• Обновено
ZYC Заврши Тетоважа Машина за Полнење Професионални Ротари Тетоважа Пенкало Машина Сет со Кертриџ Игла Пракса на Кожата за Тетоважа на Телото Уметност,

ZYC Заврши Тетоважа Машина за Полнење Професионални Ротари Тетоважа Пенкало Машина Сет со Кертриџ Игла Пракса на Кожата за Тетоважа

DEN 1972.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

★ Донесување на посебен дел за дизајн, што може да се заклучи конфигуриран игла глава добро, многу безбедно да се користи со идеален ефект.Компатибилен со повеќето игли на пазарот. ★ Завртка-тип или snap-in игла дизајн за лесна инсталација и одред, брз и стабилен, нуди прецизност скала на вредноста.Висока фреквенција, брзо да се во боја, одличен за eyeliner, веѓа, усна лагер, Трајна Шминка Пенкало Машина. ★ Опремени со преносни прекинувач за преносни употреба.На прекинувач има анти несреќа допирање дизајн. ★ Стабилна фреквенција и силен интензитет.Променлива брзина, висока ефикасност, брзо да се во боја.висок квалитет, Лесни, ниски-бучава,Прилагодување на должината на иглата, Високо ефикасни, научни се справи со дизајн, Професија Кертриџ Тетоважа Машина, Цена-Ефикасен. ★ Силна и стабилна да работат, без топла за долго време работи, Удобно и мала тежина пенкало овозможува континуирано агилност во продолжена седница, Погоден за личен и професионален тетоважа мајстори, професионални tattoo студио се од суштинско значење.Број на модел : Тетоважа Машина set Type : Тетоважа Kits Item : Тетоважа пенкало машина kit Pen Брзина : max.10000rpm Pen Мотор : 4.5 w Швајцарската motor Pen Големина : 15*3cm Machine Тип : Тетоважа Gun Feature 1 : тетоважа на машина со пракса skinfit за : Тетоважа Почетници и artist Used за : Веѓа,eyeliner,усните ,tattoo Feature 2 : и за лагер и shader Feature 3 : тетоважа на машина со кертриџ needle Feature 4 : Трајна шминка machine Size : 9.6*10.7*7.3 cm Display : LCD дигитален display Voltage : 2-18v Adjustable Use за : Сите Серпентина & Ротари Тетоважа machine Mode : Двоен режим на работа,можат да работат со или без Pedal Input Напон Спектар : AC90-240 VInput Напон Фреквенција : 50-60 HZOutput Моќ Опсег : 0.3 W-54 WOutput Струја : 0-3 AItem : Тетоважа machine Application : И за Лагер и Shader Material : Алуминиум Alloy HP Должина : 120mm Stroke : 3.5 MMMotor : 4.5 W powrful moter Игла : Касети Needles Weight : 130g Origin : CN(Потекло)Пакет вклучуваат:Како на сликата покажува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Тетоважа Машина, Професионални Тетоважа Мултифункционален Уред Тетоважа Машина Ротари Тетоважа Пенкало Моторни РКА Конектор Тетоважа
 • Обновено

Тетоважа Машина, Професионални Тетоважа Мултифункционален Уред Тетоважа Машина Ротари Тетоважа Пенкало Моторни РКА Конектор Тетоважа

DEN 292.80

Ротари рачка : На игла должина може да се прилагоди, а опремен е и со 2 гума бендови да попрецизно се прила

Jconly Тетоважа Комплет - F1X Ротари Тетоважа Пенкало Машина 2 парчиња Безжична Батерија за Напојување 40 Касети Игли Тетоважа Пенкало
 • Обновено

Jconly Тетоважа Комплет - F1X Ротари Тетоважа Пенкало Машина 2 парчиња Безжична Батерија за Напојување 40 Касети Игли Тетоважа Пенкало

DEN 528.00

Вредноста Пакет комплет има 2 батерии, кои може да се задржи машина работи за еден ден.Пакетот содржи 1 F1

Autdor Тетоважа Комплет - Професионални Заврши Тетоважа Машина Пенкало Комплет со Безжична Напојување 40Pcs Тетоважа Кертриџ Игли
 • Обновено

