• Обновено
Љубопитни Умови Зафатен Кеси 1 Мулти-Боја Вратоврска Боја се Вртат Џамбо 8 Puffer Топка - Сензорни Терапија Fidget Стрес-Топки - OT Аутизам СПД (1 Зелена и Виолетова Топка)

Љубопитни Умови Зафатен Кеси 1 Мулти-Боја Вратоврска Боја се Вртат Џамбо 8 Puffer Топка - Сензорни Терапија Fidget Стрес-Топки -

DEN 311.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Вклучува 1 Џамбо 8" Puffer Топка - ЗЕЛЕНА/ВИОЛЕТОВА се ВРТАТ.Вклучува 1 топка.Секоја топка има неколку бои swirled заедно да го даде мулти-боја вратоврска боја изглед.Можете да одберете од боја или произволна боја.Овој гигант puffer топката има мека гума шила и супер-squeezable текстура.Кога ќе се притисне овие puffer топки, на воздушен меур произлегува од внатрешноста.За возраст од 5+.Ова е џамбо големина - 8" и многу забавно да се фрли и фати.Користат за игри, fidget, или едноставно да се забавуваат.Овие топки се големи и лесно да се зафат и да го фати, бидејќи на нивните меки и squishy текстура.Забавно да се фрли и фати во затворен простор или во канцеларија.Безбедна за внатре и деца, ништо за воздух исполнет топката е тешко.Направете телото на свеста вежби забавно да се направи во терапијата.Fidgets се само-регулатива алатка која се користи со деца кои имаат тешко време да седи мирно или да се фокусира.Fidgets помогне во промоцијата на фокус и концентрација, и одржување на телото (на прстите) се зафатени па тие се уште може да се седне и да се фокусира!Fidget играчки се исто така одлична за зајакнување страна на мускулите и изградба на фината моторика и прст умешност.Овој гигант puffer топката има мека гума шила и супер-squeezable текстура.Кога ќе се притисне овие puffer топки, на воздушен меур произлегува од внатрешноста.За возраст од 5+.Ова е џамбо големина - 8" и многу забавно да се фрли и фати.Користат за игри, fidget, или едноставно да се забавуваат.Овие топки се големи и лесно да се зафат и да го фати, бидејќи на нивните меки и squishy текстура.Забавно да се фрли и фати во затворен простор или во канцеларија.Безбедна за внатре и деца, ништо за воздух исполнет топката е тешко.Направете телото на свеста вежби забавно да се направи во терапијата.Fidgets се само-регулатива алатка која се користи со деца кои имаат тешко време да седи мирно или да се фокусира.Fidgets помогне во промоцијата на фокус и концентрација, и одржување на телото (на прстите) се зафатени па тие се уште може да се седне и да се фокусира!Fidget играчки се исто така одлична за зајакнување страна на мускулите и изградба на фината моторика и прст умешност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

TYUXINSD Трајни Куче Играчка Боја Прозрачна Топката Бие Топката Млечни Топката домашно Милениче Мачка и Куче Интерактивни Играчка
  • Обновено

TYUXINSD Трајни Куче Играчка Боја Прозрачна Топката Бие Топката Млечни Топката домашно Милениче Мачка и Куче Интерактивни Играчка

DEN 888.00

1, Еколошки Боење, Шарени Домашни Миленици, Миленичиња, Не Е Лесно Да Исчезнат, Горчина, Отпорност На Абењ

JIDAFANG-АМЕРИКАНСКИТЕ 1 Buc Ноктот Машина Мини Топката Бонбони Грабител Машина Играчки, Мини Фаќање на Топката Мини Ноктот Игра
  • Обновено

JIDAFANG-АМЕРИКАНСКИТЕ 1 Buc Ноктот Машина Мини Топката Бонбони Грабител Машина Играчки, Мини Фаќање на Топката Мини Ноктот Игра

DEN 131.76

МАТЕРИЈАЛ : ABS,Големина : 9 x 86cm,Без батерија, не се проблемот, лесно да се носат.Во секое време, насекаде, ќе

