• Обновено
SHENYUAN 5pcs ХСС High Speed Челик Чекор Вежба Малку Кобалт Чекор Вежба за Метал Дрво Дупка Машина Core Вежба Малку Исклучителна (Боја : Вежба Малку и Удар)

SHENYUAN 5pcs ХСС High Speed Челик Чекор Вежба Малку Кобалт Чекор Вежба за Метал Дрво Дупка Машина Core Вежба Малку Исклучителна

DEN 1716.24
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Прецизност мелење склони сечилото помага да се обезбеди брзо дупчење, импресивен сечење моќ, и одличен чип отстранување. 1. Ова е Новиот ХСС Челик Голем Чекор Конус Вежба Кобалт Малку Сет Дупка Машина. 2. кој е направен од висок квалитет на ХСС челик, и со Титаниум обложена да се намали триењето и топлина. 3. Тоа е многу погоден за користење за да се намали дупки во различни материјали, вклучувајќи и челик, месинг, дрво, пластика, итн. 4. Тип : Core Вежба Малку.Ве молиме овозможи 1-2mm во големина за мерење на табелата за варијанса поради прирачник за мерење.Вашето задоволство е наша најголема грижа на, ве молиме слободно да не контактирате за било какви прашања и проблеми.Карактеристики : 1. Ова е Новиот ХСС Челик Голем Чекор Конус Вежба Кобалт Малку Сет Дупка Машина.2. кој е направен од висок квалитет на ХСС челик, и со Титаниум обложена да се намали триењето и топлина.3. Тоа е многу погоден за користење за да се намали дупки во различни материјали, вклучувајќи и челик, месинг, дрво, пластика, итн.Спецификација : Тип : Core Вежба Bit Materail : ХСС High Speed Челик, Обложени : Кобалт Големина x Должина x месо тело Кол x месо тело Length3/16-1/2 x Околу 57mm x Околу 6mm x Околу 24mm 1/8-1/2 x Околу 77mm x Околу 6mm x Околу 24mm 1/4-3/4 x Околу 73mm x Околу 9mm x Околу 24mm3/16-7/8 x Околу 77mm x Околу 9mm x Околу 24mm1/4- 1-3/8 x Околу 76mm x Околу 9mm x Околу 24mm Size Вклучувајќи : 3/16-1/2 : 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2"1/8-1/2 : 1/8", 5/32", 3/16", 7/32", 1/4", 9/32", 5/16", 11/32", 3/8", 13/32", 7/16", 15/32", 1/2"1/4-3/4 : 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4"3/16-7/8 : 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8"1/4- 1-3/8 : 1/4", 3/8", 1/2", 5/8", 3/4", 7/8", 1", 1-1/8", 1-1/4", 1-3/8"Пакетот вклучува : 1 Кутија (5pcs) Чекор Вежба Малку Сет.

Кон својствата

Type:
Core Drill Bit
Materail:
HSS High Speed Steel
Coated:
Cobalt
Size x Total Length x Shank Dia x Shank Length :
3/16-1/2 x Approx 57mm x Approx 6mm x Approx 24mm :
1/8-1/2 x Approx 77mm x Approx 6mm x Approx 24mm :
1/4-3/4 x Approx 73mm x Approx 9mm x Approx 24mm :
3/16-7/8 x Approx 77mm x Approx 9mm x Approx 24mm :
1/4- 1-3/8 x Approx 76mm x Approx 9mm x Approx 24mm :
Size Including:
3/16-1/2:
3/16'', 1/4'', 5/16'', 3/8'', 7/16'', 1/2''
1/8-1/2:
1/8'', 5/32'', 3/16'', 7/32'', 1/4'', 9/32'', 5/16'', 11/32'', 3/8'', 13/32'', 7/16'', 15/32'', 1/2''
1/4-3/4:
1/4'', 5/16'', 3/8'', 7/16'', 1/2'', 9/16'', 5/8'', 11/16'', 3/4''
3/16-7/8:
3/16'', 1/4'', 5/16'', 3/8'', 7/16'', 1/2'', 9/16'', 5/8'', 11/16'', 3/4'', 13/16'', 7/8''
1/4- 1-3/8:
1/4'', 3/8'', 1/2'', 5/8'', 3/4'', 7/8'', 1'', 1-1/8'', 1-1/4'', 1-3/8''
Package Including:
1 Box (5pcs) Step Drill Bit Set :

Најдобри предлози во категоријата

Леано Железо Глувчето Декоративни Вратата Стоп | Вратата Оптоварување | Уникатен, Антички Дизајн (Селски Сина)
  • Обновено

Леано Железо Глувчето Декоративни Вратата Стоп | Вратата Оптоварување | Уникатен, Антички Дизајн (Селски Сина)

DEN 431.76

Гроздобер, декоративни вратата стоп за вашиот дом Можете да го користите нашите леано железо doorstop како

