• Обновено
Ултразвучно Сензор Модул за Полнење,ХК-SR04 Растојание Сензор за Arduino Р3 МЕГА Mega2560 Duemilanove Нано Робот XBee ZigBee

Ултразвучно Сензор Модул за Полнење,ХК-SR04 Растојание Сензор за Arduino Р3 МЕГА Mega2560 Duemilanove Нано Робот XBee ZigBee

DEN 311.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

[Тест mode] Користење IO потребен за високо ниво на сигнал.( Не помалку дека 10us),Модулот испраќа осум 40 k Hz автоматски и детектира дали има пулс сигнал назад. [Оперативниот Принцип] Ултразвучно hc-sr04 дистанца за мерење на трансдуцерот сензор, тоа се состои од ултразвучно испраќачот, примачот, како и контрола коло. [HC-SR04 ултразвучно сензор модул] Користење на IO се активира за најмалку 10us високо ниво сигнал, кога предизвикани тоа се испраќа надвор серија на 40 KHz ултразвучно пулсира и добива ехо од некој објект, времетраењето на сигнал е времето од испраќање на ултразвучно да се врати. [Откривање на далечина] 0.78~196) во/ (2cm~500cm); Висока прецизност : до 0.12 во/(0.3 цм); Откривање агол : Карактеристики : Материјал : FR-4 Color : blue+ silver Operating напон : DC5 VQuiescent струја : помалку од 2m ALevel излез : висока 5 VLevel излез : ниска 0 VSensing агол :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Деца Електрична Четка за заби, U-Облик на Четка за заби со 2 Четка Глави, 3 Чистење Режими, Цртан филм Моделирање Дизајн за Деца
 • Обновено

Деца Електрична Четка за заби, U-Облик на Четка за заби со 2 Четка Глави, 3 Чистење Режими, Цртан филм Моделирање Дизајн за Деца

DEN 503.76

Хуманизирано дизајн : на Uоблик на четка за заби со соодветен дизајн за дете забната структура, особено з

Taidacent 200KHz Електронски Ултразвучно Сензори Воздух Diffusers UC2000-30-N-1 Течни Ниво на Мерење кои се Движат Ултразвучно Сензор
 • Обновено

Taidacent 200KHz Електронски Ултразвучно Сензори Воздух Diffusers UC2000-30-N-1 Течни Ниво на Мерење кои се Движат Ултразвучно Сензор

DEN 3400.08

1 Висока заштита ниво; Широк напојување опсег и ниска потрошувачка на енергија; 2 Едноставни за употреба

AquaSonic Атмосфера Серија Ултра Белење на Заби – АДА Прифатени Електрична Четка за заби - 8 Четка Глави & Патување Случај - Ултра
 • Обновено

AquaSonic Атмосфера Серија Ултра Белење на Заби – АДА Прифатени Електрична Четка за заби - 8 Четка Глави & Патување Случај - Ултра

DEN 2169.60

40,000 VPM Smart Четка за заби – Убавина, мозок и моќ.Aqua Sonic Атмосфера серија е светска класа модерна електрична

Kisangel 4Pcs Деца У Облик на Четка за заби Прирачник за Обука Четка за Заби со Силиконски Четка Главата за Деца Години
 • Обновено

Kisangel 4Pcs Деца У Облик на Четка за заби Прирачник за Обука Четка за Заби со Силиконски Четка Главата за Деца Години

DEN 309.36

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

BASHUO Ултразвучно Деца Електрична Четка за заби, 2 Мека Силика Гел Четка Главата, 4 Опрема Брзина, U Тип Белење на Заби, 2-6 Година
 • Обновено

BASHUO Ултразвучно Деца Електрична Четка за заби, 2 Мека Силика Гел Четка Главата, 4 Опрема Брзина, U Тип Белење на Заби, 2-6 Година

DEN 2040.00

【ПОСЕБНИ UТИП ДИЗАЈН】 : Uоблик на четка за заби главата дизајн,360degrees поврзеш со непцата и забите.Четкање

DOITOOL 4pcs Прамен Четка за заби Мали Мали Главата Крајот Прамен Ортодонтски Четка за заби Мека Трим Интерденталните Четка за заби
 • Обновено

DOITOOL 4pcs Прамен Четка за заби Мали Мали Главата Крајот Прамен Ортодонтски Четка за заби Мека Трим Интерденталните Четка за заби

DEN 318.96

Прамен Четка За Заби.Нашите заби има цврст и удобен зафат одговара за раце од сите големини.Четка за заб�

Батеријата-Управувана Електрична Четка За Заби -Flexforce -2 Четка Глави & Патување Верзија Батеријата Четка За Заби -V1 Carmine
 • Обновено

Батеријата-Управувана Електрична Четка За Заби -Flexforce -2 Четка Глави & Патување Верзија Батеријата Четка За Заби -V1 Carmine

DEN 431.76

⒈ 【Напојување】 Според пресметката на четкање на забите два пати на ден и четкање на забите за 2 минути �

NA Електрична Четка за заби X3 У Надгради Smarttoothbrush Автоматско Ултразвучно Четка Водоотпорен U S Btpye-C Брзо Полнење
 • Обновено

NA Електрична Четка за заби X3 У Надгради Smarttoothbrush Автоматско Ултразвучно Четка Водоотпорен U S Btpye-C Брзо Полнење

DEN 3336.72

Материјал : ABSrawmaterial+Alluminum Alloy.Стоковните Квалитет, Сертификација : 3 C и CE.Ефект : Deep Clean Brush Функција : Removeplaqu

Ултразвучно Четка за заби Водоотпорен 45000 Пати/мин АБС Материјал Заб Почиста за Бања Алатка за Чистење на Забите(бели)
 • Обновено

Ултразвучно Четка за заби Водоотпорен 45000 Пати/мин АБС Материјал Заб Почиста за Бања Алатка за Чистење на Забите(бели)

DEN 1960.80

Притиснете го копчето "на" копче, и на електрична четка за заби може да биде вклучено.Чистење на владата �

Kissprom Возрасни Четка За Заби-Ултразвучно Испитување На Вибрации На Електрична Четка За Заби Батерија Грижа За Забите Во Забниот
 • Обновено

Kissprom Возрасни Четка За Заби-Ултразвучно Испитување На Вибрации На Електрична Четка За Заби Батерија Грижа За Забите Во Забниот

DEN 1226.40

Гарантиран квалитет Користење на увезената храна‑одделение четки,кои се здрави,не‑токсични,анти‑вир

Автоматско ултразвучно Четка за заби,Електрична Четка за заби белење на Заби Четка 30Автоматски Тајмер, Безжични Полнење 360°Ултразвучно
 • Обновено

Автоматско ултразвучно Четка за заби,Електрична Четка за заби белење на Заби Четка 30Автоматски Тајмер, Безжични Полнење 360°Ултразвучно

DEN 719.76

Можете да се префрлите на чекање со притискање на копчето (има 4 ниво).Висока фреквенција на вибрации, ис�

Меките гуми за заштита на Електрична Четка за заби USB Полнење IPX7 Безжична Ултразвучно Четка за заби 5 Брзини Прилагодливи Бела
 • Обновено

Меките гуми за заштита на Електрична Четка за заби USB Полнење IPX7 Безжична Ултразвучно Четка за заби 5 Брзини Прилагодливи Бела

DEN 2113.68

1 5 различни фреквенции на вибрации може да биде вклучен слободно од едно копче и вибрации фреквенција е