PROKTH Магија Топки Играчка за Бебе и Деца, Шарени Проширување Ограничување Бол, Проширување Дишење Топката Ублажува Стресот и Анксиозноста
  • Обновено

PROKTH Магија Топки Играчка за Бебе и Деца, Шарени Проширување Ограничување Бол, Проширување Дишење Топката Ублажува Стресот и Анксиозноста

DEN 311.76

【Безбедно Материјал】 : проширувањето топката е направен на безбедно Материјали, која е не, еднократно,

JJrtq Прекрасна Меур Топката Декомпресија Играчка Сунѓерести Делфин Мушка Стрес Топката Играчка Squeezable Squishies Играчка Стрес
  • Обновено

JJrtq Прекрасна Меур Топката Декомпресија Играчка Сунѓерести Делфин Мушка Стрес Топката Играчка Squeezable Squishies Играчка Стрес

DEN 119.52

Материјал : Силикон.Димензија : за 5.91 инчен (15 cm).Тоа е исполнет со squishy лигите и мека полистирен топки.Сег�

Поп Меур Сензорни Топката Играчка 3D Силикони Поп Тоа Топки Преносни Анти Стрес Сензорни Поп Топката Fidget Играчка, Ублажување на
  • Обновено

Поп Меур Сензорни Топката Играчка 3D Силикони Поп Тоа Топки Преносни Анти Стрес Сензорни Поп Топката Fidget Играчка, Ублажување на

DEN 239.76

【Материјал од менито што се тоа топката】менито што се тоа топката се направени од храна одделение сили

3 Компјутери/Set Сензорни Топката Стрес Олеснување Топки Играчки Крцкањето Топки за Стрес-Олеснување и Подобар Фокус Играчка за Деца
  • Обновено

3 Компјутери/Set Сензорни Топката Стрес Олеснување Топки Играчки Крцкањето Топки за Стрес-Олеснување и Подобар Фокус Играчка за Деца

DEN 132.00

❤️Ви треба нетоксични стрес олеснување играчка за подобар фокус и концентрација ❤️Ќе треба да се нај�

Amosfun 6pcs Светлечки Топки Деца светне Топката Играчки Playthings Отскокнување Жив Топки Таванот Леплива Блескав Топки
  • Обновено

Amosfun 6pcs Светлечки Топки Деца светне Топката Играчки Playthings Отскокнување Жив Топки Таванот Леплива Блескав Топки

DEN 1742.40

Преносни да се носат, подарок за вашите пријатели и семејството да ги ублажат нивните.СЈАЈ ЛЕПЛИВА ТОПК�

Harapu Мајмун Жилав Топки, Мека Стрес Топки Мајмун Топки Сензорни Fidgets Играчки Виножито Шарени Жив Пом Топката Стрес Олеснување
  • Обновено

Harapu Мајмун Жилав Топки, Мека Стрес Топки Мајмун Топки Сензорни Fidgets Играчки Виножито Шарени Жив Пом Топката Стрес Олеснување

DEN 142.08

Не е за деца под 3 години!Високо Квалитетен Материјал : Овие шарени мајмун жилав топки се направени на кв�

Perking Сензорни Стрес Олеснување Топки (4 ПАРЧИЊА), Стрес Squishy Топки со Вода Лежиште, за Деца и Возрасни, да се Релаксираат,
  • Обновено

Perking Сензорни Стрес Олеснување Топки (4 ПАРЧИЊА), Стрес Squishy Топки со Вода Лежиште, за Деца и Возрасни, да се Релаксираат,

DEN 550.80

【4 Пакет Стискаш Стрес Топки】 ќе добиете 4 ПАРЧИЊА различни стрестопки со две површини, непречено и Зао�

Мини Бие Топката Играчка Месечината Топката Планета Сфера Slammer Топки Играчка Џеб Пари Играчки за Деца ноќта на Вештерките Црвена
  • Обновено

Мини Бие Топката Играчка Месечината Топката Планета Сфера Slammer Топки Играчка Џеб Пари Играчки за Деца ноќта на Вештерките Црвена

DEN 183.12

Тоа е исклучително зависност за да скокаат и да си игра со планетата сфера топката играчки.Планетата об