KABITA Левата Страна Крило Огледало Пак Сигнал Светлина Светилка Компатибилен Со Мерцедес Бенц Класа W169 W245 2008-2013
  • Обновено

KABITA Левата Страна Крило Огледало Пак Сигнал Светлина Светилка Компатибилен Со Мерцедес Бенц Класа W169 W245 2008-2013

DEN 815.52

1 Според фабричките спецификации 2 Совршен натпревар за оригиналот 3 Висока осветленост,лесна инсталаци

Леќи на камерата Миленици Носат Дуксери за Куче, Мачка Костим Мека Пет Топли Пижами Симпатична Миленичиња Зимска Облека Кошула
  • Обновено

Леќи на камерата Миленици Носат Дуксери за Куче, Мачка Костим Мека Пет Топли Пижами Симпатична Миленичиња Зимска Облека Кошула

DEN 431.76

Големина : Ова домашно Милениче Одговараат Има 6 Големини За Да Изберете Од,Видете на Производ Слики За Д

Галакси S9 Плус Водоотпорен Случај, Punkcase [Екстремни Серија] [Тенок Одговара] [IP68 Заверена] [Shockproof] [Snowproof] [Dirproof]
  • Обновено

Галакси S9 Плус Водоотпорен Случај, Punkcase [Екстремни Серија] [Тенок Одговара] [IP68 Заверена] [Shockproof] [Snowproof] [Dirproof]

DEN 959.52

★ PUNKCASE S9 Плус СЛУЧАЈ [ЕКСТРЕМНИ СЕРИЈА] : Вашиот панк другар дека ќе punkproof вашиот Samsung Галакси S9 Плус прот�

Sandvik Coromant П-Намалување на 151.2 Карбид Разделба Insert, GC235 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, 5F Chipbreaker, 1 најсовремена,
  • Обновено

Sandvik Coromant П-Намалување на 151.2 Карбид Разделба Insert, GC235 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, 5F Chipbreaker, 1 најсовремена,

DEN 3693.84

Ширина 0.157 инчи 5 F Остар Раб Разделба Левата Рака се Намали 5 Степен Одделение GC235 за Челик, Нерѓосувачки.�

2 Парчиња Брашно Вреќи Кујнски Крпи Слатка Housewarming Подарок Смешно Јадење Крпи Симпатична Декоративни Dishcloths Farmhouse Кујна
  • Обновено

2 Парчиња Брашно Вреќи Кујнски Крпи Слатка Housewarming Подарок Смешно Јадење Крпи Симпатична Декоративни Dishcloths Farmhouse Кујна

DEN 287.76

Производ содржина : добиете 2 парчиња на кујнски крпи со смешна понуда за секој еден, и дизајниран со сир�

2018 Андреј Benintendi Topps Сега Игра Се Користи Сокс Играчи Викенд Џерси Остаток Картичка - Безбол Игра Се Користат Картички
  • Обновено

2018 Андреј Benintendi Topps Сега Игра Се Користи Сокс Играчи Викенд Џерси Остаток Картичка - Безбол Игра Се Користат Картички

DEN 22007.76

Категорија; Безбол Игра Се Користат Картички 2018 АНДРЕЈ BENINTENDI TOPPS СЕГА ИГРА се КОРИСТИ СОКС ИГРАЧИ ВИКЕНД

TBUDAR Ѓубре Лименки Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски Едноставна корпата за Ѓубре
  • Обновено

TBUDAR Ѓубре Лименки Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски Едноставна корпата за Ѓубре

DEN 734.40

Трибарел дизајн, лесно да се одделат ѓубре, внатрешниот и надворешниот барел дизајн, лесно да се ослобод

2 ПАРЧИЊА Светлата Склопови За Ford Kuga избега 2013- Bi-Xenon Објектив за Проектирање Двојно Зрак Ксенон HID КОМПЛЕТ Со LED
  • Обновено

2 ПАРЧИЊА Светлата Склопови За Ford Kuga избега 2013- Bi-Xenon Објектив за Проектирање Двојно Зрак Ксенон HID КОМПЛЕТ Со LED

DEN 1370.88

За 20132016 Ford Kuga Избега [Внимание : Не се Компатибилни на Модели w / Фабрика HID Фарови][Ако Може да не се Сигур�

Воздушниот Компресор Поврзување на Цевки, Воздушниот Компресор Издувна Цевка Алуминиум Легура Брза Инсталација и Замена за Автомобил
  • Обновено

Воздушниот Компресор Поврзување на Цевки, Воздушниот Компресор Издувна Цевка Алуминиум Легура Брза Инсталација и Замена за Автомобил

DEN 496.56

ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ : Воздушна пумпа главата поврзување на цевки доаѓаат со стабилна структура, одличн