• Обновено
Atomos Шиноби 7 инчен 4K 2200nit HDMI/SDI Про Видео/Фото Следи NP-F750 Батерија, Полнач, Ткаенина за Чистење Пакет (ATOMSHB002)

Atomos Шиноби 7 инчен 4K 2200nit HDMI/SDI Про Видео/Фото Следи NP-F750 Батерија, Полнач, Ткаенина за Чистење Пакет (ATOMSHB002)

DEN 16776.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

GADGET WAZE ПАКЕТ ВКЛУЧУВА 4 ПРЕДМЕТИ СИТЕ НОВИ ОБЈЕКТИ СО СИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ СНАБДЕНИ ДОДАТОЦИ + ПОЛН САД ГАРАНЦИИ.Atomos Шиноби 7" Следење Вклучува : Vidpro Моќ 2000 NP-F750 Батерија - AC/DC Конектор - Екран Ткаенина за Чистење. 7" 1920 x 1200 екран осетлив на допир Екран со 2200 cd/m Светлината. 4 K60 2.0 HDMI In/Out, 2 K60 3 G-SDI Во/Од / HDMI/SDI Крстот Конверзија. 10-Стоп Динамички Опсег / Поддржува голем Број на Дневник Формати.Шиноби 7" 4 K HDMI/SDI Следи од Atomos.Ова се 7" on-камерата ги следи карактеристики на 1920 x 1200 10-малку FRC IPS дисплеј со светлината на 2200 cd/m2, што го прави погоден за употреба во двете надворешни и внатрешни услови.Оваа поголеми модел подобрува и на оригиналниот Шиноби како што додава 3 G-SDI текст и јамка излез до 2 K60, 2.0 HDMI влез и јамка излез до 4 K60, јачина на крстот конверзија, камера контрола порта, dual L-серија батеријата слотови, и идните можности со својот вграден USB и RJ45 пристаништа.Екранот на допир Шиноби 7 работи најновите Atom OS фирмверот дека карактеристики различни од екранот анализа на алатки како што се мулти-обемот ставови, изложеност, кадрирање, фокус помогне, бранови, RGB парада, и хистограм tools.Тоа, исто така, има SDI картичка внесување на текст за да се вчита сопствени 3 D LUTs, и тоа ги поддржува SDR и HDR гледање.На Atom HDR дисплеј технологија ви овозможува точно да се следат најавите гама снимки, без да го видите станот, се мијат надвор слики или да користите LUT за да се компресира на динамички опсег и боја простор.Мониторот ги поддржува популарна дневник формати од Sony, на Canon, Panasonic, ARRI, ЦРВЕНО, и JVC камери.Таа, исто така поддржува камера за контрола на користење на своите 2,5 mm контрола порта и изборни кабли, и тоа во моментов поддржува контрола на Z CAM Е2 серија на кино камери.Изградени да издржат rigors на производство, Шиноби 7 одликува со лесна шасија и овластувања од двојна L-серија батеријата плоча или користење вклучени адаптер.Ексклузивно Gadget Waze Комплет вклучува NPF750 Батерија, Полнач И Ткаенина за Чистење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

SHYPT 3.2 Инчен Безжична Видео Бебе Монитор Висока Резолуција Бебе Nanny Безбедносна Камера Ноќ Визија Температура Следење
 • Обновено

SHYPT 3.2 Инчен Безжична Видео Бебе Монитор Висока Резолуција Бебе Nanny Безбедносна Камера Ноќ Визија Температура Следење

DEN 6385.44

3.2 инчен екран, 750m Ah батеријата, инфрацрвена светлина е високомоќ светлина, додадете руски јазик.Додаден

FEELWORLD LUT7S ПРО 7 Инчен Ултра Светла 2200nits dslr фото Камера Областа Следи 3D LUT Екран на Допир за HDR со Бранови F970 Надворешна
 • Обновено

FEELWORLD LUT7S ПРО 7 Инчен Ултра Светла 2200nits dslr фото Камера Областа Следи 3D LUT Екран на Допир за HDR со Бранови F970 Надворешна

DEN 9119.76

Системот прво ќе го признае SDкартичката (1) Не SDкартичката не се признаваат : Ќе поттикне "пристап не успе

LWKBE 3.2 HD Дисплеј на Видео Бебе Монитор со Ноќ Визија и Топлинска Монитор, 850 ft Опсег, двонасочна Аудио, Еден Клик Зум, Идеален
 • Обновено

LWKBE 3.2 HD Дисплеј на Видео Бебе Монитор со Ноќ Визија и Топлинска Монитор, 850 ft Опсег, двонасочна Аудио, Еден Клик Зум, Идеален

DEN 2860.08

СТАБИЛНА ИНФРАРЕД НОЌ ВИЗИЈА : Ова видео бебе монитор има 8 инфрацрвени светла ,поддржува синхрони прено

