• Обновено
Timken 99600TD Заострените Ролери Лого, Двоен Конус, Стандард Толеранција, Конусни Понесе, Челик, Инчен, 6.0000 ID, 4.7500 Ширина

Timken 99600TD Заострените Ролери Лого, Двоен Конус, Стандард Толеранција, Конусни Понесе, Челик, Инчен, 6.0000 ID, 4.7500 Ширина

DEN 1723.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Едно парче двоен конус (внатрешен прстен) се поврзува со еден чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен двоен конус заострените ролери имајќи.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Оваа Timken 99000 Серија едно парче двоен конус со еден печат челик кафез натпревари со две еден чаши (се продава одделно) за да го соберете во комплетна двоен конус заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Овој конус е исти со чаши врз основа на товарот дека имајќи треба да се поддржи, и ако имајќи потреби радијална внатрешни дозвола да се приспособат на термичка експанзија.Овој двоен конус собранието останува стабилна под температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 250 степени F), и е направен од Timken е високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Печат челик кафези се спречи ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, овој двоен конус собранието има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Оваа заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.Спецификации Met Tapered валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

XiKe 1 Сет Одговара за 25mm Оски Приколка Тркала Центар Лагери за Полнење, 30205 Лежишта и Печат ТЦ 30x52x10mm, Ротари Тивка Голема
 • Обновено

XiKe 1 Сет Одговара за 25mm Оски Приколка Тркала Центар Лагери за Полнење, 30205 Лежишта и Печат ТЦ 30x52x10mm, Ротари Тивка Голема

DEN 407.76

✔ Предност Ротирачки тивко и со голема брзина, високо квалитетни хром челик лежишта се солиден и издрж�

Хардвер Мелење Машина 50Pcs 3.175 mm HRC55 2F Солидна Карбид Заострените Топката Крајот Мелење Машина Малку Cnc Мелење Машина Коси
 • Обновено

Хардвер Мелење Машина 50Pcs 3.175 mm HRC55 2F Солидна Карбид Заострените Топката Крајот Мелење Машина Малку Cnc Мелење Машина Коси

DEN 8477.04

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висок к

Timken HM256849D Заострените Ролери Лого, Двоен Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 11.8125 ID, 3.2500
 • Обновено

Timken HM256849D Заострените Ролери Лого, Двоен Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 11.8125 ID, 3.2500

DEN 312.00

Едно парче двоен конус (внатрешен прстен) се поврзува со еден чаши (надворешниот прстени, се продава одд�

Timken 28995 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.4700 ID, 1.0000 Ширина
 • Обновено

Timken 28995 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 2.4700 ID, 1.0000 Ширина

DEN 1639.20

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

Timken 3378 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 1.4365 ID, 1.1960 Ширина
 • Обновено

Timken 3378 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 1.4365 ID, 1.1960 Ширина

DEN 3215.28

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

Хардвер Мелење Машина 2pc HRC55 Д3.175-D6mm Заострените Топката Крајот Мелница Со Волфрамово Карбид Слој Заострените Заострените
 • Обновено

Хардвер Мелење Машина 2pc HRC55 Д3.175-D6mm Заострените Топката Крајот Мелница Со Волфрамово Карбид Слој Заострените Заострените

DEN 992.16

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Алатка�

TIMKEN 32011,1 Компјутери Заострените Ролери Имајќи Собранието - 55 mm Понесе, 90 mm OD, 23 мм Конус Ширина, Имајќи Тркала
 • Обновено

TIMKEN 32011,1 Компјутери Заострените Ролери Имајќи Собранието - 55 mm Понесе, 90 mm OD, 23 мм Конус Ширина, Имајќи Тркала

DEN 1172.88

*Комплетна конус и купот на собранието Челичен кафез рамномерно простори ролки за намали триењето,вибр�

Timken 26282D Заострените Ролери Стапка, Двојно Првенство, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 2.8125
 • Обновено

Timken 26282D Заострените Ролери Стапка, Двојно Првенство, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 2.8125

DEN 955.20

Едно парче двојно првенство (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија,

Timken 18337B Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Flanged надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.3750 надворешен
 • Обновено

Timken 18337B Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Flanged надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 3.3750 надворешен

DEN 3874.32

Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно)

Timken 74850 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 8.5000 Надворешен
 • Обновено

Timken 74850 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно Надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 8.5000 Надворешен

DEN 2304.00

Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно)

Timken 55437 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство, Челик, Инчен, 4.375 Надворешниот Дијаметар, 0.8125 Купот Ширина
 • Обновено

Timken 55437 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство, Челик, Инчен, 4.375 Надворешниот Дијаметар, 0.8125 Купот Ширина

DEN 727.20

Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно)

Timken HM231136 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 5.6250 ID, 2.2300 Ширина
 • Обновено

Timken HM231136 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 5.6250 ID, 2.2300 Ширина

DEN 1999.20

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

ПЕДЕРОТ 32213A Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Стандард Толеранција, Метрички, 65 mm ID, 120mm OD, 32.75 mm Ширина,
 • Обновено

ПЕДЕРОТ 32213A Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Стандард Толеранција, Метрички, 65 mm ID, 120mm OD, 32.75 mm Ширина,

DEN 2304.00

Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосн

Timken HH228349 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 5.0000 ID, 3.2500 Ширина
 • Обновено

Timken HH228349 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 5.0000 ID, 3.2500 Ширина

DEN 222.96

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

Timken 27689 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 3.2813 ID, 1.0000 Ширина
 • Обновено

Timken 27689 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 3.2813 ID, 1.0000 Ширина

DEN 391.20

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

SpeTool CNC Рутер Битови Резба 8 Компјутери Поставени за Дрво Детали Профил V Ритам Гравирање Солидна Карбид 1/4 Инчи месо тело
 • Обновено

SpeTool CNC Рутер Битови Резба 8 Компјутери Поставени за Дрво Детали Профил V Ритам Гравирање Солидна Карбид 1/4 Инчи месо тело

DEN 1375.20

Резба битови колекции на Заострените Топката Носот, Спирала, Конус Крајот Мелница Машина.За CNC,Гравирањ�

Timken H247535 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 7.8750 ID, 4.4375 Ширина
 • Обновено

Timken H247535 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 7.8750 ID, 4.4375 Ширина

DEN 216.72

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

Othmro 30202 Заострените Ролери Имајќи Конус со Куп, 15mm Внатрешен Дијаметар 35mm OD 12mm Дебелина на Товарни Приколки 2 Компјутери
 • Обновено

Othmro 30202 Заострените Ролери Имајќи Конус со Куп, 15mm Внатрешен Дијаметар 35mm OD 12mm Дебелина на Товарни Приколки 2 Компјутери

DEN 220.56

30202 Големина : 15mm Внатрешен Дијаметар 35mm надворешен Дијаметар 12mm Дебелина 16000 r / m ограничена брзина.Напр�

Timken 493D Заострените Ролери Стапка, Двојно Првенство, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 5.3750
 • Обновено

Timken 493D Заострените Ролери Стапка, Двојно Првенство, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 5.3750

DEN 4647.60

Едно парче двојно првенство (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија,