• Обновено
Satco S9631 6.5 вати; LED R20; 3000K; 107' Зрак се Шири; Средни База; 120 Volts; Dimmable 24-Пакет

Satco S9631 6.5 вати; LED R20; 3000K; 107' Зрак се Шири; Средни База; 120 Volts; Dimmable 24-Пакет

DEN 2963.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Промена често е голем потфат, па Satco дизајни на производи кои им помагаат на мостот на транзиција.Ние ја направат вистинската работа.На декоративни и дизајн страна, Nuvo тела нудат колекции и еклектична парчиња кои се совршени за станбени проект база на изградба.Ние производство осветлување дека помага retrofit традиционалните тела со нови LED светилки, па земајќи ги предностите на LED бенефиции, без да се инвестира во нови тела и скапи трошоци за работна сила е лесно, и осветлување корисниците можат да ги преземат на новата технологија со темпо што е удобно за нив.Само за тоа каде може да се најдат осветлување може да се најде осветлување решение од Satco|Nuvo.Изграден на традиционалните вредности на лојалност, углед, и напорна работа; и израсна врз принципот на тоа да се биде во можност за снабдување на нашите клиенти со квалитетни производи и ненадмината услуга, нашата над 1,5 милиони квадратни метри на складирање се осигура дека ние сме постојано во состојба да одговори на понудата и побарувачката на осветлување на пазарот.Од кујната острови на отворено осветлување, ние нудиме најголем избор на осветлување во индустријата.Ние постојано се стремиме да се создаде производи кои се одговори на вкупните потреби на клиентите синџир што вклучува монтери, градители, и specifiers, да не зборуваме за реални потреби на крајните корисници низ мноштво на индустрии и апликации.Тоа нуди ненадминлива светлина униформност преку напредно боја за управување со технологија која редови и се меша со LED технологија за поголема боја конзистентност и точното место на Led диоди за доследна и дури и осветлување.Ние сме посветени на нашите клиенти и партнери и да работиме да се осигураме дека нашите силни односи се меѓусебно успешна.Тема и Downlights Тема е низок профил, помага да се создаде драматични светлосни ефекти, отворањето простори, архитектонски детали, заливите и пети-клоци, додека одржување на својата анонимност.И Конец својата ниска профил сврзното линеарна downlights додадете интерес да архитектонски детали, што ја отвора простор и создавање на интрига.Земјоделски Образовни, Здравствени Угостителство Индустриски Мулти-семејството s LED решенија се дизајнирани за да се олесни градител, да обезбеди одржување и оперативни заштеди, сите нудејќи поднесе жалба до потенцијалните патници во рок од естетски и еколошка предвид.За градители обидува да го подигнете на естетски по пониска цена Satco има развиено "изгради-ви-сопствена" архитектонски downlighting осветлување со Satcos Слободата линија." Билка Gildin, Основач на SATCO. "Вие не може да го продаде од празната кошничка.Satco|Nuvo се стреми да се произведуваат високо квалитетни осветлување производи кои го намалуваат трудот време, зачувување на енергија и да понуди премиум вредност на апликацијата сајт со производи кои вклучуваат функции, како photocell и движење сензори, осветлување, кој нуди подобра визуелна привлечност и удобност, подолг живот, и пониски одржување, темно небо, итен опции и повеќе.Додека Satco нуди една од најголемите и расте изборот на новите LED технологии во тела и лампи во индустријата, ние, исто така, се разбере дека преминот од старите технологии на нови технологии, може да се земе време и пари.Satcos downlights нудат пријатна боја температури во овој станбени кујна обезбедување на општи осветлување дека акценти собата без отсјај.За обновена згради, Satcos LED retrofit светилки нудат брз-го поправи алтернативи како и нашите "Quicktrim" retrofits кои покриваат до рабовите на стариот вдлабнати конзерви и други замена опции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

E11 LED Светилки 75-100W Халоген Светилка, Dimmable Висока Осветленост Candelabra База Сијалица 360° Зрак Агол дневна светлина Бела
 • Обновено

E11 LED Светилки 75-100W Халоген Светилка, Dimmable Висока Осветленост Candelabra База Сијалица 360° Зрак Агол дневна светлина Бела

DEN 479.76

★ 4 парчиња E11 LED Dimmable Сијалица со 0100% затемнување на перформанси, која се прилагоди на светилка за да се с

Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица - 150' Кабелот
 • Обновено

Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица - 150' Кабелот

DEN 854.40

VPLHLLEDC1501227L5.15ЦРВЕНА.Направен во САД VPLHLLEDC150 од Ларсон Електроника е ПРЕДВОДЕНА Инспекција Рака Светилка с

YukiHalu A15 LED Светилки, 60W Противвредност, E26 База, 3000K Мека Бела, 7W 600 Lumens 120V, УЛ Наведени, Тавански Вентилатор Светилки,
 • Обновено

YukiHalu A15 LED Светилки, 60W Противвредност, E26 База, 3000K Мека Бела, 7W 600 Lumens 120V, УЛ Наведени, Тавански Вентилатор Светилки,

