• Обновено
Микроскоп Камера, CMOS Камери Богата Функции, во Реално Време Слика за Win7

Микроскоп Камера, CMOS Камери Богата Функции, во Реално Време Слика за Win7

DEN 259.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Примена : камерата поддржува за win XP, за win7, за win8, за win10 погоре, на Vista, и има силна флексибилност.USB Излезна Моќност : USB излезна моќ, стандардна висока брзина 2.0 интерфејс на сликата сензор 1/2.5 во, и има силна флексибилност.Јасна Слика : 5.0 ПРАТЕНИК USB дигитален микроскоп камера има висока резолуција и овозможува јасни слики, кој е исто така лесно да се користи.На електронски Микроскоп : Може да се поврзани со некоја традиционална микроскоп, и традиционалните микроскоп може да се конвертира во електрон микроскоп веднаш, со богата функции.Во реално време Слика : Индустриски CMOS камера, која може да се прикаже реално време слика директно на било VGA монитор или проектор, и е лесно да се инсталира.Функција : 1. На електронски Микроскоп : Може да се поврзани со некоја традиционална микроскоп, и традиционалните микроскоп може да се конвертира во електрон микроскоп веднаш, со богата functions2. USB Излезна Моќност : USB излезна моќ, стандардна висока брзина 2.0 интерфејс на сликата сензор 1/2.5 во, и има силна versatility3. Јасна Слика : 5.0 ПРАТЕНИК USB дигитален микроскоп камера има висока резолуција и овозможува јасни слики, кој е исто така лесно да се use4. Во реално време Слика : Индустриски CMOS камера, која може да се прикаже реално време слика директно на било VGA монитор или проектор, и е лесно да се install5. Примена : камерата поддржува за win XP, за win7, за win8, за win10 погоре, на Vista, и има силна versatility How да се Користат : 1. Не се одвива во средина која е премногу корозивен, влажни и висок temperature2. Ве молиме снабдување со енергија според оперативен напон, со користење на други напони може да предизвика пожар и damage Specification : Предмет Тип : Микроскоп Camera Material : ABSUses : Широко се користат за microelectronics, калапи, точноста машини, накит, часовници, додатоци, отпечатоци идентификација, билет за идентификација, печатење, мобилен телефон на поправка, археологија, училиште наставата и на други полиња, особено погоден за следење на појавата микроструктурата на големите објекти.Материјал : ABSColour : Black Interface : USB2.0 Picture Формат : JPEG, BMPSensor Тип и Големина на : MT9 P001, 1/2.5 Вистинска Боја CMOSPixels Големина : 2.2 um x 2.2 um Frame го Оценувате : (MJPG) 2592 x 1944 во 12 FPS, 2048 x 1536 на 15 FPS, 1920x1080 на 15 FPS, 1600x1200 на 15 FPS, 1280x720 на 15 FPS, 1280x96.

Кон својствата

Item Type:
Microscope Camera
Material:
ABS
Uses:
Widely used for microelectronics, molds, accuracy machinery, jewelry, watches, accessories, fingerprint identification, ticket identification, printing, mobile phone repair, archaeology, school teaching and other fields, especially suitable for observing the appearance microstructure of large objects.
Material:
ABS
Colour:
Black
Interface:
USB2.0
Picture Format:
JPEG, BMP
Sensor Type and Size:
MT9P001, 1/2.5in True Colour CMOS
Pixels Size:
2.2um x 2.2um
Frame Rate:
(MJPG) 2592 x 1944 at 12FPS, 2048x1536 at 15FPS, 1920x1080 at 15FPS, 1600x1200 at 15FPS, 1280x720 at 15FPS, 1280x96

Најдобри предлози во категоријата

Електронски Зголемување на Камерата 4.3 Инчен Зголемувачот 1080P Микроскоп Индустриски Инструмент со Леќа, Оптички Големина 1/6in
 • Обновено

Електронски Зголемување на Камерата 4.3 Инчен Зголемувачот 1080P Микроскоп Индустриски Инструмент со Леќа, Оптички Големина 1/6in

DEN 316.80

Индустриски дигитален микроскоп, 4,3инчен highdefinition екран за појасно прикажување.Сврти ја осветленоста на

Корисни Микроскоп USB Микроскоп Дигитален Микроскоп Мини Рачни Микроскоп Камера Зголемувачот за Деца Студентите Возрасни Мулти-употреба
 • Обновено

Корисни Микроскоп USB Микроскоп Дигитален Микроскоп Мини Рачни Микроскоп Камера Зголемувачот за Деца Студентите Возрасни Мулти-употреба