Atomos Нинџа V 5 4K HDMI Снимање Следи со МД Сина SSDmini (1TB) од Суштинско значење Пакет – Вклучува: 2X Литиум-Јонска Батерија
 • Обновено

Atomos Нинџа V 5 4K HDMI Снимање Следи со МД Сина SSDmini (1TB) од Суштинско значење Пакет – Вклучува: 2X Литиум-Јонска Батерија

DEN 17976.00

1920 x 1080 екран осетлив на допир на Екранот; 10Малку Надворешните Видливи Монитор 4 K 2.0 HDMI Влез / Излез; Поддр�

GUAZI ПРОДАВНИЦА 2021 Младата Безжични Дигитални Следи Видео Бебе Монитор со Далечинско Пан/Навалување/Зум, Широк Агол Леќа,VOX Функција,Температура
 • Обновено

GUAZI ПРОДАВНИЦА 2021 Младата Безжични Дигитални Следи Видео Бебе Монитор со Далечинско Пан/Навалување/Зум, Широк Агол Леќа,VOX Функција,Температура

DEN 1439.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Видео Бебе Монитор - Безжичен Бебе Монитор со Камера и Аудио, дво-Насочно Зборува Бебе Спогодба Nanny Камера Младата Видео Монитор
 • Обновено

Видео Бебе Монитор - Безжичен Бебе Монитор со Камера и Аудио, дво-Насочно Зборува Бебе Спогодба Nanny Камера Младата Видео Монитор

DEN 2294.40

【ВИДЕО БЕБЕ МОНИТОР】Го поддржува дваначин спогодба, температура на екранот, и на репродукцијата на му�

Бебе Монитор, Babysense 4.3 Split Екран, Видео Бебе Монитор со Две Камери и Аудио, Далечински PTZ, 960ft Опсег (Отворен Простор),
 • Обновено

Бебе Монитор, Babysense 4.3 Split Екран, Видео Бебе Монитор со Две Камери и Аудио, Далечински PTZ, 960ft Опсег (Отворен Простор),

DEN 3599.76

ИМААТ ЧУВСТВО НА СМИРЕНОСТ знаејќи вашиот мал ангел е безбедно и звук со 4.3" со висок квалитет на СПЛИТ Е�

3.5 Во 2X Зум Бебе Видео Монитор Безжична Температура Следење Инфраред За Родителите Nanny Следи Родителите За Дадилка
 • Обновено

3.5 Во 2X Зум Бебе Видео Монитор Безжична Температура Следење Инфраред За Родителите Nanny Следи Родителите За Дадилка

DEN 2752.56

Дигиталното Следење Безжична Hd Фотографии3.5Инчен Lcd Монитор И 2.4 Ghz Безжична Технологија, Зачестеноста П

Преносни Бебе Монитор, Температура Следење Бебе Монитор Долга Низа Спогодба Зборуваме за Автомобил за Надворешна употреба за Дома(2)
 • Обновено

Преносни Бебе Монитор, Температура Следење Бебе Монитор Долга Низа Спогодба Зборуваме за Автомобил за Надворешна употреба за Дома(2)

DEN 2395.20

Будилник : Овој безжичен бебе монитор поддржува аларм функција, и можете да го поставите алармот во след

SMALLHD Инди 7-Камерата ги Следи со 7-Инчен LCD екран осетлив на допир во Комплет со Teradek Гром 4K LT 1500 Безжичен Предавател
 • Обновено

SMALLHD Инди 7-Камерата ги Следи со 7-Инчен LCD екран осетлив на допир во Комплет со Teradek Гром 4K LT 1500 Безжичен Предавател

DEN 8626.80

Инди 7 и Гром 4 K LT 1500 : Овој пакет вклучува Small HD Инди 7камерата ги следи со Teradek Гром 4 K LT 1500 безжична видео п

Pwshymi Безжични Дигитални Бебе Монитор Температура на Екранот Музика Функција Видео Бебе Монитор 100‑240V за Бебе(American Standard
 • Обновено

Pwshymi Безжични Дигитални Бебе Монитор Температура на Екранот Музика Функција Видео Бебе Монитор 100‑240V за Бебе(American Standard

DEN 2246.16

ПЛАСТИЧНИ + ЕЛЕКТРОНСКИ КОМПОНЕНТИ МАТЕРИЈАЛ Бебе монитор е изработен од пластика + електронски компон�

Замена на Батеријата за Лето Бебе Допир 02004 Слим & Безбедна 02804 Слим & Безбедна 02800 Универзална Дополнителна Батерија Најдобар
 • Обновено

Замена на Батеријата за Лето Бебе Допир 02004 Слим & Безбедна 02804 Слим & Безбедна 02800 Универзална Дополнителна Батерија Најдобар

DEN 2004.00

1 Целосно Компатибилен со Бебе Допир 02004 Слим & Безбедна 02804 Слим & Безбедна 02800 Универзална Дополнителна �