Autdor Тетоважа Комплет - Професионални Заврши Тетоважа Машина Пенкало Комплет со Безжична Напојување 40Pcs Тетоважа Кертриџ Игли

DEN 6719.76

ПАКЕТ INCLUDIN Безжичниот тетоважа комплет вклучува 1 ротари батеријата Тетоважа пенкало машина со безжич�

Здрав Преносни Преносни Тетоважа Мобилни Работа Станица Стојат, Преносни Тетоважа Биро, Лесни Прилагодливи За Професионални Тетоважа
 • Обновено

Здрав Преносни Преносни Тетоважа Мобилни Работа Станица Стојат, Преносни Тетоважа Биро, Лесни Прилагодливи За Професионални Тетоважа

DEN 4485.36

Роман и убава форма, фирма и разумни структура, тоа е флексибилен и лесен за употреба.Со еден здрав и при�

Тетоважа Трансфер Машина, Термичка Тетоважа Шема Копир Печатач Сребро Тетоважа Матрицата Трансфер Принтери Tattooing Уметник Тетоважа
 • Обновено

Тетоважа Трансфер Машина, Термичка Тетоважа Шема Копир Печатач Сребро Тетоважа Матрицата Трансфер Принтери Tattooing Уметник Тетоважа

DEN 4907.76

【Висок Квалитет Тетоважа Матрицата Печатач】Тетоважа тетоважа матрицата машина е изработен од ABS школ�

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Тетоважа Машина за Полнење Тетоважа Ротари Пиштол Пенкало Тетоважа Напојување Касети Игли Трајна Шминка
 • Обновено

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Тетоважа Машина за Полнење Тетоважа Ротари Пиштол Пенкало Тетоважа Напојување Касети Игли Трајна Шминка

DEN 1027.20

1 Брзина, 10 V1 W r / мин, моќен, може да се користи за сенчење и обвивка.Поврзан со DC линија 2.почнувајќи напон

10g Тетоважа Машина Масло, Тетоважа Машина за Одржување Машина за Одржување на Нафта Тетоважа Машина за Полнење Направени од Крем
 • Обновено

10g Тетоважа Машина Масло, Тетоважа Машина за Одржување Машина за Одржување на Нафта Тетоважа Машина за Полнење Направени од Крем

DEN 2083.20

Одлично за професионални тетоважа уметници или почетници.Тетоважа машина за одржување на нафта, погоде

Легура Ротари Тетоважа Машина, Силен Мотор Пиштол Лагер Shader Боење Трајна Шминка Алатка Уметник Acessories(Сребро)
 • Обновено

Легура Ротари Тетоважа Машина, Силен Мотор Пиштол Лагер Shader Боење Трајна Шминка Алатка Уметник Acessories(Сребро)

DEN 167.04

Со ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : 3 V стартување, 6 V9 V нормална работа, зачестеност 25,000 ВРТЕЖИ / мин или 30000 ВРТЕЖИ / м�

1PC Тетоважа Пиштол Носителот Тетоважа Машина Стои Јасно Акрилик Серпентина Тетоважа Машина Носителот Рек Стојат Екранот Полица Најдобри
 • Обновено

1PC Тетоважа Пиштол Носителот Тетоважа Машина Стои Јасно Акрилик Серпентина Тетоважа Машина Носителот Рек Стојат Екранот Полица Најдобри

DEN 239.76

Пакет : 1 PC Тетоважа Пиштол Носителот Тетоважа Машина Стои Јасно Акрилик Серпентина Тетоважа Машина Држ�

ZWEN Професионални Ротари Тетоважа Најновите Ротари Тетоважа Пиштол за Полнење Електрични Пиштол Вид Козметички Тетоважа Машина Одговараат
 • Обновено

ZWEN Професионални Ротари Тетоважа Најновите Ротари Тетоважа Пиштол за Полнење Електрични Пиштол Вид Козметички Тетоважа Машина Одговараат

DEN 1183.20

★ Донесување на посебен дел за дизајн, што може да се заклучи конфигуриран игла глава добро, многу безбе

Ротари Тетоважа Пенкало Машина, ATOMUS Тетоважа Кертриџ Машина Лагер Shader со DC Кабелот 10000 Р Моторни Цинк Легура Тетоважа Машина
 • Обновено

Ротари Тетоважа Пенкало Машина, ATOMUS Тетоважа Кертриџ Машина Лагер Shader со DC Кабелот 10000 Р Моторни Цинк Легура Тетоважа Машина

DEN 623.76

★ Ергономски пенстил машина ви нуди подобар корисникискуство.Само ги ротирате тетоважа машина пенкало

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Црна Microblading Уредот за Полнење Професионални Ротари Тетоважа Пенкало Безжична Трајна Шминка Машина
 • Обновено

SHANG-ЈУНИ Тетоважа Машина Црна Microblading Уредот за Полнење Професионални Ротари Тетоважа Пенкало Безжична Трајна Шминка Машина

DEN 2366.40

1) Прилагодување на брзината 2) за контрола на брзината 3)Вредноста игла должина 4)Може да се Батерија...

Серпентина Тетоважа Машина, ATOMUS 10 Обвива Серпентина Тетоважа Лагер & Shader Комплет 23000r/m Легура Тетоважа Пиштоли Машина Поставите
 • Обновено

Серпентина Тетоважа Машина, ATOMUS 10 Обвива Серпентина Тетоважа Лагер & Shader Комплет 23000r/m Легура Тетоважа Пиштоли Машина Поставите

DEN 599.76

★ Серпентина Тетоважа Машина за Полнење : Двете тетоважа лагер & shader се 10 заврши калеми.Тетоважата лагер

Тетоважа Напојување Тетоважа Машина За Напојување Тетоважа, Пирсинг Материјали Тетоважа Машина За Напојување Тетоважа Машина
 • Обновено

Тетоважа Напојување Тетоважа Машина За Напојување Тетоважа, Пирсинг Материјали Тетоважа Машина За Напојување Тетоважа Машина

DEN 1173.36

Преносни Напојување Со Висок Квалитет : Овој Безжичен Тетоважа Напојување Е Направен Од Авијација Алум�

Tatuaje Порцелански Бела Безжична Тетоважа Пенкало Машина ДОВЕДЕ Батеријата Со Преносни Приказ Трајна Шминка За Тетоважа Уметник
 • Обновено

Tatuaje Порцелански Бела Безжична Тетоважа Пенкало Машина ДОВЕДЕ Батеријата Со Преносни Приказ Трајна Шминка За Тетоважа Уметник

DEN 10255.68

Мозочен удар Должина : 3.5 mm.Игла издаденост : 04.5 mm.За надеж : 7.5 V9 V.За боја пакување / засенчување : 6 V8 V.ВРТЕ�

ЗОШТО-YUE Тетоважа Комплет Безжична Тетоважа Машина Тетоважа Пенкало Моќен Faulhaber Моторни Целосен Сет (Боја : Sliver)
 • Обновено

ЗОШТО-YUE Тетоважа Комплет Безжична Тетоважа Машина Тетоважа Пенкало Моќен Faulhaber Моторни Целосен Сет (Боја : Sliver)

DEN 847.20

1.tattooing машина за дигитален LED дисплеј, вградена литиум батерија може да се рециклира за да го користите е

Ротари Тетоважа Моторни Пиштол кит, Тетоважа Лагер Shaer Тетоважа Машини, Материјали и Додатоци Алуминиум за Тетоважа Почетници или
 • Обновено

Ротари Тетоважа Моторни Пиштол кит, Тетоважа Лагер Shaer Тетоважа Машини, Материјали и Додатоци Алуминиум за Тетоважа Почетници или

DEN 318.96

ГЕНЕРИЧКИ РОТАЦИОНЕН МОТОР ТЕТОВАЖА МАШИНА ПИШТОЛ Ротари Тетоважа Машина Пиштол Погодна за различни в

