• Обновено
Il Mio Dado Funghi Porcini Бујон Коцки, Porcini Печурки 10-Коцки Кутии, 10g Секоја Коцка Пакување од 2

Il Mio Dado Funghi Porcini Бујон Коцки, Porcini Печурки 10-Коцки Кутии, 10g Секоја Коцка Пакување од 2

DEN 640.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Употреба на бујон коцки да им даде на вашите јадења богат и полн вкус.Без конзерванси, без бои, не хидрогенизирани масти, глутен СЛОБОДНИ, со iodized сол. "Деликатна" : совршен за повеќето префинет вкус.Секој бујон коцка тежи 10 грама (0.35 унци) и е наменет да се користи за половина литар вода.Произведено во Италија, италијански Пакување - Вкупно грофот : 20 коцки.За совршен супа од секојдневниот : додадете бујон коцка во 500ml (16.9 течност унци) на вода и донесе на зоврие.За да додадете вкус вашиот рецепти, само додадете една бујон коцка, додека готвење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Гурманските Chesnok Црвен Лук Светилки Тешко Вратот - 4 Светилки - Лук Да се Засади За Падот Садење - Не-ГМО Органски Одгледувани
  • Обновено

Гурманските Chesnok Црвен Лук Светилки Тешко Вратот - 4 Светилки - Лук Да се Засади За Падот Садење - Не-ГМО Органски Одгледувани

DEN 503.76

Лесно да расте и жетвата.Голем дегустација здрави.Органски, Преданија, НеГМО.Добро за здрава и готвење.Н

Burpee Cymbopogon Citratus 10 Мулти Пелети По Пакет | Не-ГМО, Садење Lemongrass Семиња | Лесно да Расте Кулинарска Билка | Светла,
  • Обновено

Burpee Cymbopogon Citratus 10 Мулти Пелети По Пакет | Не-ГМО, Садење Lemongrass Семиња | Лесно да Расте Кулинарска Билка | Светла,

DEN 875.76

БИЛКА ГРАДИНА ОМИЛЕНИ : Cymbopogon citratака lemongrass, е лесно да расте трева со свеж мирис на лимон.Додава светла, ci

Тајландски Топла Украсни Топла Пиперки Семе (20+ Семиња) | Не ГМО | Зеленчук Овошје Билка Цветни Семиња, за Садење | Home Стаклена
  • Обновено

Тајландски Топла Украсни Топла Пиперки Семе (20+ Семиња) | Не ГМО | Зеленчук Овошје Билка Цветни Семиња, за Садење | Home Стаклена

DEN 71.76

Посееш семето во затворена просторија 4 недели пред последниот мраз.Растенијата 1 / 4" длабоко.Вода и сонц