DEN 311.76

【Совршен LED Сијалица】Водоотпорен, на Инстант, Без топлина, Без треперење, не сина светлина.Многу светли

NASEGNGC Downlights Ултра Тенка Површина Монтирани вградна светилка Led Таванот Кабинет Осветлување 3W 5W 7W AC220V КОЧАН вградна
 • Обновено

NASEGNGC Downlights Ултра Тенка Површина Монтирани вградна светилка Led Таванот Кабинет Осветлување 3W 5W 7W AC220V КОЧАН вградна

DEN 1368.00

NASEGNGC Тоа е многу лесен за употреба и е погодна за многу цели.Повеќе трајни производи за домашна употреба

G9 LED Светилки Би Pin на База 6W G9 База Светилки, 60W Халоген Противвредност, Џакузи Микробранова Светилки за Дома Суета Осветлување
 • Обновено

G9 LED Светилки Би Pin на База 6W G9 База Светилки, 60W Халоген Противвредност, Џакузи Микробранова Светилки за Дома Суета Осветлување

DEN 309.60

【ЗАШТИТА на ОЧИ】 Comzler светилки се исполнат строги тест критериуми, вклучувајќи треперење, strobe, сјајот и

Aukora 5W Led Фрижидер Сијалица, Еквивалент 40w 120v Апаратот Сијалица Водоотпорен дневна светлина Бела 5000K 500LM A15 Фрижидер
 • Обновено

Aukora 5W Led Фрижидер Сијалица, Еквивалент 40w 120v Апаратот Сијалица Водоотпорен дневна светлина Бела 5000K 500LM A15 Фрижидер

DEN 647.76

не трепка и зуењето.фрижидер, замрзнувач.Работа температура : 20℃ 45℃(4℉113℉).Прозрачна : 500lm.биро светилки.

LSXLSD Светла LED Сијалица 4PCS 6W LED светлото на рефлекторите MR16 Осветлување LED Таванот Рефлектори 12V Затемнување Сијалица
 • Обновено

LSXLSD Светла LED Сијалица 4PCS 6W LED светлото на рефлекторите MR16 Осветлување LED Таванот Рефлектори 12V Затемнување Сијалица

DEN 1300.80

Напон 12 V (V).Led светилка извор на светлина тип.Притисни го копчето за префрлување тип.За површина од 10 (м).З

AMZSTAR 3D Огномет Сијалица Ѕвездена Светлина, Крушка E27 AC 85-220V 4W Ретро Lumiled Сијалица Топло Бела Светлина за Празник Божиќ
 • Обновено

AMZSTAR 3D Огномет Сијалица Ѕвездена Светлина, Крушка E27 AC 85-220V 4W Ретро Lumiled Сијалица Топло Бела Светлина за Празник Божиќ

DEN 585.36

ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА ги Зачувува повеќе од 70% енергија.ЕКОПРИЈАТЕЛСКИ LED СВЕТИЛКИ Меркурбесплатно, Без �

T10 Матирано LED Светилки Топло Бела 2700K,Dimmable 6W LED Цевка Lumiled Светилки 60 Вати Противвредност,600LM, E26 Медиум База Крушка
 • Обновено

T10 Матирано LED Светилки Топло Бела 2700K,Dimmable 6W LED Цевка Lumiled Светилки 60 Вати Противвредност,600LM, E26 Медиум База Крушка

DEN 431.76

☀Заштеда на енергија : 6 W Тубуларна led сијалица, го заменува стандардниот 60 W блескаво сијалица, Топло Бе�

LED Боја Промена на Сијалица со Далечински Управувач,10W E26 RGB+бел ден Бела LED Светилки Dimmable со Мемориска Функција,Идеални
 • Обновено

LED Боја Промена на Сијалица со Далечински Управувач,10W E26 RGB+бел ден Бела LED Светилки Dimmable со Мемориска Функција,Идеални

DEN 383.76

【RGB+бел ден Бела】Нашите светилки во комбинација со независни 5700 K дневна светлина Бела чипови и RGB чипов

Ascher Гроздобер LED Lumiled Светилки 6W, Еквивалент 60W, Килибар Топло 2300K, 700 Lumens, Антички Стил ST58 LED Светилки со Вжарено,
 • Обновено

Ascher Гроздобер LED Lumiled Светилки 6W, Еквивалент 60W, Килибар Топло 2300K, 700 Lumens, Антички Стил ST58 LED Светилки со Вжарено,

DEN 1223.76

✔ Ascher Пакет на 12 Единици E26 LED светилки со Вжарено го замени 60 W блескаво сијалица од 6 W LED, спаси над 90% на е

Половина Хром Сијалица Dimmable 6W (Еквивалентно На 60 Вати), ПРЕДВОДЕНА Lumiled Сијалица G25/ G80 Половина Црна Натопена LED Сијалица
 • Обновено

Половина Хром Сијалица Dimmable 6W (Еквивалентно На 60 Вати), ПРЕДВОДЕНА Lumiled Сијалица G25/ G80 Половина Црна Натопена LED Сијалица

DEN 503.76

【Уникатен Disign да се Намали на Сјајот】:свет led lumiled светилки со Половина црна падна капак, Тоа се одразу