DEN 314.40

Овој микроскоп е многу погодна како роденденски подарок за децата.USB микроскоп може да се користи за кол

JF-XUAN Мега Пиксели 1000X 8 LED Дигитален Микроскоп USB Endoscope Камера Microscopio Зголемувачот Електронски Стерео (Боја : 15X)
 • Обновено

JF-XUAN Мега Пиксели 1000X 8 LED Дигитален Микроскоп USB Endoscope Камера Microscopio Зголемувачот Електронски Стерео (Боја : 15X)

DEN 2054.40

1000 X Дигитален Микроскоп Камера 8 LED Microscopio USB Дигитални Trinocular Став Electronica Biologico Лемење Микроскоп Стојат Micr

XUXUWA HDMI 1080P VGA Индустриски Дигитален Видео Микроскоп Камера +100X 180X 300X В Гората Леќа+56 LED Прстен Светлина Компатибилни
 • Обновено

XUXUWA HDMI 1080P VGA Индустриски Дигитален Видео Микроскоп Камера +100X 180X 300X В Гората Леќа+56 LED Прстен Светлина Компатибилни

DEN 1605.60

Wyприклучокstart.Стока 1080 P 1 / 2.7$86.99 Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере пр

WUYUESUN 48MP 1080P 2К USB HDMI Електронски Дигитални Индустриски Видео Микроскоп Камера 180X 300X В Гората Леќа 56 LED Светло (Зголемување
 • Обновено

WUYUESUN 48MP 1080P 2К USB HDMI Електронски Дигитални Индустриски Видео Микроскоп Камера 180X 300X В Гората Леќа 56 LED Светло (Зголемување

DEN 799.20

Функција:.Слика Пиксели : 48 M.ТФКартичка : Видео Рекордер.Ви благодариме за изборот на нашите производи.�

HAYEAR 16MP HD 1080P HDMI USB Електронската Индустрија со Висока Дефиниција Микроскоп Камера +150X Зголемување на Леќата+ Преносни
 • Обновено

HAYEAR 16MP HD 1080P HDMI USB Електронската Индустрија со Висока Дефиниција Микроскоп Камера +150X Зголемување на Леќата+ Преносни

DEN 3393.36

Висок квалитет, со висока резолуција, јасна слика, тоа е издржлив и има долг животен век.Видео излез : full h

HNBMC 1600X HD Електронски Дигитален Микроскоп Рачни USB Зголемувачот 8 Бела LED Светилки Мулти-Ниво на Дигитален Зум за Win XP/7
 • Обновено

HNBMC 1600X HD Електронски Дигитален Микроскоп Рачни USB Зголемувачот 8 Бела LED Светилки Мулти-Ниво на Дигитален Зум за Win XP/7

DEN 1401.60

Ако имате проблеми со производот кој сте го добиле, ве молиме контактирајте со нас на прво време, ние ќе �

ATYTY Професионален Рачен USB Дигитален Микроскоп 500X 2MP Електронски Endoscope Прилагодливи 8 LED Зголемувачот Камера со Стојат
 • Обновено

ATYTY Професионален Рачен USB Дигитален Микроскоп 500X 2MP Електронски Endoscope Прилагодливи 8 LED Зголемувачот Камера со Стојат

DEN 4314.48

1000 / 500 пати зголемување, чекор по чекор прилагодување, во реално време мерење на софтвер надарени.USB2...

7 инчен LCD Дигитален Микроскоп USB со 32G ТФ-Картичка,Батерија на Преносни Камера Микроскоп со Метални Стојат, 1200X Зголемување
 • Обновено

7 инчен LCD Дигитален Микроскоп USB со 32G ТФ-Картичка,Батерија на Преносни Камера Микроскоп со Метални Стојат, 1200X Зголемување

DEN 2399.76

7 Инчен LCD Дисплеј : Нашата паричка микроскоп е дизајнирана со LCD Дигитален Дисплеј, а 12 MP УлтраПрецизен Ф�

ZHGYD Мултифункционален Дигитален LCD Десктоп Микроскоп Преносни 4.3 инчи HD Електронски Биолошки Микроскоп Двојно Напојување на
 • Обновено

ZHGYD Мултифункционален Дигитален LCD Десктоп Микроскоп Преносни 4.3 инчи HD Електронски Биолошки Микроскоп Двојно Напојување на

DEN 2160.00

Со вградена литиум батерија, може да работи континуирано за 4 часа 4.3 инчи HD LCD дисплеј, кој е погодно да с�

широко и рамно поле на гледање Микроскоп Инструмент, флексибилни Микроскоп, за експеримент индустриски заварување Поправка Лемење
 • Обновено

