• Обновено
MeterTo Мултифункционален Електрични Pipette dPette+ Pipettor Pipetting, Мешање, Stepper и Разредување 0.5-10µl Само Калибрација

MeterTo Мултифункционален Електрични Pipette dPette+ Pipettor Pipetting, Мешање, Stepper и Разредување 0.5-10µl Само Калибрација

DEN 1706.40
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Висока точност, високи перформанси stepper мотор обезбедува точност и повторливост, елиминирање прирачник pipetting грешки;.На моторен погон дигитална контрола pipette со мултифункционален; 2 копчиња се справи со сите оперативни прилагодувања;.Мала тежина, ергономски дизајн, мали тело димензија за лесно ракување со кој се гарантира замор слободни pipetting;.Прилагодливи брзини за аспирација и издавање; Li-ion батерија и двојно полнење режими се овозможи подолго операција време;.Само калибрација – може да биде поврзан со КОМПЈУТЕР преку.USB за калибрација од страна на корисникот.Трета страна калибрација не е потребна.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

300 Парчиња 4ml Cupcake Pipettes, Храна Одделение за Еднократна употреба Пластични Pipettes Мини Течни Инјектор, Pipettes Dropper
  • Обновено

300 Парчиња 4ml Cupcake Pipettes, Храна Одделение за Еднократна употреба Пластични Pipettes Мини Течни Инјектор, Pipettes Dropper

DEN 383.76

【Количество】300pcs (Вклучуваат 50pcs Лента+50pcs Срцето+50pcs Oblate+40pcs Ѕвезда+50pcs Цвет) 【Големина】4ml.Цевка во уста�

Џексон Глобалната J-TP02B 2mL Pipette Пумпа во Сина Боја | Брз Раздавам Дизајн | Можат да бидат Опремени W Двете Стакло & Пластични
  • Обновено

Џексон Глобалната J-TP02B 2mL Pipette Пумпа во Сина Боја | Брз Раздавам Дизајн | Можат да бидат Опремени W Двете Стакло & Пластични

DEN 370.80

Thumbwheel дизајн се овозможи лесна со една рака операција со pipette пумпа.Прецизни за пополнување и издавање д

Y-ПРОСТОР 0.2 ml Пластични Трансфер Pipettes,Етерични Масла Pipettes, Инјектор за Чоколада Јагоди сладолед Мини Колачи, Пакет на
  • Обновено

Y-ПРОСТОР 0.2 ml Пластични Трансфер Pipettes,Етерични Масла Pipettes, Инјектор за Чоколада Јагоди сладолед Мини Колачи, Пакет на

DEN 119.76

Материјал : Јасно пластика пастер pipette.Должина : околу 6.5 cm, Капацитет : 0.2 ml.Мека, свитливи и лесен за корис

GANAZONO 100pcs Cupcakes Pipettes Срце во Облик на Цвет Стискаш Трансфер Pipettes Мини Pipette Dropper за Џем Јагоди и Чоколадо сладолед
  • Обновено

GANAZONO 100pcs Cupcakes Pipettes Срце во Облик на Цвет Стискаш Трансфер Pipettes Мини Pipette Dropper за Џем Јагоди и Чоколадо сладолед

DEN 167.76

срцето pipettes dropper Сопственик на абење и отпорност на способност, многу лесен.трансфер dropper Совршен опрема

Harilla 100 Парчиња Трансфер Pipette Лабораторија за Еднократна употреба Пластични Pipette за Биологија Или Научни Истражувања Покажуваат,
  • Обновено

Harilla 100 Парчиња Трансфер Pipette Лабораторија за Еднократна употреба Пластични Pipette за Биологија Или Научни Истражувања Покажуваат,

DEN 1536.00

Мека, свитливи и лесен за употреба.Одговараат за лабораторија,тестирање хемија, микробиологија и сите р

AMONIDA Течност Пренос Dropper, Транспарентно и независно, Флексибилно Airbrush Dropper 1,5 Ml за Микс Течност за Пигмент Екстракција
  • Обновено

AMONIDA Течност Пренос Dropper, Транспарентно и независно, Флексибилно Airbrush Dropper 1,5 Ml за Микс Течност за Пигмент Екстракција

DEN 1591.20

Мек, флексибилен и лесен за користење, овие pipettes може да заштеди време кога мешање на бои.На dropper го прави