Мешани

DEN 3479.76

Про Заврши Комплет Вредност Пакет : пакетот содржи тетоважа случај ,1 ротари тетоважа пенкало машина и �