широко и рамно поле на гледање Микроскоп Инструмент, флексибилни Микроскоп, за експеримент индустриски заварување Поправка Лемење

DEN 1392.00

Флексибилен за Да Работат : Сигурен перформанси помага USB микроскоп флексибилни за работа, удобен и прак

LIMEI-ЗЕН Микроскоп Надградба 36MP FHD 2К 1080P 60FPS HDMI USB Дигитални Индустриски В Гората Видео Микроскоп Камерата на Телефонот
 • Обновено

LIMEI-ЗЕН Микроскоп Надградба 36MP FHD 2К 1080P 60FPS HDMI USB Дигитални Индустриски В Гората Видео Микроскоп Камерата на Телефонот

DEN 415.20

Додатоккрај.Нашата компанија има добра гаранција за квалитет систем и попродажбата на услугата систем.

KOPPACE 3.5 X-180X Trinocular Стерео Мобилен Телефон на Поправка Микроскоп 2 Милиони Пиксели Микроскоп Камера 13.3 инчен Екран
 • Обновено

KOPPACE 3.5 X-180X Trinocular Стерео Мобилен Телефон на Поправка Микроскоп 2 Милиони Пиксели Микроскоп Камера 13.3 инчен Екран

DEN 2639.76

Боја на вредноста : R, G и B се независни и прилагодлив.Баланс на белата боја регулатива : Еден копче за пос�

XMSH Микроскоп Додатоци Комплет за Возрасни Микроскоп 1000X 600X Камера Зголемена Зголемувачот Стојат Додаток (Боја : 600X Микроскоп
 • Обновено

XMSH Микроскоп Додатоци Комплет за Возрасни Микроскоп 1000X 600X Камера Зголемена Зголемувачот Стојат Додаток (Боја : 600X Микроскоп

DEN 2116.56

Ова е континуиран зум дигитален микроскоп, и има широк спектар на набљудувања.Од 1 до 1000 пати зголемувањ�

Инструмент Дигитални 8 Бела LED Светла 5MP 500X Микроскоп Професионален за Затворен за Лабораторија со Кревање Поддршка Заградата
 • Обновено

Инструмент Дигитални 8 Бела LED Светла 5MP 500X Микроскоп Професионален за Затворен за Лабораторија со Кревање Поддршка Заградата

DEN 1620.00

Со помош на кревање заграда, на висина може да се прилагоди, и зум може да се 1500 X континуирано.Поддршка н�

USB Дигитален Микроскоп 40 до 1000x, 8 LED Рачни Зголемување Endoscope Камера со OTG Адаптерот и Метал Стојат, Компатибилен со Android,
 • Обновено

USB Дигитален Микроскоп 40 до 1000x, 8 LED Рачни Зголемување Endoscope Камера со OTG Адаптерот и Метал Стојат, Компатибилен со Android,

DEN 599.76

【8 LED светла изграденаво】USB Микроскоп нуди 40 X1000x зголемување сооднос.Обезбедува 8 ДИОДА на камера глава�

LCD Дигитален Микроскоп со Polarizer, HD Излез 12MP Дигитални 1200x Зголемување за SMD Лемење Работа Jewelers Колекција Монети
 • Обновено

LCD Дигитален Микроскоп со Polarizer, HD Излез 12MP Дигитални 1200x Зголемување за SMD Лемење Работа Jewelers Колекција Монети

DEN 2639.52

Ексклузивна Технологија микроскоп со polarizer.На polarizer може да анти рефлектира светлината и ќе го направи �

XuuSHA Рачни Дигитален Микроскоп Додатоци 800TVL 1/3 Индустрија Дигитален Видео Микроскоп Камера КС В Гората Леќа Микроскоп Додатоци
 • Обновено

XuuSHA Рачни Дигитален Микроскоп Додатоци 800TVL 1/3 Индустрија Дигитален Видео Микроскоп Камера КС В Гората Леќа Микроскоп Додатоци

DEN 1827.84

Сензор : CCD,1 / 3 инч 800(TVL) линии Дефиниција 800 Llines Дефиниција (PAL).BNC Излез.Боја : Color.Net тежина : 218g.Напојување о

RTHUUW Професионални Дигитални Електронски Микроскоп 4.3 Инчен Голема База LCD Дисплеј 8MP 1-1000X Континуирано Засилување Зголемувачот
 • Обновено

RTHUUW Професионални Дигитални Електронски Микроскоп 4.3 Инчен Голема База LCD Дисплеј 8MP 1-1000X Континуирано Засилување Зголемувачот

DEN 8035.92

Ова е континуиран зум дигитален микроскоп, и има широк спектар на набљудувања.Од 1 до 1000 пати зголемувањ