• Обновено
Идеални Електрични 35-052 Кабел Машина - 9.5 во, бајпас Машина Ножеви Жица Алатка за Сечење за 2/0 Бакар, Алуминиум 4/0

Идеални Електрични 35-052 Кабел Машина - 9.5 во, бајпас Машина Ножеви Жица Алатка за Сечење за 2/0 Бакар, Алуминиум 4/0

DEN 839.52
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Жица Машина : оваа алатка најчесто се користи во електрични аранжмани за да се намали 2/0 бакар и 4/0 алуминиумски жици.Електрични алатка со by-pass машина ножеви помага да се обезбеди помазна и полесно се сече.Тешко се Изгради : овој кабел машина со капка-фалсификувани, високо-јаглероден челик изградба обезбедува дополнителна сила за индустриска употреба.Оваа солиден и прецизни алатка треба помалку ре-острат и обезбедува долготрајна своите перформанси.Подобрена Контрола : дизајниран да овозможи професионални резултати за секојдневна употреба, оваа алатка за сечење испорачува животниот век на квалитетот употреба.Текстура ПВЦ костец обезбеди супериорна удобност, функционалноста, и подобрена контрола за комерцијална употреба.Точни Намалувања : прецизност земјата, појачани сечење на рабови обезбеди точни прекини без кабел нарушување.На натопена топла рачки обезбеди цврста контрола за секојдневна комерцијална употреба.Спецификација на производот : 9.5 во.долго ИДЕАЛНИ Електрични Кабел Машина е опремена со текстура ПВЦ костец и со-да помине машина ножеви.ИДЕАЛНИ Електрични Натопена-Зафат Кабел Машина е дизајниран да ви помогне да ги заврши секојдневните кабел сечење задачи.Капка-фалсификувани високо-јаглероден челик машина имаат дополнителна сила бајпас машина ножеви со појачани сечење на рабови за да обезбеди точни парчиња без да го нарушуваат на кабли.Овој кабел машина обезбедува голема сечење моќ за комерцијални и тешки-должност апликации.Оваа алатка најчесто се користи за сечење 2/0 бакар и 4/0 алуминиумски жици.Текстура ПВЦ натопена костец обврзници на челик рачки за време на потопување процес, обезбедување на единствен облик, оптимална лепливоста, и совршена форма.ПВЦ натопена се справува обезбеди супериорна удобност и подобра контрола. • Big Kahuna Кабел Машина. • Долга Рака Кабел Машина. • Ratcheting Кабел Машина. • Изолирани Кабел Машина.Ј.Валтер Бекер, основачките принципи остануваат водечката сила зад нашите партнерства со водечките дистрибутери, држава на уметноста испорака систем целиот свет, и различни оперативни бенефиции дизајниран за да заштедите време и пари.Беа горди на начинот на кој ние работиме, и секогаш биле.На работа не ние преку ИДЕАЛНИ Електрични е само уште еден начин ние градиме еден ИДЕАЛЕН свет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

SITAILI Мултифункционален Жица Разделување Клешти Crimper Кабел Машина, Жица Striper, Машина Stripper, Crimper Клешти со Не се Лизга
  • Обновено

SITAILI Мултифункционален Жица Разделување Клешти Crimper Кабел Машина, Жица Striper, Машина Stripper, Crimper Клешти со Не се Лизга

DEN 1125.60

1 Тоа не само што може да се подели на жица, но, исто така, се сече жица, се сече жица, се сече жица, менгеме �

Hakko те-то TRR-58-G Макро Мека Жица Машина, Рамна Намали, 3.0 mm Појачани Јаглероден Челик Изградба, HRC 58, 21-Степен Аглеста Вилица,
  • Обновено

Hakko те-то TRR-58-G Макро Мека Жица Машина, Рамна Намали, 3.0 mm Појачани Јаглероден Челик Изградба, HRC 58, 21-Степен Аглеста Вилица,

DEN 528.00

На Hakko тето TRR58G флешнамалување на среден мекажица машина има 14mm долга вилица се постави во 21степен агол �

Мулти-Функционални Жица Разделување Клешти Crimper Кабел Машина, Свиткување И Сечење На Проводници, Професионалец Со Жица Stripper
  • Обновено

Мулти-Функционални Жица Разделување Клешти Crimper Кабел Машина, Свиткување И Сечење На Проводници, Професионалец Со Жица Stripper

DEN 407.76

1 Еден Намали За Повеќе намени : Тоа не само што може да се подели на жица, но, исто така, се сече жица, се ск

Жица Stripper, Лонгитудинални, Кабел Машина Носат-отпорни на корозија за Сечење Нерѓосувачки Челик, Цевки за Сечење Алуминиум за
  • Обновено

Жица Stripper, Лонгитудинални, Кабел Машина Носат-отпорни на корозија за Сечење Нерѓосувачки Челик, Цевки за Сечење Алуминиум за

DEN 1298.16

Големина на ножот може да се прилагоди според големината, погодна за разни видови на кабли.И двете хориз