• Обновено
USB C Магнетни Полнење Кабел(Т Глава), 45w 60w 85w за Mac-Book Pro/Mac-Книга Air 11 13 15 По 2012 година

USB C Магнетни Полнење Кабел(Т Глава), 45w 60w 85w за Mac-Book Pro/Mac-Книга Air 11 13 15 По 2012 година

DEN 359.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Ќе за Mac-Книга/Mac-Книга Ер/Mac-Book Pro 45 W 60 W 85 W Забелешка : usb c магнетни полнење кабел е само компатибилни со Mac-книга Серија на Маг-безбедно 2 Интерфејс (2012 до 2015 година), кабелот може да не работи за Macbook серија од пред 2012 или по 2015 година, а номинална вредност на производството на вашиот Usb c полначот мора да се надмине номинална вредност на производството на вашиот Mac Book, За examble, Ако вашиот macbook е 45 W, соодветна полнач што ќе треба да одберете е 60 W или повисоки излез.PD USB C Моќ Банка : Ако имате моќ банка, ве молиме проверете излез пред да се користат.Ако вашиот power банка е 20 V 3А, тоа може да ви наплати 45 W или 60 W Mac-книга серија, Ако вашиот Macbook е 15 Инчи, вашата моќ банка треба да биде 20 V 5 A.Овој USB C до Маг безбедно 2(T-Совет) Конвертор е дизајниран за конвертирање за Mac Book / Pro USB Тип-C полнач за да ја наполните вашата стара верзија на Mac Book со Маг Безбедно 2(T-Совет) интерфејс, така што можеше да се зачува вредност на вашите инвестиции во полначи и да се направи вашиот живот повеќе погодност.PD USB C Видиме Полначот : ве Молиме не го полните вашиот Mac-книга од мобилен телефон адаптер, повеќето од мобилен телефон адаптери се помалку од 30 W, го полначот излез не е доволно за полнење на вашиот Mac-книга.Овој usb c магнетни адаптер за да го Маг безбедно 2(T-Совет) конектор за адаптер Кабел е компатибилен по 2012 година за Macbook Pro 13inch, 15inch, 17inch, за Mac Book Air 11inch, 13 инчи, а тоа го поддржува USB C адаптер.PD USB C Автомобил Полнач : ве Молиме да не го користите за да ја полните Mac-книги, излезната енергија не е доволно.Премиум Материјал-Ова магнетно usb адаптерот c до Маг безбедно 2(T-Совет) адаптер е направен од премиум пластичен материјал за да се обезбеди поефикасно термички зрачење, така да не треба да се грижите за греење нагоре.Лесен Дизајн : Неговиот компактен и лесен дизајн е лесно за вашите да се земе во вашата торба и полесно да ја напушти држачи за кабел во различни места ќе се користи наместо unplugging и приклучување во, каде и да оди.Тоа, исто така, континуирано за патување, претпријатие, училиште наставата.Дизајн за USB C Полначот : полначот треба да се 20 V и 3А или погоре, и поддршка PD Функција.Па тоа може совршено да ја полните вашата 45 W или 60 W Mac-книги.Меѓутоа, ако вашиот Mac-книга е 15 инчи, вашиот полнач излез мора да биде 96 W/100 W.Ве молиме слободно контактирајте со нас од страна на "Контактирајте со Продавачот" копчето, Ако имате било какви прашања за овој производ.Предупредувања : , ве Молиме проверете со вашиот полнач номинална излезна и номинална излезна на вашиот Mac-Книга, вашиот полнач излез мора да биде повисока од номинална вредност на производството на вашиот Mac-Книга.На пример, вашиот адаптер за полнење е 45 W излез, тоа се само работи на 45 W Mac-Книга, и тоа мора да биде не работи на тоа да ја полните вашата 60 W Mac-Книга на полнење кабел светлина ќе биде треперење на и надвор, отценети 60 W полнач или погоре ќе се работи.Користете 60 W полначи за полнење на Mac-Книга серија(45-60 W) : 13 инчен Mac-Книга Air11 инчен Mac-Книга Воздух A1466 A1436 A1465 MD760 MD711 MD712 231 CH MD223 MD224 A1502 A1425 A11435 MC865 ME864 MF839 Use 100 W/96 W полнач за да ја наполните 15 инчи Mac-Book Pro(85 W) : A1398 A1424 MC976 MD506 ME665 ME293 ME294 Features : Ќе USB Тип-C Полначот Порта Конвертирате Маг безбедно 2(T-Совет) Порт Текст : USB-C Машки Излез : Маг безбедно 2(T-Совет) Машки Мозок Должина : 5.9 нозе(180cm) Општо : Компатибилен со : Mac-Книга, Mac-Книга Воздух само 11,6 инчен, Mac-Книга Воздух 13.3 инчен, Mac-Book Pro 13.3 инчен, Mac-Book Pro 15.4 инчен Материјал : Пластични, Алуминиумски Легури Интерфејс : USB Тип-C Кабел должина : 180cm Боја : Бела Димензија и Тежина : Производ тежина : 0.0400 кг Пакет тежина : 0.0430 кг Производ големина (L x W x H) : 180.00 x 1.00 x 0.60 cm / 70.87 x 0.39 x 0.24 инчи Пакет големина (L x W x H) : 18.00 x 15.00 x 1.00 cm / 7.09 x 5.91 x 0.39 инчи Пакет Содржина : 1 x Адаптер Кабел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

100cm Тип-C Плетенка Кабел за Податоци,Супер Брзо Полнење Мозок,Брзо Полнење на Телефонот Полначот Кабел Компатибилен со Huawei Xiaomi-Виолетова
  • Обновено

100cm Тип-C Плетенка Кабел за Податоци,Супер Брзо Полнење Мозок,Брзо Полнење на Телефонот Полначот Кабел Компатибилен со Huawei Xiaomi-Виолетова

DEN 191.76

Поради фината изработка, што е интегриран и здрав.Со најлон жица технологијата, тоа се издржливи и отпор

UpBright Нови USB 2.0 Кабел Компјутер персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп Податоци Sync Мозок и Замена за Буквално Модел USB500 USB500-1R
  • Обновено

UpBright Нови USB 2.0 Кабел Компјутер персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп Податоци Sync Мозок и Замена за Буквално Модел USB500 USB500-1R

DEN 95.76

Тестирани Единици.Во Голема Работна Состојба.Up Bright 30 дена гаранција за враќање на парите 1 цела година г�

100cm Тип-C Плетенка Кабел за Податоци,Супер Брзо Полнење Мозок,Брзо Полнење на Телефонот Полначот Кабел Компатибилен со Huawei Xiaomi-Црна
  • Обновено

100cm Тип-C Плетенка Кабел за Податоци,Супер Брзо Полнење Мозок,Брзо Полнење на Телефонот Полначот Кабел Компатибилен со Huawei Xiaomi-Црна

DEN 287.76

Поради фината изработка, што е интегриран и здрав.Со најлон жица технологијата, тоа се издржливи и отпор

Marg USB Конектор за Кабел за Полнење Кабелот за Beyution Bluetooth Слушалки Безжични Слушалки BT513 Мобилен Мобилен Телефон Лаптоп
  • Обновено

Marg USB Конектор за Кабел за Полнење Кабелот за Beyution Bluetooth Слушалки Безжични Слушалки BT513 Мобилен Мобилен Телефон Лаптоп

DEN 1730.40

⭐【КАРАКТЕРИСТИКИ】 : Специјален дизајн и висок квалитет на материјалите се осигура дека адаптер се чув