Тетоважа Пенкало Тетоважа Пиштол Машина Тетоважа Напојување Cordless Ротари Тетоважа Машина Професионални Заврши Тетоважа Комплет
 • Обновено

Тетоважа Пенкало Тетоважа Пиштол Машина Тетоважа Напојување Cordless Ротари Тетоважа Машина Професионални Заврши Тетоважа Комплет

DEN 1252.80

Напојување Тетоважа Машина Се Интегрирани : Cordless Тетоважа Напојување во голема мера се олеснува работа�

Тетоважа Машина Пенкало, Професионални Моторни Тетоважа Пенкало Дома Салон Алуминиум Легура Ергономски Тетоважа на Машина со Клип
 • Обновено

Тетоважа Машина Пенкало, Професионални Моторни Тетоважа Пенкало Дома Салон Алуминиум Легура Ергономски Тетоважа на Машина со Клип

DEN 2203.20

Лагер и shader : Вграденво со високи перформанси мотор, со голема брзина, долг животен век, може да се работи

Тетоважа машина за полнење, тетоважа машина колекции, тетоважа почетници во собата, напојување Безжична подножјето на возилото Прилагодливи
 • Обновено

Тетоважа машина за полнење, тетоважа машина колекции, тетоважа почетници во собата, напојување Безжична подножјето на возилото Прилагодливи

DEN 2337.36

Одличен Материјал : телото на тетоважата пенкало е направен од алуминиум рамка, која е силен и издржлив,

INKin FATO Кавер-Пен Ротари Тетоважа Машина Јапонија Coreless Моторни РКА Конектор Игли Касети за Полнење Пиштол Материјали и Опрема
 • Обновено

INKin FATO Кавер-Пен Ротари Тетоважа Машина Јапонија Coreless Моторни РКА Конектор Игли Касети за Полнење Пиштол Материјали и Опрема

DEN 959.76

На INKin FATO Тетоважа Пенкало Машина направени од авион алуминиум, управувано од страна на Јапонија Coreless Мо

Црна Безжична Трајна Шминка Машина Cordless PMU Ротари Веѓата Тетоважа на Машина со 2 парчиња Батерии 5 Брзина LED Дисплеј Ниско
 • Обновено

Црна Безжична Трајна Шминка Машина Cordless PMU Ротари Веѓата Тетоважа на Машина со 2 парчиња Батерии 5 Брзина LED Дисплеј Ниско

DEN 2231.76

Безжична Ротари Тетоважа Машина : Направен од Алуминиум,функција на стабилен со помалку вибрации.Машин�

HAWINK Безжична Тетоважа Машина Ротари Пенкало Комплет 20pcs Тетоважа Игли Кертриџ Тетоважа Зафат Лента Заврши со Куфер EM155KITP199-1
 • Обновено

HAWINK Безжична Тетоважа Машина Ротари Пенкало Комплет 20pcs Тетоважа Игли Кертриџ Тетоважа Зафат Лента Заврши со Куфер EM155KITP199-1

DEN 1679.76

HAWINK ротари тетоважа машина изработени од алуминиумска легура,лесен и пренослив, лесно да се одржи.Лагер

LTLGHY Тетоважа Машина Колекции, Заврши Тетоважа Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Пигмент Игли Подножјето
 • Обновено

LTLGHY Тетоважа Машина Колекции, Заврши Тетоважа Колекции Лагер Shader Калеми 2 Тетоважа Митралези со Напојување Пигмент Игли Подножјето

DEN 5183.76

ЗАВРШИ ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ 2 тетоважа машини, кука линија, дигитален дисплеј тетоважа напојување, кабелот

Ротари Тетоважа Машина за Полнење, ATOMUS Тетоважа Моторни Пиштол со Напојување Подножјето на Возилото Клип Мозок се Справи со Притисокот
 • Обновено

Ротари Тетоважа Машина за Полнење, ATOMUS Тетоважа Моторни Пиштол со Напојување Подножјето на Возилото Клип Мозок се Справи со Притисокот

DEN 839.76

★ Заврши Тетоважа Машина за Полнење : Пакетот вклучува 1pc тетоважа машина, 1pc напојување со енергија каб